Şimdi Ara

KOMBİ DUŞ İÇİN SICAK SU SIKINTISI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kiracı olarak oturduğum evde bu sene kombiye bir gariplik oldu.

Bunu daha önce yaşamış olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

1. Duş için sıcak suyu açtığımızda rahat 5 dk. soğuk su akıyor sonra anca sıcak su geliyor ve kapamadığınız sürece soğumuyor.

2. Diyelim 1 dakika kapadınız musluğu sonra yine açtınız kısa bir süre sıcak su geliyor yine 5 dakika soğuk su geliyor sonra anca ısınıyor.

Servis çağıracam ancak ne olduğunu bilsem beni kazıklamalarının önüne geçebilirim aksi halde bir şey yapmayıp para alma riskleri olabilir.

Sonuçta geç de olsa sıcak su geliyor ama israf ettiğim suyun haddi hesabı yok.

Tavsiyesi olan??

• Bilir kişi sayılmam ama yine aklıma gelenleri yazayım.

Musluğu açtığınızda kombiniz alev alıyor mu, alev ledi yanıyor mu, bizim kombi alevlendiğinde huuurrr diye ses gelir, sizinkindende geliyor mu buna benzer bir ses. Musluk suyunun basıncı normal mi?

Diğer üyeler için kolayluk olması açısından marka model yazarsanız iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg1981 -- 20 Şubat 2012; 17:54:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cyborg_1981

Bilir kişi sayılmam ama yine aklıma gelenleri yazayım.

Musluğu açtığınızda kombiniz alev alıyor mu, alev ledi yanıyor mu, bizim kombi alevlendiğinde huuurrr diye ses gelir, sizinkindende geliyor mu buna benzer bir ses. Musluk suyunun basıncı normal mi?

Evet alev alıyor onda sorun yok. Ama geçen seneye oranla çok yavaş sıcaklığı artıyor. Dediğim gibi boş yere bir sürü su akıtıyorum.

Musluk suyu basıncını nasıl ölçebilirim ya da nasıl anlarım ??
  • Tuvaletteki su ile banyodaki musluk suyunu karşılaştırabilirsin.

Diğer taraftan da düşünüyorum 5 dk. uzun bir zaman, 5dk. sonra akan suyun basıncı artıyor mu ki; kombi suyu ısıtmaya başlıyor? Yine bizim kombiden örnek verecek olursam; azıcık aksa bile kaynar dereceye getiriyor suyu kombi.

Kombi alev alıyor ama ısıtmıyor ilginç. Su, kombinin içinde eşanjör denilen büklümlü borular vasıtasıyla ısıtılır.

Sorun 5 dakika sorunu gibi görünüyor. Neden 5 dakika? 5 dakika sonra kaynar şekilde ısınıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyborg1981 -- 20 Şubat 2012; 21:01:33 >
  • Aynı sorun şu anda benim kombimde de var servis 3 yollu valf arızası dedi 250 Liraya yaparız dediler.
  • sevgili kardeşim kombinin markasını yazmış olsaydın sana daha çok yardımcı olurduk.neyse şöyle cevaplayayım; sıcak su gelene kadar soğuk su akması tesisatın uzunluğundan kaynaklanır. boruda bulunan soğuk su akmadan kombide ısınan su gelemez. eğer şikayetin daha önce normalken şimdi sorun oluşuyorsa gerçektende arızan 3 yollu vana kaçırmasından vede ısı algılama ntc lerinin değişmesi gerekiyor. fiyatta haklısın ama o parçanın tamir takımları değişebiliyor daha makul bir fiyat istemeleri lazımdı ayıp etmişler.tamir takım maliyetleri 40 tl civarı sök tak da 80-100 desek(çünkü sök tak gerçekten meşakkatli) toplamda 150 makul rakam. o parçalar değiştiğinde kombin ilk günkü gibi çalışacaktır.sen bile şaşıracaksın sevgiler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kombici06

