Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (51. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.255
Cevap
313
Favori
1.446.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
48. Sırada  bugün en iyi #13
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ar_tryk

quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Kombim ferroli econsept 35 kw.

1-pompa kademesinin kaç olduğunu nasıl anlarım?
    2- İhtiyaca göre anlık ayar yapabilir miyi?

Uzun zaman evde değildim. Annemdeyiz. Bugün eve gittim. Misafirler gelecekti. Isındıktan sonra sirkülasyon yetiyor. Ama ben ilk yandığında ev soğukken pompa kademesini arrttırmak ve ısınma sağlanınca düşürmek istiyorum. Yapabilir miyim? Yoksa kademeyi sadece servis mi anlar.

pompası vilo anlık ayar yapamazsın gerekde yok cihaz fabrika çıkışı ısıtma gücüne göre deviri ayarlıdır [url=http://****/c25MCx][simage]http:

Teşekkürler sayın kombiustası. Beni rahatlattınız. Isıyı arttırmamla pompa daha hızlı çalışacak o zaman. Bir de romeo modülasyonlu termostat aldım kombi için. Ev triplex. Çok büyük değil odalar gerçi. Ama sayı olarak epey oda var. Ben devamlı bir odada durmuyorum. Mutfağa taksam olmuyor. Zaten işimiz bitince peteklernii kapatıyorum mutfağın. Koridorda petekler yeterliysade onlarda genelde kapanıyor.Odalardan koridora sızan ısı bile yetiyor. Yatınca koridor petekleribiri açık ikisi tamamen kapalı oluyor. petekler demirdöküm plus ve epey var. Oturma odam aşırı geniş. L şeklinde uzun ve daha yüksek tavanlı bir oda. Tv büyük ve burada .

İki tarafım komşu ve bir tarafım güney. Alttaki L oda ise iki taraf komşu güney tarafı toprak.
    Isı tutuyor yani. Ben şu anki kullanımdan memnunum.

Kısacası kullanacağım oda hemen ısınıyor ve diğerini hemen kapatıyorum.

Romeo takarsam bunu yapamayacağım. Koridorun üstü sıcak ama ben buradaki petekleri yakmıyorum ve ılık hatta sıcak oluyor arada kaldığı ve ısı kaybetmediği için.

Romeoyu taksam istediğimde devre dışı bırakıp istediğimde su sıcaklığı ayarına göre kullanabilir miyim. Romeoyu takınca çıkarmadan devre dışı bırakabilir miyim. İstediğimde de devreye sokmam lazım tabii.

hayır pompanız daha hızlı çalışmaz modülasyonlu pompa degil çünkü o sabit devirde döner elinizle svici degiştirmeniz gerekiyor.ama bu olacak iş degil sürekli.ustanın dedigi gibi gerek yok arkadaş

• quote:

pompası vilo anlık ayar yapamazsın gerekde yok cihaz fabrika çıkışı ısıtma gücüne göre deviri ayarlıdır

quote:

Orijinalden alıntı: aliance21
    hayır pompanız daha hızlı çalışmaz modülasyonlu pompa degil çünkü o sabit devirde döner elinizle svici degiştirmeniz gerekiyor.ama bu olacak iş degil sürekli.ustanın dedigi gibi gerek yok arkadaş

Bir çelişki mi var yoksa ben mi yanlış anladım?

Pompa en üst kademededir ve ısı az olunca yavaşlar. Düşük kademede ise ihtiyaç duyunca daha da yavaşlar ama kademesindeen hızlı çalışamaz. Böyle olamaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ar_tryk -- 2 Aralık 2012; 3:19:40 >

• quote:

quote:

pompası vilo anlık ayar yapamazsın gerekde yok cihaz fabrika çıkışı ısıtma gücüne göre deviri ayarlıdır

quote:

Bir çelişki mi var yoksa ben mi yanlış anladım?

Pompa en üst kademededir ve ısı az olunca yavaşlar. Düşük kademede ise ihtiyaç duyunca daha da yavaşlar ama kademesindeen hızlı çalışamaz. Böyle olamaz mı?

ustanın dedigiyle benim dedigim aynı aslında fabrika çıkışında pompa hızı belli bir kademeye ayarlanmıştır.kombinin kw degerine göre arkadaşım.Modülasyonlu pompa olmadıgı içinde sabit ayarlanan degerde döner.Taki sen pompa kademesini degiştirene kadar.Modülasyonlu olsaydı eger anakrt tarafından dönme hızı ayarlanırdı.çıkış suyu sıcaklıgına göre

• quote:

.

Demek ben yanlış anladım. Pompanın altında bir düğme var. Basınca bir şeyler değişecek gibi geliyor.
  • quote:

quote:

.

Demek ben yanlış anladım. Pompanın altında bir düğme var. Basınca bir şeyler değişecek gibi geliyor.

degişmez sen basma yanlız oraya ne oldugunubilmiyorum açıkçası ama modülasyonlu pompa degil.modülasyonlu pompalara bundan sonraki süreçte geçilecek.
  • quote:

quote:

quote:

.

degişmez sen basma yanlız oraya ne oldugunubilmiyorum açıkçası ama modülasyonlu pompa degil.modülasyonlu pompalara bundan sonraki süreçte geçilecek.

