Şimdi Ara

KOMBİ ARIZALARI BURAYA (240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
16.260
Cevap
313
Favori
1.446.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kombiustası

cihazın pompası kafa dağıtmiş merak etme kısa zamanda kitlenir durur fiyatı 250 tl
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA

Peki 2.kademe ayarında devirdaime devam ediyor mu? üzerinde IIde 2100 yazıyor ama ses kesiliyor 2. kademede. Kafaı dağıttıysa yine ses yapmaya devam etmesi gerekmez mi ?Birde önceki mesajımı editledim tekrar okuyabilir misiniz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi confutatis -- 31 Ekim 2014; 23:00:45 >
  • Büyük bir heyecanla cevaplarınızı bekliyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: confutatis

Büyük bir heyecanla cevaplarınızı bekliyorum :)

2 .kademede çalışıyormu anlamak basit sıcak su veya kaloriferi aç çalışıyorsa sorun yok
  • kombiustası kullanıcısına yanıt
    İşin üstadı sizsiniz ;) Şuan 2. kademede ve çalışıyor. Sıcak suda da problem yok ısınmada da problem yok. Ben korktum bir sıkıntı olur mu diye. Birde aklım almadı durumu 1de ses var 2de olmayınca. Bu arada gerçekten ilginize teşekkür ederim.
  • eski bacalı tip demirdöküm kombimiz var. yaklaşık 18-19 senedir çalışıyordu, şimdi kış konumuna alınca sıcaklık birden yükseliyor ama petekler ısınmıyor hiçbir şekilde. ayrıca sıcak su konumunda da su bir ısınıyor, bir ısınmıyor. eskisi kadar ısıtmıyor. arıza ne olabilir?

benim aklıma pompa arızası geliyor, petek suyunu devirdaim etmiyorsa sıcaklık birden yükselir diye düşündüm.
  • hocam keşke benim sorunuda çözseniz

kombi petekleri ilk yanışta gayet güzel ısıtıyor,ayarlanan sıcaklıga gelince kapanıyor 1dk sonra çalışıyor ve sıcaklık hızlı birşekilde yükselip ayarlanan sıcaklıkta kapanıyor ve bunu sürekli aynı şekilde tekrarlamaya başlıyor bu yüzden petekler soğumaya başlıyor sorun ne olabilir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Odysseus348

eski bacalı tip demirdöküm kombimiz var. yaklaşık 18-19 senedir çalışıyordu, şimdi kış konumuna alınca sıcaklık birden yükseliyor ama petekler ısınmıyor hiçbir şekilde. ayrıca sıcak su konumunda da su bir ısınıyor, bir ısınmıyor. eskisi kadar ısıtmıyor. arıza ne olabilir?

benim aklıma pompa arızası geliyor, petek suyunu devirdaim etmiyorsa sıcaklık birden yükselir diye düşündüm.

sizin sorun 3yollu vana yada ntc sorunu ama kombiustası daha iyi bilir
  • Selamlar

Fer easy f24 modeli bulunan bir eve tasindim. Havalar yavastan sogudugu icin bu aksam kaloriferleri denemeye karar vermistim. Ancak soyle bi sonuc aldim: kalorifer kismini actigim zaman hic bir degisiklik olmuyor ancak bu surecte yine sicak su alabiliyorum. Cihazi test modunda calistirdigim zaman bir kac saniye icinde basinc cok yukseliyor ve cihaz kendini kapatiyor.
    Bu sorun icin ne yapmam gerekiyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: lukecan

Selamlar

Fer easy f24 modeli bulunan bir eve tasindim. Havalar yavastan sogudugu icin bu aksam kaloriferleri denemeye karar vermistim. Ancak soyle bi sonuc aldim: kalorifer kismini actigim zaman hic bir degisiklik olmuyor ancak bu surecte yine sicak su alabiliyorum. Cihazi test modunda calistirdigim zaman bir kac saniye icinde basinc cok yukseliyor ve cihaz kendini kapatiyor.
    Bu sorun icin ne yapmam gerekiyor?

pompanız şıkışmış
  • Teshis icin tesekkur ederim peki ne yapmam gerekiyor?

