Şimdi Ara

Klima Tavsiyeleri [ANA KONU] (1392. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
57.276
Cevap
705
Favori
4.436.871
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
82 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13901391139213931394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Toshiba RAS 13 N3KV serisini inceleme fırsatınız olmuş muydu ?

http://www.alarko-carrier.com.tr/AC_Urunler.asp?ID=ACU&UrunKodu=30

http://forum.donanimhaber.com/m_51472114/tm.htm

özellikler skvr serisi önerilmis ancak arada 400-500 tl'lik bir fark var ..yani 2200-2500 tl arası verebiliyorsaniz toshiba ras serisini de inceleyin derim

• Merhaba,

Alttaki linkteki LG klimayı almak üzereyim... Bu fiyata 20 m2 oda için daha iyi bir seçenek var mıdır? Bu cihazı yada genel olarak LG klimalar hakkında yorum yapabilecek arkadaş var mıdır?

Şimdiden teşekkürler..

Link:http://www.teknosa.com/urunler/119966705/lg-as-nw126b7t0-ic-12000-btu-inverter-klima-lg-as
  • Merhaba Sayın Forum Donanım Kullanıcıları ,

Kısaca Özetlemek Gerekirse ,

15 Ağustos 2014 Tarihine Kadar işim Gereği Amerika Birleşik Devletine Tamamen Göç Edeceğimden Dolayı 2013 Kasım Ayında Aldığım Panasonic Etheria Marka 12.000 BTU Klimamı Satmak İstiyorum. Giderken Yanımda Götüremiyeceğim İçin Satacağım.. Klima Kışın Kesinlikle Kullanılmamıştır. Isıtıcı Kullanılmıştır. 2014 Yazında ise Total 2-3 Kez Açılmıştır. Evde Duran Pek Kimse Olmadığı için Tercih Edilmemiştir..

Klimanın Faturası Adıma Düzenlenmiştir. 2900 TL'ye Almıştım. Şuanki Fiyatı 3400 TL'dir. Bu Klima için 2500 TL Rakamını İstemekteyim. Herkese Söylemeliyim ki Ürün Daha Sıfırdır. Ve Bu Ürünü Gerçekten Bilenler Biliyorlar.. Harika Bir Üründür Panasonic'in Bu Modeli Harikadır.. Arkadaşlar Verdiğiniz Para Sonuna Kadar Helaldir. Parasını Hak Eden Klimadır. 25 m2 salonda Takılıdır ve 10 Dakika İçerisinde Buz Gibi Yapmaktadır. Isıtmasına Gelirsek Kesinlikle Ama Kesinlikle 10 Numaradır.. Isıtıcıyı Kesinlikle Aratmaz. Econavi Özelliği Sayesinde A+++ Olarak Çalışmaktadır. Ve Toplam Kullanımda 1 Ay Gibi Sürede Tam Randumanlı 12 Saatlik Kullanımda Elektrik Faturanız +30 - +35 TL Ücret Yansıyacaktır..

Bu Klimayı Alan Arkadaşım Asla Ama Asla Pişman Olmayacaktır.

Ürün Şuanda Kullanılmamaktadır. Sadece Duvarda Monte Edilmiş Bir Şekilde Beklemektedir.

Yer Antalya / Merkez - Muratpasa'dır.

Telefon Numaram : 0555 765 44 66

Herkese Hayırlı Ramazanlar Dilerim..

• Mitsubishi al derim turunun en iyisidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Bulduğum şu klimalar arasından hangisini seçmeliyim? Bu konuda tam cahilim yardımcı olursanız sevinirim.

1-http://www.n11.com/airfel-as12-0940inv12000lik-inverter-klima-P11412961

Montaj dahil fiyatı: 1699 TL

2-http://www.n11.com/midea-duvar-tipi-optimum-msri-dci-12-P24367413

Montaj için 250 TL isteniyor Toplamda fiyatı: 1798 TL

3-http://www.n11.com/midea-duvar-tipi-fairwind-ms12fu-12-P24441320

Montaj dahil fiyatı: 1724 TL

Aşağı yukarı bu fiyatlarda yani 1800 TL yi geçmeyecek 12.000 btu başka önerileriniz varsa onlara da açığım. Herkese hayırlı Ramazanlar dilerim..