Teşekkürler.
  • Arkadaşlar,

kombi sürekli su azaltıp devreden çıkıyor, evin içinde kaçak vs de yok, neden olabilir?

Güya daire dışına çıkmayalım diye oda termostatı kullanıyoruz şimdi de habire su basmaya çıkıyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

Arkadaşlar,

kombi sürekli su azaltıp devreden çıkıyor, evin içinde kaçak vs de yok, neden olabilir?

Güya daire dışına çıkmayalım diye oda termostatı kullanıyoruz şimdi de habire su basmaya çıkıyoruz...

peçete alın elinize ve tüm bağlantıların altına sürün. Kaçak kesin olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasarda

Arkadaşlar,

tesitanızda kaçak yoksa genleşme tankı arızalı
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
  • Merhaba bosch kombimin cok sik devreye girmesiyle ilgili konusmustuk.soyle bir fikir ortaya atildi arkadaslar tarafindan.kw yuksek geliyor ve suyu bir anda harlayip isitiyor denildi ve parametre ayarlarindan 1a ayarindan kw yi 16 ya cektim.bunun etkili olmasi icin meme ayari da gerekli mi bu yeterli mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, bugün tesisat temizliği yaptırdım. Manometre çok hızlı yükseliyor, normal midir? Yükseldikçe boşaltma vanasını açıyorum, doğru mu yapıyorum? Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezaberry

Merhaba, bugün tesisat temizliği yaptırdım. Manometre çok hızlı yükseliyor, normal midir? Yükseldikçe boşaltma vanasını açıyorum, doğru mu yapıyorum? Teşekkürler

manometre hızla yükseliyorsa, 3 neden vardır.
    1) su doldurma vanası kaçırma yapıyor.kombiye su doluyor.
    2) kombi eşanjörü içten delik. tesisata yine su dolar.
    3)en sık görülen durumdur. genleşme tankında hava yok...
  • Arkadaşlar benimde bir sorum olacak
    Kombim buderus gb012 4 günde 0.2 bar su eksiliyor.Elime bir peçete alarak bütün bağlantı yerlerini kontrol ettim
    kaçak yok.Acaba sorun sizce genleşme tankında olabilirmi?(Kombiyi taktıralı 2 ay oldu)Cevap veren arkadaşlara teşekkürler.
  • arkadaşlar selam,

vaillant 242/3-5 kombi kullanıyorum, kombi yanma işlemine başlarken gazı açan selenoid valf TAK diye bir ses çıkarıyor, bu normalmidir ne yapmalıyıp ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Collezione

arkadaşlar selam,

vaillant 242/3-5 kombi kullanıyorum, kombi yanma işlemine başlarken gazı açan selenoid valf TAK diye bir ses çıkarıyor, bu normalmidir ne yapmalıyıp ??

evet gaz valfinin selonoidi açarken bi ses çıkar ama bu çok fazlada duyulabilecek bi ses olmamalı bence.Eger yoguşmalıysa emisyon ayarından olabilir.Patlamalı yanıyo olabilir kombiniz
  • Kombi yoğuşmalı değil, öyleki gece bu ses yatak odasından bile duyuluyor, yanma esnasında hafif bi patlama oluyor. sorun ne olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Collezione

Kombi yoğuşmalı değil, öyleki gece bu ses yatak odasından bile duyuluyor, yanma esnasında hafif bi patlama oluyor. sorun ne olabilir ?

bacayla ilgili olabilir patlamalı yanması yada ateşleme esnasında bi gecikme olabilir.ateşleme bujileri eskidigi için iyi bi ateşleme olmazsa içerde fazla gaz birikmiş olabilir.
  • merhabalar.
    Bosch Euromaxx Hermetik Kombi, B1 RDW 24 51 H (ZWC 24-1MFA) kombi var. basıncı 1/2 bara kadar indi. su basmak istiyorum.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

vaziyet bu nasıl yapacağımı anlamadım. mavi anahtar orada bir yere giriyor ama dönmüyor gibi. resimde görünüyor küçük karecik.fazla döndürmeye çalışmadım bende. nasıl olacak acaba. teşekkürler :)

• quote:

Orijinalden alıntı: rh

merhabalar.
    Bosch Euromaxx Hermetik Kombi, B1 RDW 24 51 H (ZWC 24-1MFA) kombi var. basıncı 1/2 bara kadar indi. su basmak istiyorum.

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

vaziyet bu nasıl yapacağımı anlamadım. mavi anahtar orada bir yere giriyor ama dönmüyor gibi. resimde görünüyor küçük karecik.fazla döndürmeye çalışmadım bende. nasıl olacak acaba. teşekkürler :)

çevrilmesi gerekir yada bastırmanızda gerekebilir

• hocam ben emin olamadığımdan, işi sormadan yapmayayım dedim. kesin bilen birisi, şu şu yüzden şöyle olacak; o yüzden zorla vs. tarzı bir şey derse deneyeceğim :) hiç de dönecekmiş gibi de değil bilmiyorum. cihazı tanıyan biri çözer bu durumu
  • 
Sayfa: önceki 4950515253
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.