sevgili kardeşim kombinin markasını yazmış olsaydın sana daha çok yardımcı olurduk.neyse şöyle cevaplayayım; sıcak su gelene kadar soğuk su akması tesisatın uzunluğundan kaynaklanır. boruda bulunan soğuk su akmadan kombide ısınan su gelemez. eğer şikayetin daha önce normalken şimdi sorun oluşuyorsa gerçektende arızan 3 yollu vana kaçırmasından vede ısı algılama ntc lerinin değişmesi gerekiyor. fiyatta haklısın ama o parçanın tamir takımları değişebiliyor daha makul bir fiyat istemeleri lazımdı ayıp etmişler.tamir takım maliyetleri 40 tl civarı sök tak da 80-100 desek(çünkü sök tak gerçekten meşakkatli) toplamda 150 makul rakam. o parçalar değiştiğinde kombin ilk günkü gibi çalışacaktır.sen bile şaşıracaksın sevgiler

Vailant marka kombi ama modelini bilmiyorum..tahminen en aşağı 10 yıllıktır..

Ben 2 yıldır bu evde oturuyorum geçen sene böyle bir durum yoktu bu sene ortaya çıktı..Yani konunun tesisatın uzunluğu ile alakası yok sanırım..

Dediğim gibi mesela kafanı şampuanladın o sırada sıcak suyu kapadın tekrar açınca önce 30 saniye sıcak su geliyor (sanırım bu hattaki mevcut sıcak su) sonra buz gibi su geliyor tekrar 3-5 dakika sonra anca ısınıyor..

bu arada duşta kafayı yiyorsunuz sinirlenmeler başlıyor, hele kış günü

3 yollu vana konusunda tavsiyelerinizi dinleyeceğim bu hafta bir kombici çağıracağım sonuç neyse onu da yazarım..

• quote:

Orijinalden alıntı: öfete

quote:

Orijinalden alıntı: kombici06

sevgili kardeşim kombinin markasını yazmış olsaydın sana daha çok yardımcı olurduk.neyse şöyle cevaplayayım; sıcak su gelene kadar soğuk su akması tesisatın uzunluğundan kaynaklanır. boruda bulunan soğuk su akmadan kombide ısınan su gelemez. eğer şikayetin daha önce normalken şimdi sorun oluşuyorsa gerçektende arızan 3 yollu vana kaçırmasından vede ısı algılama ntc lerinin değişmesi gerekiyor. fiyatta haklısın ama o parçanın tamir takımları değişebiliyor daha makul bir fiyat istemeleri lazımdı ayıp etmişler.tamir takım maliyetleri 40 tl civarı sök tak da 80-100 desek(çünkü sök tak gerçekten meşakkatli) toplamda 150 makul rakam. o parçalar değiştiğinde kombin ilk günkü gibi çalışacaktır.sen bile şaşıracaksın sevgiler

Vailant marka kombi ama modelini bilmiyorum..tahminen en aşağı 10 yıllıktır..

Ben 2 yıldır bu evde oturuyorum geçen sene böyle bir durum yoktu bu sene ortaya çıktı..Yani konunun tesisatın uzunluğu ile alakası yok sanırım..

Dediğim gibi mesela kafanı şampuanladın o sırada sıcak suyu kapadın tekrar açınca önce 30 saniye sıcak su geliyor (sanırım bu hattaki mevcut sıcak su) sonra buz gibi su geliyor tekrar 3-5 dakika sonra anca ısınıyor..

bu arada duşta kafayı yiyorsunuz sinirlenmeler başlıyor, hele kış günü

3 yollu vana konusunda tavsiyelerinizi dinleyeceğim bu hafta bir kombici çağıracağım sonuç neyse onu da yazarım..

küçük bir hatırlatma musluğu kapa -aç yapman banyo konforunu düşürüür çünkü o esnada soğuk su geçişine izin veriyorsun ısınmasını bekliyosun boşa suda akıtıyosun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.