Şimdi Ara

kombi bacasının köşe dönüşündeki çift camdan çıkış yaptığı yeri nasıl kapatabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kombi baca çıkışı ile ilgili bir sorunum var. baca çift camdan çıkıyor. ancak baca camdan çıkarken camla doksan derecelik bir açı yaparak çıkmıyor. burada yapılan cam kesimi de pek düzgün olmadı ve ayrıca boru etrafında hem iç tarafta hem de dış tarafta, üstten ve yandan boşluk kaldı.

bu durumu hem görsel olarak düzeltmek ve hemde ısı kaybı ile yağıştan korunacak şekilde kapatmak için ne yapabilirim?

daha iyi anlaşılsın diye ekte basit bir çizim gönderiyorum.
    Bu mesaja eklenen görseller:

kombi bacasının köşe dönüşündeki çift camdan çıkış yaptığı yeri nasıl kapatabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 5 Nisan 2016; 16:25:39 >

• desailles D kullanıcısına yanıt
    bacanın lastik şapkaları içerden ve dışardan takıldıysa dışardan ve içerden silikon sürebilirsiniz,olası sızıntıları önler
  • disintegration kullanıcısına yanıt
    bacanın lastik şapkaları yuvarlak . ama kesilen cam elips. ayrıca cam boruyla 90 derecelik açı yapmadığı için plastik şapka oturmuyor. ayrıca yine kesilen cam elips olduğu için şapkanın kenarlarında kayda değer bir boşluk kalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 6 Nisan 2016; 10:06:14 >
  • bu iş için metal folyo görünümlü enli bantlar var,
    Google da arat, nalburlarda bulunur, metal folyo yanmaz baca bant deniyor. Bunlardan kullan bence hocam.

En açık yerde açıklık harici ne mesafe kalıyorsa yarısını bacaya yarısını da cama denk getirirsen, ayrıca sekiz santimlik birçok bant dilimi kullanıp bindirmeli yaparsan düzgün gözükür. bindirmesiz tek bant dönemezsin eksantrik kesilmiş cama.

Bacaya uygun hazır plastik rozet-ayna-bilezik tabir edilen parçalar var ama senin cam geçişi dik değil çapraz olduğu için delik kurtağzı tabir edilen elips delik olduğundan bunlar uymaz.

Hermetik kombi ise zaten pek ısınmaz baca borusu.
    Bu durumda silikon yapabilirsin. Silikon sıcaklık ile erir.
  • çizim basit gözükse de iyi açıklamış durumu, lafla anlatman zor birşey bu kurtağzı kesim cam geçişi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: iyigun

bu iş için metal folyo görünümlü enli bantlar var,
    Google da arat, nalburlarda bulunur, metal folyo yanmaz baca bant deniyor. Bunlardan kullan bence hocam.

En açık yerde açıklık harici ne mesafe kalıyorsa yarısını bacaya yarısını da cama denk getirirsen, ayrıca sekiz santimlik birçok bant dilimi kullanıp bindirmeli yaparsan düzgün gözükür. bindirmesiz tek bant dönemezsin eksantrik kesilmiş cama.

Bacaya uygun hazır plastik rozet-ayna-bilezik tabir edilen parçalar var ama senin cam geçişi dik değil çapraz olduğu için delik kurtağzı tabir edilen elips delik olduğundan bunlar uymaz.

Hermetik kombi ise zaten pek ısınmaz baca borusu.
    Bu durumda silikon yapabilirsin. Silikon sıcaklık ile erir.

mesajını çok detaylı okuyup değerlendiremedim şu an hocam. ancak kombi yoğuşmalı. bu durumda önerdiğin çözüm geçerli midir?

• desailles D kullanıcısına yanıt
    Evet yoğuşmali için de geçerli tabi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir de şöyle bir ürün var:http://www.kombimm.com/urun/eca-yogusmali-kombi-egik-cati-adaptoru.html

bu ürünün siyah plastik kısmını çıkararak kullanabilirim belki. belkide komple kullanıp metal kısmının üzerine dekoratif bir çözüm düşünebilirim....

benim asıl merak ettiğim konu; en başında kesim yapılırken. borunun ölçülerine göre düzgün bri kesim yapılması mümkün değil miydi?
  • Cam işleme zor bir konu,

çift camda aksları şaşık ideal bir deliği düzgün şekilde çıkarmak pek mümkün değil.
  • iyigun kullanıcısına yanıt
    şu anda boru takılı. borunun çerçeveye olan mesafeleri, iç cam ile dış camda yapılacak kesimdeki kayma da belli. bunların hepsi basitçe yapılabilir. Sanıyorum kutuplardan hafifçe basık bir elips şeklinde cam kesmek de zor değildir. dün bir camcıya gösterdim. 200 TL istedi. 20X20 yeni bir ısıcam ayarlayıp kesim yapacak. parayı isterken de söyledi zaten "abi bu cam ufak. söylemeye de utanıyorum. ama 200 tl isterim. zaman ayıracam, uğraşıcam."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 8 Nisan 2016; 12:30:34 >
  • bu camı yeniden kesmeden bir çözüm bulmayı düşünüyorum.

- öncelikle içte ve dışta oluşan boşlukları neyle doldurmalıyım? silikon mu, köpük mü ya da başka bir şey mi?

- bulacağım malzeme ısıya dayanıklı mı olmalı? yoğuşmalı kombi borusu çok ısınır mı? bunu bilmem lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desailles -- 11 Nisan 2016; 14:54:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.