• Itachi Uchiha I kullanıcısına yanıt
    hakkaten bu 3 'ü arasında kaldı iseniz midea alın gitsin (iyi bir alternatif)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 12 Temmuz 2014; 18:41:30 >
  • Demirdöküm önerenleri ciddiye almayın işkembei kübradan sallıyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar,

-Antalya'da yaşıyorum ve klima sadece soğutma için kullanılacak.

-Oda 20 metrekare ve yalıtımın iyi olduğu söylenemez.

-Bütçe en fazla 2000 TL.

-Yazın günde en fazla 8 9 saat kullanılacak ve bu sebepten inverter gerekli midir onda da kararsızım. Sürekli kullanmayacaksan inverter alma diyorlar çok fark etmez diyolar,kaldı ki elimdeki bütçeyle gerçek bir inverter alabilir miyim onu da bilmiyorum.

-Araştırdığım kadarıyla servise vakumlama yaptırmak ve bakır boru elzem olan şeyler. Bunları yazdım. Fakat filtre mevzusunda kafam çok karışık,bazı üstatlar HEPA filtrenin en sağlıklısı olduğunu ionizer olan klimadan uzak durmamız gerektiğini söylemişler. Ozondu hava temizleydi bu konulara girmiyorum ama en üst konuya alındığı için konuşmaya değer şeyler olsa gerek. Fakat hangi klimaya baksam bunlardan var ve kafam karıştı,bunlara o kadar dikkat etmeli miyim ?

-Bunların dışında uzun lafın kısası,bütçe bazlı düşünürsek az yakacak az sesli olacak iyi de soğutacak hangi ürünü tavsiye edersiniz a dostlar ? Abim SAMSUNG alalım diye çok ısrar etti ama forumda okuduklarım beni epey soğuttu samsungdan, o sebepten aldırmadım,sorumluluğum büyük ve zengin de değiliz paranın çöpe gitmemesi için yardımınıza ihtiyacım var..

• ACİLLL Lütfen yardımcı olun!!!!!!
    Ustalar merhaba ,benim yaklaşık 15 metre kare bir bürom için klima almam gerekiyor, büronun iki tarafı cam ve güneş görüyor (diğer taraflar duvar ve üstünde bina var) piyasadan yaptığım araştırmada auer a410 tipi 12000 btu ve demirdöküm 12000 btu klima arasında kaldım maksimum bütçem 900 tl olduğu için bu iki klimadan birini seçmek durumundayım yada sizin önerebileceğiniz 12000 btu klima varmı 900 tl civarlarında lütfen konu hakkında bilgisi olanlar ACİL cevap yazarlarsa sevinirim, araştırmamda auerin daikın güvencesi ile satıldığını ve montajını daıkın servisinin yaptığını duydum böyle bişey var daıkın güvencesi varsa auer tercih etmek daha mantıklı gibi geliyor, herkese iyi çalışmalar kolay gelsin bekliyorum...
  • maidenhead M kullanıcısına yanıt
    Alarko Carrier 53 NQV 035M X POWER GOLD inceleyin.

------

@ @ palmitol35 keşfe gelen ekip 9000 btu hakkında ne der bilemiyorum ki kesin keşif gelsinbir baksın ..

benim bu bütçede ve şartlarda size önerim demirdöküm olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 9 Temmuz 2014; 15:14:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: palmitol35

ACİLLL Lütfen yardımcı olun!!!!!!
    Ustalar merhaba ,benim yaklaşık 15 metre kare bir bürom için klima almam gerekiyor, büronun iki tarafı cam ve güneş görüyor (diğer taraflar duvar ve üstünde bina var) piyasadan yaptığım araştırmada auer a410 tipi 12000 btu ve demirdöküm 12000 btu klima arasında kaldım maksimum bütçem 900 tl olduğu için bu iki klimadan birini seçmek durumundayım yada sizin önerebileceğiniz 12000 btu klima varmı 900 tl civarlarında lütfen konu hakkında bilgisi olanlar ACİL cevap yazarlarsa sevinirim, araştırmamda auerin daikın güvencesi ile satıldığını ve montajını daıkın servisinin yaptığını duydum böyle bişey var daıkın güvencesi varsa auer tercih etmek daha mantıklı gibi geliyor, herkese iyi çalışmalar kolay gelsin bekliyorum...