• Daha öncede sormuştum ama arada kaynadı sanırım
    bir kaç sorum olacaktı, cevaplarsanız sevinirim
    tesisat kurulalı 3 ay oldu. sıcak sudan yararlandık, petekleri ayın 27 sinde açtık.
    -kombiye yakın olan 2 petekte devamlı su sesi var
    havasını almama rağmen bu sesi duyuyorum, bu sorun nasıl çözülür?
    -kombiyi 45 yapmış olmama rağmen bazen 49-47 gibi yüksek dereceleri görüyorum. Bunun sebebi nedir?
  • arkadaşlar yeni evinin konbisi ariston matris
    29 ekimde servis tarafından açildi
    basinci düşüyor ve takviye yapiyorum
    isinmada problem yok
    petekler deki havayida aldim
    görünen kaçakta yok
    ne yapayim?
    ne önerirsiniz?

• merhabalar bir saat once 2 yyllyk kombymyn ylk bakymyny kyslyk bakymyny yaptyrdym acyldygynda ylk oce sercysdeky beyfendy kombynyzyn (baymak eco 4 modely ) enjektor lery degysecek dedy ve ycyndeky syyah tozlanmayy gosterdy sonra byr vana soktu ycyne syvy byr sey sykty. bakty etty byr ara symdy yanymda yok buna gazbasylmasy lazym dedy. ybrenyz basnc ybrenyz dustumu dedy yky kez evet dedym ama byr yerden damlatmys dedym vanayy syktym byr yyldyr hyc byr sorun yok dedym okey 30 tl byr ara gaz basalym dedy. neyse enjektorlery 35*4: 140 tl degystyrdy 75 servys ucrety aldy. 215 tl aldy. neyse dedym sonra fatura kesmedi. aldy gytty sonra degystyrdygy parcalara baktym mykroskopyk 4 adet meme . acaba dedym baska byr seymy yok baska byr parca sokmemysty ne yazykky 4 5 dakykada baska byr sey yapamazdy . o memeler benym ocak ymdaky tupden dogalgaza gecerken degystyrdygym memeler gyby 4 adet byrseydy ve bana 140 lyra cok gelmysty. cunku o agyrlykdaky 4 adet 4 gram altyn alsam 140 lyra yapmayacakty. bunu sormak ystyyorum symdi size fyyaty normalmy

• Merhaba Arkadaşlar,

Eca Confeo premix 24kw Kombi kullanıyorum dün akşamdan beri 04 arızası çıktı ara sırada 05 nedir diye baya araştırdım sonuç bulamayınca genel bir bakım yaptım ve sorunu çözdüm.

sorun hava atışı ile ilgili yani yoğuşmalı kombilerde yanma odası kısmında çevresinde su oluşmakta ve bu bir boru ile alt kısma elektronik kartın arkasında bulunan içinde bir top bulunan su çıkışına geliyor eğer bu kısımda kirlenme veya başka bir durum oluşursa kombi yanıyor birden arızaya geçiyor bu kısımları söküp ( sökmesi kolay plastik bir birine vidalı şekilde bağlı ) temizledim aman dikkat bu kısımları sökerken kombinin altında hiç bir şey olmasın varsa leğen veya benzeri bir kova bulun kombi yoğuşma kısmındaki su buradan akacaktır içini iyice temizleyin baca kısmınada bakın pislik vesaire olmasın. sonra takıp çalıştırın bir daha vermeyecektir şuan benim kombi mükemmel çalışmaktadır.

ayrıca geçmişte başka bir sorun da çözmüştüm kombide bulunan bir hava gaz karışımını ayarlayan fan bulunmaktadır hata kodu 24 eğer bu hatayı veriyorsa servis size fan değişecek diyecektir buda sanırım 400 * 600 tl hiç gerek yok yapılacak şey çok basit kombinin kapağını açın fanın arkasındaki plastiği çıkartın bir elektronik kart bulunuyor 3 4 vidası var onları sökün soketleri çıkartın kartı dışarı alın eğer elinizden geliyorsa üzerinde bulunan elektrolitik kondansatörlerin hepsini değiştirin heleki 400v olanı muhakkak elinizden gelmiyorsa herhangi bir televizyoncuya gidin kondansatörleri değiştirtin sonra yerine montaj yapın eskisi gibi çalışacaktır. motorun bozulması çok zor zamanla bu kondansatörler arızalanıyor çünkü her aç kapada bu motor ilk kalkışta baya enerji çekiyor sanırım kondansatörler zamanla takatlerinden düşüyor.

şimdiden herkese ucuz tamirler......

KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA
     KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA KOMBİ ARIZALARI BURAYA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riva69 -- 1 Kasım 2014; 19:08:40 >

• Merhaba
    Demirdöküm nitron marka kombi kullanıyorum.Kombi kış ayarında normal çalışırken, bir anda basınç düştü.Su bastım ama basınç sürekli düştü.Tekrar su basıp peteklerde hava kontrolü yaptım.Peteklerde hava yoktu.
    Tesisatta kaçak olabilir düşüncesiyle,7 adet petekten her seferinde birinin vanalarını kapatarak denedim.Basınç yine düşmeye devam etti.
    Ardından sadece 1 petek çalışacak şekilde kombiyi çalıştırmayı denedim, sonuç yine değişmedi.
    Ayrıca tesisata su basarak basıncı yükseltmeye çalışıyorum,su basıncı 2 barın üzerine çıkmıyor, ve 10 saniye sonra 1,8 bara iniyor.
    Kollektöre de baktım kaçak yok
    Ben de kombide kullanım suyunu kullanmak amacıyla , yaz konumuna aldım.peteklerin vanalarını kapatarak banyo ve mutfak için sıcak su elde edebildim.
    sizce sorun neden kaynaklanmış olabilir.Yardımcı olurmusunuz
    tşk.
    iyi akşamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: kombiustası

quote:

Orijinalden alıntı: pinarpin

Merhaba,
    Bosh hermatik yoğuşmalı kombimizi 4 yıldır gayet güzel kullanıyoruz, ama son dönemde kombi herzamanki (yaz mevsimi dahil) petek konumu min. ayarındayken kendi kendine yanmaya başladı, mesela dün, tüm gece açıktı, sabah evden çıkarken kapattım (min. konumuna aldım) akşam döndüğümde sanki açık (1 konumunda) imiş gibi yanıyordu, Min.den 1e aldım, değişiklik olmadı, bu sabah çıkarken gene min konumuna aldım, muhtemelen akşam gittiğimde gene yanıyor olacak. Problem ne olabilir? Servise dünya para vermek istemiyorum ne önerirsiniz..

kronik sorun potansiyometreler deyişecek

bugün servis geldi. anakartın değişmeesi gerektiğini ve 350 tl ücreti olduğunu söyledi, değiştirtmedim. Ayrıca kombiye uzak olan iki petekde kombi açıldıktan 6-7 saat sonra ılınmaya başlıyor. geçen sene busorunların hiçbiri yoktu. Bir anda nasıl bozulmuş oluyor anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: lukecan

Teshis icin tesekkur ederim peki ne yapmam gerekiyor?

orta da düz vidasi var skö pompaya tur attır
  • quote:

Orijinalden alıntı: can.avar

Daha öncede sormuştum ama arada kaynadı sanırım
    bir kaç sorum olacaktı, cevaplarsanız sevinirim
    tesisat kurulalı 3 ay oldu. sıcak sudan yararlandık, petekleri ayın 27 sinde açtık.
    -kombiye yakın olan 2 petekte devamlı su sesi var
    havasını almama rağmen bu sesi duyuyorum, bu sorun nasıl çözülür?
    -kombiyi 45 yapmış olmama rağmen bazen 49-47 gibi yüksek dereceleri görüyorum. Bunun sebebi nedir?

tesisatta ters bağlantı var gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinarpin

Merhaba,
    Bosh hermatik yoğuşmalı kombimizi 4 yıldır gayet güzel kullanıyoruz, ama son dönemde kombi herzamanki (yaz mevsimi dahil) petek konumu min. ayarındayken kendi kendine yanmaya başladı, mesela dün, tüm gece açıktı, sabah evden çıkarken kapattım (min. konumuna aldım) akşam döndüğümde sanki açık (1 konumunda) imiş gibi yanıyordu, Min.den 1e aldım, değişiklik olmadı, bu sabah çıkarken gene min konumuna aldım, muhtemelen akşam gittiğimde gene yanıyor olacak. Problem ne olabilir? Servise dünya para vermek istemiyorum ne önerirsiniz..

kombinizin modelini belirtmemişsiniz kombinizin elektronik kartında problem var..
  • Ariston egis 24ff kombi kullanıyorum. Daire dubleks. Kombi üst kattaki peteklere su basamıyor. Servis ek pompa ve kazan takacağını söyledi. Daha önceden taktıran veya kullanan varsa bana memnun kalıp kalmadığını söyleyebilir mi? Bir de bu işlem bana ne kadara malolur?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 238239240241242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.