Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (263. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.260
Cevap
313
Favori
1.446.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deepbluee61

sayın ustalarım ekteki resimdeki parçadan su damlıyo ara sıra acaba değişmesi gerekir mi maliyeti ne olur? birde nerede bulabilirim.

VAİLLANT VCK TR 182 E
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Alıntıları Göster
    arkadaşlar iyi akşamlar.

evimde eca proteus marka kombi var. sabah kalktığımda basınç göstergesi düşmüştü. senede birkaç kez yapar. neyse suyu doldurdum alttaki siyah vanadan. kombiyi açıp kapadım. fakat açtıktan sonra çalışmaya başlayıp 5-10 saniye sonra duruyor ve peteklere hiç su gitmiyor. petekler buz gibi. petek vanaları alttan üstten açık konumda. sorun ne olabilir. kış günü donuyoruz evde. anlayan eden varsa bir yardımcı olursanız seviniriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: akinan

arkadaşlar iyi akşamlar.

evimde eca proteus marka kombi var. sabah kalktığımda basınç göstergesi düşmüştü. senede birkaç kez yapar. neyse suyu doldurdum alttaki siyah vanadan. kombiyi açıp kapadım. fakat açtıktan sonra çalışmaya başlayıp 5-10 saniye sonra duruyor ve peteklere hiç su gitmiyor. petekler buz gibi. petek vanaları alttan üstten açık konumda. sorun ne olabilir. kış günü donuyoruz evde. anlayan eden varsa bir yardımcı olursanız seviniriz.

Alıntıları Göster
    Selamlar arkadaşlar,ustalarım.Bugün eca premix confeo plus kombim için yine eca modülasyonlu oda termostadı aldım fakat kombinin ön paneli nasıl sökülüyor ve modülasyonlu oda termostadını hangi sokete bağlayacağım.daha önce on off oda termostadı vardı.Aynı yere bağlantı yapılıyor mu yada başka bir soket girişi mi var.ACİL yardım bekliyorum tşk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besyolu66 -- 2 Aralık 2014; 18:05:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deepbluee61

sayın ustalarım ekteki resimdeki parçadan su damlıyo ara sıra acaba değişmesi gerekir mi maliyeti ne olur? birde nerede bulabilirim.

VAİLLANT VCK TR 182 E
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

pompa basınç sıvıci sıfırı elimizde mevcut 100 tl iç tamir takımı deyişerek tamiride mümkün 50 tl

• emre_3579 E kullanıcısına yanıt
    Türbin de de problem olabilir, 3 yolluda da problem olabilir bakilmadan kesin kart vs. de diyemeyiz. Cihazınız Eurosmile kombi. Ne zamandan beri bu problem var?
    Cihazınıza düzenli bakım yaptırmanizı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bschbdrs -- 2 Aralık 2014; 23:58:54 >
  • Uzun süre kullanılmadıysa pompa sıkışmıştır, sıkışıklığını gidermişlerdir. Yetkili servisin arızalanmayan parçaya arızalı diye para almak için değiştirilecek demeleri yanlış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bschbdrs

Uzun süre kullanılmadıysa pompa sıkışmıştır, sıkışıklığını gidermişlerdir. Yetkili servisin arızalanmayan parçaya arızalı diye para almak için değiştirilecek demeleri yanlış.
    Arkadaslar evimizdeki demirdokum kombiyi 3 tur servis cagirip tamir ettiriyoruz ama her seferinde en az 200 tl odememize ragmen kombi duzelmiyor. Artik biktik yaptirmaktan daha dogrusu yapilmadan para odemekten. Sorun banyodaki suyu ısıtmıyor. Cok uzun sure beklemek gerekiyor. Su ısınınca da cok ısınıyor ve soguda actığımızda su tamamen soguyor. Artık hızlı dus alma konusunda rekor kıracak seviyeye geldik. Yok mu bu sorunu cozebilecek bu islerden anlayan isinin ehli bir usta. Ayrıca bir ust kattaki dairemizdeki kombi de bozuldu. Surekli su akıtıyor. Onun markası da ferroli. Eski tip bir kombi. Kombileri illa servislerin mi yapması gerekiyor. Cok yuksek ucret istiyorlar. Bu konuda tavsiye edeceginiz birisi var mı?