Midea, Uğur bulamazsan auer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: streamin

Alarko Carrier 53 NQV 035M X POWER GOLD inceleyin.

------

Haier geos tavsiyesi aldım bir kaç kez, ona kıyasladığımız zaman hangisi f/p olarak ? artıları eksileri nedir haier geos ve alarko carrier'ın ? kafamdaki soru işaretlerini giderici bi detayda yazarsan çok memnun olurum.
  • Baymak 12 CHS Elite 12.000 Btu Duvar Tipi Klima (A Enerji Sınıfı)
    fiyata montaj dahil.

http://www.firsatseli.com/baymak-12-chs-elite-klima-r410a-md-tr.html
  • Senin işini görür Demirdöküm A2-24 HP Klima Güçlü bi klima

http://www.firsatseli.com/demirdokum-a2-24-hp-klima.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muradgazi

Senin işini görür Demirdöküm A2-24 HP Klima Güçlü bi klima

http://www.firsatseli.com/demirdokum-a2-24-hp-klima.html

Çok elektrik yakar. 2.2 kw
  • merhaba uzun uğraşlardan sonra ME kampanyasından almaya karar verdim.
    Salonum yaklaşık 30 metrekare binanın mantolamsı var ve dairem arakat.
    Aşağıdaki iki klima arasında kaldım. Sebebi de birisinin btusu yüksek(18000) enerji verimliliği A+
    diğerininse sogutmada btusu düşük(14000) enerji verimliliği A++ (ama salonuda buz gibi olsun istemiyorum)

ME MSZ-HJ50VA sogutma 17000 A+ SEER:6, ısıtma 18000 A+ SCOP: 4.2 peşin: 2900
    ME MSZ-SF42VE sogutma 14000 A++ SEER:7.5, ısıtma 18000 A++ SCOP: 4.4 peşin: 2850

birisi btusu yüksek enerji verimliliği dusuk, diğeri btusu düşük enerji verimliliği yuksek.......

Acil yardım..... şimdiden teşekkürler......
  • taunus979 T kullanıcısına yanıt
    alıcak olsam 42ve 'yi alıp cıkardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi streamin -- 10 Temmuz 2014; 12:20:38 >
  • taunus979 T kullanıcısına yanıt
    Tartışmasız sf 42 her şeyiyle hj den daha üstün. Sf 42 30 m2 rahatlıkla yetecektir.
  • cok tesekkür ederim cevaplarınıza... soylediklerinize uyup 42 yi alıcam...
  • selam,
    buraya da yazayım. şu 4 klimadan hangisi daha iyi acaba. değerleri birbirine yakın. şurda konu da açmıştım
    http://forum.donanimhaber.com/m_94329119/tm.htm
    quote:

yer bursa, kaba taslak evin planını çizdim. eski bina (30 sene) ve iki tarafında ev var. 2 katlı, 2. kat. tepede çatı yok. gerisini resimde gösterdim. metrekareleri yazılı, pencereler belli vs. sürekli oturulan Oda-1'e belirttiğim kırmızı yere klima koyup kapısını açsam ve Oda-2nin de kapısını açsam, hol ile birlikte ısıtır mı kışın?, verimli olur mu? yoksa Oda-2 ve hole hiç bulaşmayıp kapısını kapatıp Oda-1 den dışarı çıkmasak mı? ona göre bi bütçe ayarlayıp yüksek BTU lu, max. 3 bin liralara iyi bi klima ile iş görebilir miyiz merak ediyorum

ev planı:
    Klima Tavsiyeleri [ANA KONU]

öncelikli olarak ısıtma amaçlı kullanılacak. uzun ömürlü, sorun çıkartmayacak bi şey olsun. her gün alınan bi şey değil sonuçta. çokta sesli olsun istemiyorum açıkçası.

Daikin FTXN50L9 Mira 18.000 Btu Klima

Midea MSRI-DCI 18 Klima

Toshiba RAS 16 N3KVR (RAS 16 SKVR)

Zibro 3D DC İnverter SP 7550

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEUS__ -- 10 Temmuz 2014; 12:05:47 >

• 
Sayfa: önceki 13901391139213931394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.