Şimdi Ara

Kıyma Makinesi Öneriniz Nedir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
86
Cevap
2
Favori
162.588
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yelegu

yahu ben de arıyorum ve hemen donanımhaber dedim. başlık güzel ama biraz daha mesaj gelir inşaallah. kurban bayramına da çok var ama ben de bir iki tane buldum.

Bluehouse BH565MG Butcher Metal Döküm 1800 Watt Kıyma Makinesi

http://www.hepsiburada.com/liste/bluehouse-bh565mg-butcher-metal-dokum-1800-watt-kiyma-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtbhbh565mg&categoryId=22018&navq=categoryid%3d22018%26fh_view_size%3d20%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3dmtbhbh565mg%26fh_lister_pos%3d6%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637_22001%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483637_22001_22018%257d%26fh_refview%3dlister

bir de drvimu adlı arkadaşın tavsiye ettiği fakir torque var...

aslında yukardaki erginoks çok iyi ama fiyat 1400 tl nin üzerinde

Alıntıları Göster
    Stilea AMG199 Çelik Döküm Gövde 1800W Profesyonel Kıyma Makinesi
    bu makine hakkında bilgisi olan varmı acele yorum yaparsanız sevinirim

• woronve W kullanıcısına yanıt
    Kardes aldınız mı kıyma makinesi ? Bende almak istiyorum. Modele karar veremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: crehat

Kardes aldınız mı kıyma makinesi ? Bende almak istiyorum. Modele karar veremedim.
    Arkadaşlar bende iki makine arasında kaldım

Biri Bluehouse BH565MG 1800 Watt Et Kıyma Makinesi
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/bluehouse-bh565mg-1800-watt-et-kiyma-makinesi-128080532

Diğeri de Fakir Torque 1800W
    http://fakir.com.tr/i/164/torque-1800

Bluehouse ürünlerinden genelde şikayetçi olmuşlar aksamlarının dayanıksızlığından, uzun ömürlü olmayışlarından. 100 lira fazla verip fakir mi alsam yoksa bluehouse da iş görür mü?

• quote:

Orijinalden alıntı: *Cracker*

Arkadaşlar bende iki makine arasında kaldım

Biri Bluehouse BH565MG 1800 Watt Et Kıyma Makinesi
    http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/bluehouse-bh565mg-1800-watt-et-kiyma-makinesi-128080532

Diğeri de Fakir Torque 1800W
    http://fakir.com.tr/i/164/torque-1800

Bluehouse ürünlerinden genelde şikayetçi olmuşlar aksamlarının dayanıksızlığından, uzun ömürlü olmayışlarından. 100 lira fazla verip fakir mi alsam yoksa bluehouse da iş görür mü?

Alıntıları Göster
    media mrkttan kenwood aldım. satıcı bayana sordum ( bilerek erkek değil) bana açıklar mısınız bu kadar fiyat farkını diye. arzum, phlips, profilo açtı gösterdi ki iç aparat plastik. gold master ve kenwood açtı aynısı çelikten. bundan dedi ben de 200 tl lik ürün yerine 330 tl verdim. sürekli evde bu tarz şeyler fazla bozulduğundan bir de 60 tl garanti uzatma verdim. gerçi sonra internette yine mağaza teslim 300 tl yazıyor. yarın geri verip onu alabilirim. 30 tl az değil.
    bilgisi olan varsa ve sizi kandırmışlar farkı yok aslında diye.. söylesin de geri vereyim açmadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahuluer

media mrkttan kenwood aldım. satıcı bayana sordum ( bilerek erkek değil) bana açıklar mısınız bu kadar fiyat farkını diye. arzum, phlips, profilo açtı gösterdi ki iç aparat plastik. gold master ve kenwood açtı aynısı çelikten. bundan dedi ben de 200 tl lik ürün yerine 330 tl verdim. sürekli evde bu tarz şeyler fazla bozulduğundan bir de 60 tl garanti uzatma verdim. gerçi sonra internette yine mağaza teslim 300 tl yazıyor. yarın geri verip onu alabilirim. 30 tl az değil.
    bilgisi olan varsa ve sizi kandırmışlar farkı yok aslında diye.. söylesin de geri vereyim açmadan.

