Şimdi Ara

klimada çınlama sesi problemi.....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
25.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar...1 ay önce inverter klima aldım...fakat belli aralıklarla beyni rahatsız edecek şekilde düşük frekanslı bir çınlama sesi geliyor(kafa çınlaması gibi)..sizce bu normal mi?
    marka ismi vermeyeceğim...servis bekliyorum..fikir ve tecrübeleriniz hakkında bilgi almak için buraya yazdım...

• Fan düşük devirde ise iç ünite fan motorundan geliyor olabilir.
  • Hocam zırıltı sesi gibi bir sesse o ses geldiği zaman ustten kapağa baskı uygula veya dip kenarlardan hafiften asıl ses kesiliyorsa klima arkasına ince karton kıvır koy boşluğu besle ses kesilecektir veya minimuma inecektir ben öyle hallettim.
  • SES...İNSANIN KAFASI ÇINLADIĞI ZAMAN ÇIKAN SES GİBİ BİR DE ŞU FARE VE BÖCEK KOVAN CİHAZLAR VAR YA....ONUN ÇIKARDIĞI SES GİBİ..GECENİN İLERLEYEN SAATLERİNDE BEYNİ O KADAR RAHATSIZ EDİYOR Kİ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ado

Fan düşük devirde ise iç ünite fan motorundan geliyor olabilir.

ESKİ BİR KLİMACI AĞABEYİM....İNVERTER TRAFOSUNDAN GELDİĞİNİ SÖYLEDİ..CİHAZIN DEĞİŞMESİ GEREKTİİNİ DE SÖYLEDİ.AYRICA CİHAZDAN "SHUHHHHHHHHHHHHH" DİYE BİR SES DE GELİYOR..BUGÜN SERVİSTE GELDİLER...CİHAZIN GAZIINI BOŞALTIP TEKRARDAN VAKUMLAMA YAPTILAR...AMA SHUHHHHHHHHH SESİ DEVAM EDİYOR DİYE SERVİS BİLGİSİNE YAZDILAR...BAKALIM..BORUSUNU 7 METREYE UZATMAKTAN BAHSETTİ..ŞAKA GİBİ...KABUL EDEMEYECEĞİMİ SÖYLEDİM...DEĞİŞİM İSTEYECEĞİM...
  • quote:

Orijinalden alıntı: 181501

Hocam zırıltı sesi gibi bir sesse o ses geldiği zaman ustten kapağa baskı uygula veya dip kenarlardan hafiften asıl ses kesiliyorsa klima arkasına ince karton kıvır koy boşluğu besle ses kesilecektir veya minimuma inecektir ben öyle hallettim.

SES DİPTEN GELEN BİR ÇINLAMA SESİ..AMA DİREKT BEYNE ETKİ EDİYOR....ŞU FARE KOVUCU ELKTRONİK CİHAZLARIN ÇIKARDIĞI SESİN AYNISI...GALİBA BU SESİ DE BİZİ KAÇIRMAK İÇİN YAPTILAR:))))
  • quote:

Orijinalden alıntı: balprensi

merhabalar...1 ay önce inverter klima aldım...fakat belli aralıklarla beyni rahatsız edecek şekilde düşük frekanslı bir çınlama sesi geliyor(kafa çınlaması gibi)..sizce bu normal mi?
    marka ismi vermeyeceğim...servis bekliyorum..fikir ve tecrübeleriniz hakkında bilgi almak için buraya yazdım...

Arkadaşım benim eski evdeki vestel platinyum klimada aynı sesi çıkarıyordu inceden bir çınlama sesi.dediğin gibi insan beynindeki çınlama sesi gibi.sorun içindeki fani döndüren motordan kaynaklandığı tespit
    Edildi.iç unite fan motorunu değiştirdi sorun çözüldü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canasss

quote:

Orijinalden alıntı: balprensi

merhabalar...1 ay önce inverter klima aldım...fakat belli aralıklarla beyni rahatsız edecek şekilde düşük frekanslı bir çınlama sesi geliyor(kafa çınlaması gibi)..sizce bu normal mi?

Arkadaşım benim eski evdeki vestel platinyum klimada aynı sesi çıkarıyordu inceden bir çınlama sesi.dediğin gibi insan beynindeki çınlama sesi gibi.sorun içindeki fani döndüren motordan kaynaklandığı tespit
    Edildi.iç unite fan motorunu değiştirdi sorun çözüldü.