• m.can123 kullanıcısına yanıt
    Eğer bunu yapan yetkili servis ise 444 54 74 ü arayarak bu durumu bildiriniz ya da şikayet var dan. Kart tamiri bosch termoteknik servislerinde yasak. Daha doğrusu diğer parçalar için de geçerlidir. Gerekirse yakın civarda başka yetkili servisin yönlendirilmesini talep edin. Problem karttan da olmayabilir.
  • Dreamania D kullanıcısına yanıt
    Bu genelde evdeki suyun tazyiğiyle alakalı oluyor. Dakikada çeşmeden 10 litre su alabiliyor musunuz?
    Sadece sıcak suyi açın, suyun bol ve rahat akması gerek. Ilıştırma yapmayın kombideki kullanım suyunu minumuma alın. Eğer duş başlığının delikleri ince veya kireçli ise, su rahat bol şekilde akmıyorsa problem yaşanır. Eğer bu problemler yok ise mutfakta da yeterli tazyik geldiği halde ara ara soğuma yapıyorsa Yetkili servisinizi çağırın gaz ve kapasite ayarlarına baksınlar.
    Yetkili servis ektradan fazladan ücret isteyemez işçilik grupları ve ücretleri bellidir. Çaģrı merkezinizi aradığınızda ücret hakkında bilgi verirler.
  • bschbdrs B kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim. Dediklerinize göre sorunu çözmeye çalışacağım. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreamania

çok teşekkür ederim. Dediklerinize göre sorunu çözmeye çalışacağım. :)
    @kombiustasi

Hocam bulunduğum eve taşınalı 2 ay oldu. Havalar soğuyunca kombiyi çalıştırmaya başladık. Daire dublex

Kombim Genus premium EVO+ sensys kombinasyonu. Üst kat tesisatında bir sıkıntı var bakılması gerek.

Genel olarak alt kat kombinin çalışmasında peteklerin ısınmasında sıkıntı yok fakat evin ısınmasında sıkıntı var. Anladığım kadarıyla daha çok kombi sorunları ile ilgileniyorsunuz. Fakat benim sıkıntım daha çok evin ısınmaması veya ısınması için fazla sarfiyat gerekmesi. Şimdi ihtiyacım olan işinde uzman bir arkadaşın gelip kapı pencere vb. iç ortam sıcaklığını etki edecek sıknıtıları gidermesi ve üst kat tesisat sorunun giderilmesi petek metraj vb.gibi hesaplamaları yaparak gerekli değişiklikleri sağlanması.

Malum herkes usta. Bir arkadaş tavsiyesi üzerine size ulaştım. Cekmeköy'de oturuyorum bana yakınsınız. Konusunda uzman birinin tavsiye ve düzeltmelerine ihtiyaç var.

Bana yardımcı olabilir misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: xuadrox

@kombiustasi

Hocam bulunduğum eve taşınalı 2 ay oldu. Havalar soğuyunca kombiyi çalıştırmaya başladık. Daire dublex

Kombim Genus premium EVO+ sensys kombinasyonu. Üst kat tesisatında bir sıkıntı var bakılması gerek.

Genel olarak alt kat kombinin çalışmasında peteklerin ısınmasında sıkıntı yok fakat evin ısınmasında sıkıntı var. Anladığım kadarıyla daha çok kombi sorunları ile ilgileniyorsunuz. Fakat benim sıkıntım daha çok evin ısınmaması veya ısınması için fazla sarfiyat gerekmesi. Şimdi ihtiyacım olan işinde uzman bir arkadaşın gelip kapı pencere vb. iç ortam sıcaklığını etki edecek sıknıtıları gidermesi ve üst kat tesisat sorunun giderilmesi petek metraj vb.gibi hesaplamaları yaparak gerekli değişiklikleri sağlanması.

Malum herkes usta. Bir arkadaş tavsiyesi üzerine size ulaştım. Cekmeköy'de oturuyorum bana yakınsınız. Konusunda uzman birinin tavsiye ve düzeltmelerine ihtiyaç var.

