Şimdi Ara

Klima rolantide 17 derece üflüyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Fan hızı sonda uzun yolda 100km hızla 7-9 derece. Benim için gayet yeterli
    Fan hızı sonda rolantide 16-17 derece. İki dakika sonra camları açmak zorunda kalıyorum

(Dış) Fanda sıkıntı yok klimayla birlikte devreye giriyor.
    Aracın önündeki radyatörü basınçlı suyla yıkadım.

Çok ender olarak uzun yolculuklarda öyle bir soğutuyor ki burnum sızlıyor.

Geçenlerde başka bir araçla uzun yol yaptım stabil 6-7 dereceydi.

Benim aracın klimasındaki sorun ne olabilir ?

• millet iyi soğutmaz diye şikayet eder siz çok soğuttuğundan şikayetçisiniz, sıcaklık ayarını biraz yükseltin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

millet iyi soğutmaz diye şikayet eder siz çok soğuttuğundan şikayetçisiniz, sıcaklık ayarını biraz yükseltin.

www.dunyagoz.com

Hocam V kayışında sorun olabilir mi? Çünkü zaman zaman iyi soğuttuğunu söylüyorsunuz.
  • Siz söylemeseniz hiç aklıma gelmezdi yarın ilk işim kompresör kayışının gerginliğine bakmak olacak
  • o nasıl klima , mübarek buzdolabı gibi 7-9 derece nedir?
    Benim araçta en düşük 17 mi ne var
  • 6 derece klima ilk defa duydum.
  • Bir anormallik yok, fan hızını düşük konumda tutun. Gene üşürseniz ön cama yönlendirin havayı.

Saygılar...
  • rolantide giderkenki kadar sogutmamasi normal ama cami actiracak kadar kotu olmamasi lazim.
    Bir de orta kademe fan hizinda deneyin sonuc ayni mi?

Klima gazi da azalmis olabilir.
  • klima gazını bir kontrol ettirin birde. Ayrıca araç motor kapunu açın ve çalıştırın daha sonra klimayı açın kompresör sürekli çalışıyomu ona bakın ilk çalıştırmada sürekli çalışması gerekli arara duruyosa kompresörde sorun olabilir. Klima komp kayışa bağlı olduğu kasnağa değil kasnağın iç tarafına bakın ikisi ayrı parçadır kavrama ile devreye girer kompresör.
  • Ulan adamın derdini bir kişi bile anlamamış haa.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2011 model Corsa 80 km/h hızda manuel klima 1. kademede 3,8 ; 2. kademede 5,3 derece üflüyor. Bu da bir şey mi Mercedes ve Bmwler'in 1 derece üflediğini okumuştum.
     Klima rolantide 17 derece üflüyor. Klima rolantide 17 derece üflüyor.

• Tekrar bir özet geçeyim şehir içi dur kalk "klima soğutmuyor." Dur kalk yapmazsam 2500~ devirde gayet iyi "yeterli soğutmayı yapıyor."

@Onur.K
    Bende ilk defa sizden böyle birşey duyuyorum.

@alpernbugra
    Yazdığımı bir daha okursanız bir anormallik olduğunu farkedeceksiniz

@Hemican
    Orta seviye fan hızında hava bir miktar daha soğuk fakat yetersiz hava çıkışından dolayı hiç birşey değişmiyor cam açıp klimayı ayaklara verirsem keyifli oluyor

@ozgur_gs_91
    Kompresör rolantide sürekli çalıyor. Sadece sollamalarda gaza çok yüklenirsem 4000 devir üzeri bazen devreden çıktığını hissediyorum sanırım bu normal bir durum.

@sercelik
    En son sanayi ama birde ustaya anlatmak var

@CorsaD2011
    Aynı termometreyi kullanıyoruz değerlerde birbirine yakın fakat sehir içi dur kalk yapınca sıkıntı başlıyor stabil olsa devamlı 8-9 derece üflese bir sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lTriviuml -- 4 Ağustos 2014; 20:14:43 >

• aracım durduğu yerde 1nci kademede 5 derece üflüyor. ama devri 1000-1500 arası tuttuğumda. kendi halinde rölantide veya dur-kalk trafikte yeterince performanslı değil. klima testindeki usta küçük hacimli motorlarda normal olduğunu söyledi. trafikte boşa atıp gaz vermem gerekiyormuş. denedim adam haklı. tedbir amaçlı klima kompresyon, gaz kaçağı testi ve gaz miktarı kontrolü yaptırınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 4 Ağustos 2014; 2:37:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavipasa

aracım durduğu yerde 1nci kademede 5 derece üflüyor. ama devri 1000-1500 arası tuttuğumda. kendi halinde rölantide veya dur-kalk trafikte yeterince performanslı değil. klima testindeki usta küçük hacimli motorlarda normal olduğunu söyledi. trafikte boşa atıp gaz vermem gerekiyormuş. denedim adam haklı. tedbir amaçlı klima kompresyon, gaz kaçağı testi ve gaz miktarı kontrolü yaptırınız.

Düşük devirde bir miktar az soğutması kabul edilebilir. Dün sünnet vardı şehir içinde dolaştık camları açalım dediler. Şehir içinde yanımda olan bu klimaya bir baktır diyor. Denize, balığa gittiklerim bu aracın kliması iyimiş diyor.

Usta yolları gözüktü. Dediğiniz gibi kompresör basıncına ve eksik gaz çıkarsa kaçak kontrolü yaptırıcam aslında burada söylenenlerin hepsine baktırmayı düşünüyorum kayış, kompresör kavraması vb. benim gözümden de kaçmış olabilir.

İleride konuyu hortlatıp sorun neymiş yazarım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.