tşk. ederim paylaşımın için..ayrıca servis geldi..haliyle erken geldiği için o ses servis geldiğinde duyulamadı..geç saatlerde hissediliyor...ayrıyetten gaz akış sesi tespit edildi..shuhhhhhhhhh diye bir ses.geçen gün 2 gün klima çalışmamıştı evde olmadığım için...eve gelinde klimayı çalıştırdıktan sonra 25 dk. boyunca klimayı ilk açtığımda 2 dakşkada bir bu sesi çıkarmıştı..serviste bu problemi tespit etti.klimanın gazını boşalttı ve gaz dolumu yaptıktan sonra tekrar vakumlama yaptı..ama en fazla 10 dk......okuduğum kadarıyla gaz boşaltılıp tekrar vakumlama yapıldığı zaman en az 1 saat vakumlama yapılması gerekiyormuş...zaten klimanın orjinal fabrika çıkışı olayı bozuldu..en yüksek modelini almıştım....o kadar para ver ve kliman 2. elden almış gibi olsun...servis fişine gaz akış sesi duyulmaya devam ediyor diye not düştü..gaz akış sesi problemi için tahliye borusunu 7 metreye çıkaracaklarını söylediler servisten gelen arkadaşa kabul etmeyeceğimi söyledim...değişim isteyeceğim...şu an buraya gecenin bu saatinde yazarken hala 3-4 dakikada bir çınlama sesi gelmeye devam ediyor...AYRICA HERKESİN YENİ YILINI KUTLAR,YENİ YILIN ÜLKEMİZE HUZUR GETİRMESİNİ DİLERİM..

• balprensi B kullanıcısına yanıt
    Klimacı değilim ama bir ihtimal üzerinde durdum. Geçen sene inverter motorlu çamaşır makinesi aldım. Makineden dediğiniz gibi hafif çınlama sesi geliyor zaman zaman kesiliyor, aynı motora sahip bulaşık makinemde de belli belirsiz o ses var. Forumda aynı model çamaşır makinesini alan birçok kişi de o sesi duyduklarını söylediler. Ses motoru kontrol eden inverter karttan geliyormuş. Sizde de öyle bir durum olabilir. Asansörden tutun, sanayide kullanılan inverter motorlu cihazların bu sesi yapabileceği cevabını vermişlerdi. Umarım cihazınız değiştirilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: enarr

Klimacı değilim ama bir ihtimal üzerinde durdum. Geçen sene inverter motorlu çamaşır makinesi aldım. Makineden dediğiniz gibi hafif çınlama sesi geliyor zaman zaman kesiliyor, aynı motora sahip bulaşık makinemde de belli belirsiz o ses var. Forumda aynı model çamaşır makinesini alan birçok kişi de o sesi duyduklarını söylediler. Ses motoru kontrol eden inverter karttan geliyormuş. Sizde de öyle bir durum olabilir. Asansörden tutun, sanayide kullanılan inverter motorlu cihazların bu sesi yapabileceği cevabını vermişlerdi. Umarım cihazınız değiştirilir.

tşk. ederim...
  • Hocam aynı sorun benim klimada da mevcut. Klima açıkken de kapalıyken de kulak çınlamasına benzeyen frekans sesleri geliyor. Servis de sorunu anlamadı, iç ünite kartını değiştirip sorunu çözmeyi deneyeceğiz dediler. Sizin sorun çözüldü mü?
  • Beyler bu cinlama sorunu benim eski vestel klimamda vardı.sorun iç ünite fan motoruydu.motoru değiştirdiler ses kalmadi.

Klima açıkken evin sigorta kutusundan gelen çınlama seside genelde kacak akim rolesinden gelir.aynisi başıma geldi kaçak akim rolesini degistirdim ses kalmadı. Tecrübeyle sabittir...

• quote:

Orijinalden alıntı: canasss

Beyler bu cinlama sorunu benim eski vestel klimamda vardı.sorun iç ünite fan motoruydu.motoru değiştirdiler ses kalmadi.

Klima açıkken evin sigorta kutusundan gelen çınlama seside genelde kacak akim rolesinden gelir.aynisi başıma geldi kaçak akim rolesini degistirdim ses kalmadı. Tecrübeyle sabittir...
    Bendeki ses klima kapali iken de geliyor. Yani bunun fan motoruyla alakasi olmamasi gerekir bu durumda. Ama fan motoru çalişmadiği zaman bile bu sesi çikariyor da olabilir, bilemedim. Sigorta kutusundaki kaçak akim rölesini iki kez değiştirdiler. Ses kesilmeyince tüm sigorta panosunu baştan sona yenilediler, hala klima açikken veya kapaliyken o ses gelmeye devam ediyor. Elektrikçi de anlayamadi sorunu. :/
  • Klima kapaliykende çınlama sesi geliyordu.dedigim gibi iç ünite fan motoru değişti ses kalmadı. Ama belki senin klimada farklı bir problem olabilir ama büyük ihtimal sorun aynı.

• hafif cinlama sesi ara ara benim yeni aldigim inverterde de oluyor sorun ne olabilir servisi cagirdim normal diyor.gece o kadar rahatsiz ediyorki

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.