Şimdi Ara

Kolların hacmini nasıl arttırabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 3 aydır spor yapıyorum 3. ayımın içerisindeyim fakat kollarımın çapı 30 cm. Bana çok az geliyor ve arttırmak istiyorum. Bu konuda tecrübe edinmişler var mı acaba? Çünkü 4. ayımdan itibaren adam akıllı yapmak istiyorum. İlk 3 ay acemilikler içinde geçti. Ve sürekli yapabileceğim bir antrenman programı da istiyorum. Bölge olarak geride trapezlerim ve bicepslerim. Günde 4 gün gidebiliyorum salona şimdiden teşekkürler!!

Kafamdaki program:

göğüs
    off
    kol
    off
    sırt-bacak
    omuz-bicep

• Koskoca 3 ayda nasıl oldu da büyümedi ilginç
  • Az bir şey var sanki.Ben 81 kiloydum çok yağlıydım diyet yaptım. Şuan 66 civarıyım. Kollarımda 800 gram yağ vardı en son gittiğimde. Hiç pilav yemedim bu 3 ay boyunca. Diyet yapıyorum diye et felan yedim ama karbonhidrat yani pilav az. Bu sebepten olabilir mi?
  • FKThisLife F kullanıcısına yanıt
    Kardeş öğrenmen gereken dünya şey var.
    3 ayda ne olmasını bekliyorsun ?
    Tek karb pilav gibi konuşuyorsun.
    Diyette kas yapmayı mı bekiyorsun ?

3 ay nedir. Asıl şimdi başlıyorsun vücut geliştirmeye.
  • Evet haklısın da şunu soracağım. Ben bu spora devam edeceğim , devam ederken genelde hep yağsız pilav ve günde 300-400 gram tavuk eti yiyeceğim. Bu bana yağ olarak kilo aldırır mı beni düşündüren bu? Tekrar yağlanmak istemiyorum çünkü. Elbet diğer öğünlerimde de yağ içeren şeyler yemiyeceğim. Zaten günde 3-4 litre su içiyorum. 1 bardak yeşil çay içiyorum. Tek düşüncem korkum sürekli pilav yemek kilo aldırır mı? Tavuk eti de dahil. Kilo dediğim yağlandırır mı beni?
  • Kardeşim şuanki vucudunu ve kilonu bılsem yorum yapabılrıdım ama sen pılav tavuk yersen ve duzenlı bı sekılde antremanlara devam edersen kılo alrısın fakat pek yaglanacagını sanmıyorum cunku vucut tıpıyle alakalı bır durum bu..ve kollar içinde sunu soyleyeyım kol kucük bir kas grubudur ve kol çalısırken cok fazla hareket yapma on kol ıcın 2 hareket arka kol ıcın 2 hareket ıdealdır.fazla hareket yaparsan kol kası buyumeyı bırakır ve küçülür..ve ayrıca bu spor sabır ıster 3 ayda pek bı buyume saglanması zordur.
  • 80den 66 ya düşerken büyümemesi normal, takılacak bir şey yok. Büyümeyi bulka geçtiğinde görürsün, tabi birden yüklenme beslenmeye; reverse diet şart.
  • BİNKELAM B kullanıcısına yanıt
    Peki bu büyüme yağlanarak olmucak dimi kaslarım artacak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Executor06 kullanıcısına yanıt
    Peki bu büyüme yağğlanarak olmucak değil mi kas oranım artacak?

Eğer yaktığından çok daha fazla kaloriyi almaya geçmezsen direk, yağlanmadan veya çok az yağlanarak yapabilirsin. Değilse yağlanırsın.
  • Executor06 kullanıcısına yanıt
    Zaten yağlı birşey yemiyeceğim. Yiceğim ana şeyler yulaf yumurta lor tavuk göğsü lapa pilav. Günde 3-4 litre su içiyorum ve bazen yeşil çay

• kardeşim bulk yapacaksan yeşil çay içmenin ne mantığı var.
    bulk bu. yağlanacaksında, kas kütlesini de arttıracaksında, yağsız kim yapmış nereye yapmış?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece ilk mesajı okudum diğer cevapları okuyamadım; 4 günün varsa çalışmak için bir günü sadece bacak kasına ayır diğerlerini kombine yap sırtla bacak olmaz her ikiside büyük kas gereken yoğunluğu veremezsin verirsen zaten bayılma durumuna gelirsin :) bacak, göğüs biceps, sırt triceps,omuz yapabilirsin
    kollara gelince ön kolda uzun ve kısa baş için birer hareket yeter son bitirici olarak hammer curl yapabilirsin örnek olarak z bar curl - preacher curl - hammer curl bunları 4set yap tekrarı hacimlenmek için 8-10 tekrar aralığı yeter ben 8 tekrar yapıyorum
    arka kol triceps için adı üstünde 3 başlı yani 3 farklı kas başına bi hareket yap pushdown - lying triceps extension - dumbell overhead extension hareketleri 4*10 yapabilirsin
    daha yenisin birden phil heath olmaz yıllarını ver :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: FKThisLife

Zaten yağlı birşey yemiyeceğim. Yiceğim ana şeyler yulaf yumurta lor tavuk göğsü lapa pilav. Günde 3-4 litre su içiyorum ve bazen yeşil çay

Önemli olan yağlı şeyler yiyip yememek değil. Yediğin şeyleri vücut enerji olarak kullanır.

Önemli olan kaloridir. Günlük vücudunun harcadığı bir kalori miktarı var. İnternette bunu hesaplamanı sağlayan siteler var.http://www.freedieting.com/tools/calorie_calculator.htm

Günlük kalori ihtiyacını buldun diyelim. Atıyorum 2500.

Vücudunun etkili bir şekilde yeni kas lifleri üretmesi için günlük ihtiyacının üstüne çıkman lazım. 250-300 civarı optimumdur. Kas geliştirmek için yeterlidir ve yağlanma az bir miktarda olur sadece.

Hassas bi mutfak tartısı al. Yediklerini ölç , kalorisini hesapla. Gün sonunda ulaşman gereken hedefe ulaş. Bol proteinli beslenmeye özen göster.

He bu zor geldi yapamam mı diyosun. Olabilecek 4 ihtimal olur.

1- Kas geliştiremessin , kalori açığın çok fazla ise vücut kaslarını enerji olarak harcamaktan çekinmez.
    2- Kas geliştirirsin ancak bolca yağlanırsın
    3- Az bi miktarda kas geliştirebilirsin. Bi nevi yerinde sayarsın
    4- Şansa bala gereken değere ulaşıyosundur her şey yolunda gider.

Üşenmedim yazdım. Hadi kolay gelsin. Bunları ilk duyanlar için bu beslenme işi çok korkutucu olabilir. Bana da öyle gelmişti. Merak etme zor bir şey değil zamanla alışırsın.

• Lentus kullanıcısına yanıt
    1.71 boy 67 kiloyum. Hani ben 81 kiloydum tekrar yağlanmak aşırı ürkütücü. E her gün tavuk neysede yağsız pilav yemek acaba yağ yapar mı diye korktum

• günde kilonu korumak için örneğin 2000 kalori alıyorsan sen 2200 - 2300 civarı kalori alırsan yağlanma fazla olmaz..
    sırt ve bacağı aynı gün yapabileceğini sanmıyorum.
    Düzenli ve bilinçli beslenirsen yağlanmazsın..protein kaynakları kullanmaya bak yumurta tavuk vs.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.