Alıntıları Göster
    evde kıyma makinesi şart, kasapların o makineleri temizlediğini, boğazda kalan eski etleri çıkarıp attıklarını sanmıyorum... bende arzum kıymacı var, 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum, bu sene işim yarım kaldı, sanırım bıçak köreldi, makine alınca servisten yedek bıçak da alın, işiniz benim gibi yarım kalmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

evde kıyma makinesi şart, kasapların o makineleri temizlediğini, boğazda kalan eski etleri çıkarıp attıklarını sanmıyorum... bende arzum kıymacı var, 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum, bu sene işim yarım kaldı, sanırım bıçak köreldi, makine alınca servisten yedek bıçak da alın, işiniz benim gibi yarım kalmasın.

Hocam Atmıyorlar zaten merak etme :) Makinanın ağzında kalan bir sonraki müşteriye gidiyor bu döngü böyle ilerliyor. Benimde bu aletlerden alasım var. Çünkü o kadar çok pis kasap var ki. Sucuk yaptığı Makinayı temizlemeden kıyma çekini görmüşlüğüm var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulo206 -- 6 Ekim 2014; 15:52:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulo206

quote:

Hocam Atmıyorlar zaten merak etme :) Makinanın ağzında kalan bir sonraki müşteriye gidiyor bu döngü böyle ilerliyor. Benimde bu aletlerden alasım var. Çünkü o kadar çok pis kasap var ki. Sucuk yaptığı Makinayı temizlemeden kıyma çekini görmüşlüğüm var.

Kalan et derken onu kastetmedim, bir önceki müşterinin etine razıyım, makinenin içine yapışıp kalanzamanla kokuşan etlerden bahsediyorum :D

• quote:

...
    5 yıldır sorunsuz kullanıyorum, bu sene işim yarım kaldı, sanırım bıçak köreldi, makine alınca servisten yedek bıçak da alın, işiniz benim gibi yarım kalmasın.

Elinizden biraz iş geliyorsa bıçakları bir zımpara taşında kendiniz bile bileyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.R.YILDIRIM

quote:

...
    5 yıldır sorunsuz kullanıyorum, bu sene işim yarım kaldı, sanırım bıçak köreldi, makine alınca servisten yedek bıçak da alın, işiniz benim gibi yarım kalmasın.

Elinizden biraz iş geliyorsa bıçakları bir zımpara taşında kendiniz bile bileyebilirsiniz.

Alıntıları Göster
    sorun ondan değilmiş, iticinin arkasındaki plastik dişli içten sıyırmış, kutudaki yedeğiyle değiştim şimdi çalışıyor..

• quote:

sorun ondan değilmiş, iticinin arkasındaki plastik dişli içten sıyırmış, kutudaki yedeğiyle değiştim şimdi çalışıyor..

Alıntıları Göster
    merhaba bizimkiler sucuk yapmak için kıyma makinesi almak istediler. Bende araştırmadan arzum ar173 modelini mediamarktın sitesinden 179 TL ye satın aldım. Nese bir kıyma işleminden sonra kullanma kılavuzunda ki bir not dikkatimi çekti; Cihaz 3 dk kullanıma göre ayarlanmıştır. Her 3 dakikada 30 dk soğutmaya bırakınız yazıyor. Böyle olacaksa bizim sucuk yapmamız imkansız çok saçma bir makine. Diğer firmalardada böyle mi yoksa arzuma özel bişey bu? Eğer diğer firmalarda böyle bi sıkıntı yoksa arzumun 90 gün iadesi ile iade edicem

• quote:

Orijinalden alıntı: blackrider

merhaba bizimkiler sucuk yapmak için kıyma makinesi almak istediler. Bende araştırmadan arzum ar173 modelini mediamarktın sitesinden 179 TL ye satın aldım. Nese bir kıyma işleminden sonra kullanma kılavuzunda ki bir not dikkatimi çekti; Cihaz 3 dk kullanıma göre ayarlanmıştır. Her 3 dakikada 30 dk soğutmaya bırakınız yazıyor. Böyle olacaksa bizim sucuk yapmamız imkansız çok saçma bir makine. Diğer firmalardada böyle mi yoksa arzuma özel bişey bu? Eğer diğer firmalarda böyle bi sıkıntı yoksa arzumun 90 gün iadesi ile iade edicem

Alıntıları Göster
    bende arzum ar160 var öyle bir sıkıntım yok, 5 kilo eti bir seferde çekiyorum. Geri verip daha güçlü bir model alabilirsin...