Alıntıları Göster
    @kombiustası
    Ustam merhaba,

Demirdöküm Tayros kombimiz var. Öğrenci evindeyiz. Durup dururken tüm ışıkları yanmaya başladı. Kombiden çıkan seslere bakılırsa da sürekli çalışıyor gibi görünüyor. OFF konumuna getirince sadece güç ışığı yanıyor diğerleri sönüyor. OFF konumunda iken Reset tuşuna da basmayı denedik hiç bir şey olmuyor.
    Fişten çekip taktık yine durum aynı. Sorun ne olabilir ? Suyu ısıtmıyor aynı zamanda.

Bizimkindeki ön panel aşağıdaki gibi aynen. Tüm ışıklar yanıyor.

• Sanliurfada bildiginiz iyi bir kombi ustasi varmi?

Edit: Birde evdeki peteklerdede sorun var. Kombi ustasi bu isten de anlarmi yoksa ayrica bir tesisatci mi bulmak gerek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi folkeyno -- 4 Aralık 2014; 8:58:34 >
  • quote:

@kombiustasi

tesisata bakmıyorum maaleseff

• quote:

Orijinalden alıntı: bilm-i yorum

@kombiustası
    Ustam merhaba,

Demirdöküm Tayros kombimiz var. Öğrenci evindeyiz. Durup dururken tüm ışıkları yanmaya başladı. Kombiden çıkan seslere bakılırsa da sürekli çalışıyor gibi görünüyor. OFF konumuna getirince sadece güç ışığı yanıyor diğerleri sönüyor. OFF konumunda iken Reset tuşuna da basmayı denedik hiç bir şey olmuyor.
    Fişten çekip taktık yine durum aynı. Sorun ne olabilir ? Suyu ısıtmıyor aynı zamanda.

/>

ntc sensörler veya elk kart arızalı

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

@kombiustasi

tesisata bakmıyorum maaleseff

Peki tavsiye edebileceğiniz güvenilir işinde uzman yardımcı olabilecek birileri var mıdır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dreamania

Arkadaslar evimizdeki demirdokum kombiyi 3 tur servis cagirip tamir ettiriyoruz ama her seferinde en az 200 tl odememize ragmen kombi duzelmiyor. Artik biktik yaptirmaktan daha dogrusu yapilmadan para odemekten. Sorun banyodaki suyu ısıtmıyor. Cok uzun sure beklemek gerekiyor. Su ısınınca da cok ısınıyor ve soguda actığımızda su tamamen soguyor. Artık hızlı dus alma konusunda rekor kıracak seviyeye geldik. Yok mu bu sorunu cozebilecek bu islerden anlayan isinin ehli bir usta. Ayrıca bir ust kattaki dairemizdeki kombi de bozuldu. Surekli su akıtıyor. Onun markası da ferroli. Eski tip bir kombi. Kombileri illa servislerin mi yapması gerekiyor. Cok yuksek ucret istiyorlar. Bu konuda tavsiye edeceginiz birisi var mı?

Demirdokumun hangi modeli o ki sizi bu kadar yormuslar avrupa yakasinda servisimiz mevcuttur
  • quote:

@kombiustasi

sorununuzu diğer konuya da yazın, en azından fikir vermesi açısından yararlı olur...http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=63447066&mpage=62

• teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: J. Moriarty

Beyler, kendim sorup kendim cevaplıyorum ama yine de bir yardıma ihtiyacım var.

Şu fotoğrafta görünen, kırmızı okla gösterilmiş boruların, metal somunun dibinden su kaçırıyor. Sizce somunu biraz gevşetsem düzelme ihtimali var mı ?
    Yoksa bu borudan nerede bulabilirim ? Adını falan biliyor musunuz ?

KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Ev kira, ev sahibi ile uğraşmayı pek istemiyorum açıkcası. Ev sahibine haber versem, kombici gelecek, gereksiz yere 100 lira para alacak vs.. uğraşmak istemiyorum

2 adet 3/4 conta al suyu boşalt deyiştir akıtmaz daha yada fort pense ile iyice sık

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: bilm-i yorum

@kombiustası
    Ustam merhaba,

/>

ntc sensörler veya elk kart arızalı

Teşekkürler. Peki kaça patlar bize tahminen ?

• 
Sayfa: önceki 261262263264265
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.