• quote:

bende arzum ar160 var öyle bir sıkıntım yok, 5 kilo eti bir seferde çekiyorum. Geri verip daha güçlü bir model alabilirsin...

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar konuyu hortlatmış gibi olacağım ama, bende evde sosis, sucuk yapmak için olsun olsun 2 kg et çekip doldurma yapabileceğim ama kollu yani mekanik bir kıyma makinesi bakıyorum. Tupperware markasının ürünü ilgimi çekti ama emin olamıyorum. Hiç duyan, bilen var mı aranızda?

http://www.youtube.com/watch?v=H6uH9oHJXiM

• proteinX kullanıcısına yanıt
    Tupperware ürünü elimde var sorularınızı yanıtlayabilirim. Çok uygun fiyata da sıfırını temin edebilirim arzu ederseniz
  • arkadaşlar konuyu yenileyeceğim ama malum anneler günü yaklaşıyor, aklımda kıyma makinesi almak var, istediğini biliyordum annemin. İnternetten baktım iki model arasında kaldım, arnica promeat grande ve arçelik k 1766 . Kullananlar var mı acaba? cevaplarsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doll.dogga

arkadaşlar konuyu yenileyeceğim ama malum anneler günü yaklaşıyor, aklımda kıyma makinesi almak var, istediğini biliyordum annemin. İnternetten baktım iki model arasında kaldım, arnica promeat grande ve arçelik k 1766 . Kullananlar var mı acaba? cevaplarsanız sevinirim.
    arkadaşlar kurban bayramı için alacağım.
    kollu nasıl olur. çok yorarmı çok güç gerekirmi.
    150 tl.
    http://www.ucyildizmakine.com/?newUrun=1&Id=817185&CatId=bs512734&Fstate=&/E501---12-NO-KIYMA-MAK%C4%B0NASI
    yada motorlu ama en ucuz 900 tl bu.
    http://www.ucyildizmakine.com/?newUrun=1&Id=818944&CatId=bs512734&Fstate=&/R401---12-NO-RED%C4%B0KT%C3%96RL%C3%9C-KIYMA-MAK%C4%B0NASI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belo3 -- 1 Eylül 2015; 13:52:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: belo3

arkadaşlar kurban bayramı için alacağım.
    kollu nasıl olur. çok yorarmı çok güç gerekirmi.
    150 tl.
    http://www.ucyildizmakine.com/?newUrun=1&Id=817185&CatId=bs512734&Fstate=&/E501---12-NO-KIYMA-MAK%C4%B0NASI
    yada motorlu ama en ucuz 900 tl bu.
    http://www.ucyildizmakine.com/?newUrun=1&Id=818944&CatId=bs512734&Fstate=&/R401---12-NO-RED%C4%B0KT%C3%96RL%C3%9C-KIYMA-MAK%C4%B0NASI

Alıntıları Göster
    Konuyu tekrar hortlatalım ....

Yine bir kurban bayramı daha kıyma makinası almadan geçti. 3 bayramdır alacağım diyorum bir türlü kısmet olmuyor.

Kayınvalidem ile birlikte bu bayramda en ucuz yere 80 tl kıyma yaptırmak için verdik,
    barsağını ve baharatını kendimiz almamıza rağmen 65 tl kadar da hazırladığımız karışımı aldığımız barsağa doldurması için yani sadece kıyma makinesini kullanması için para verdik.
    Kasaba toplam 145 tl kıyma makinesini almadığımız için gitmiş oldu Bu kıyma makineleri zaten ortalama 250 tl. Daha da zarar etmeden bir daha ki bayramdan önce kıyma makinası almak istiyorum.

Forumda birçok konuda uzman görüşler yapan arkadaşlar var ama kıyma makinssı konusunda pek yok sanırım. Arada geçen zamanda bilgi kazanmış olanlar yada kullananlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

3 yılın birikimi ile şuan aklımda 1 numara fakir torque pro, 2 numara da Blue house var. 1800 yada 2000 watt modelleri bunlar hakkında yorum yapabilecek yada onu alma bunu al diyecek olan var mıdır. 1000 tl.lik sanayi tipi ürünler almak da istemiyoruz tabiki.

3ncü bir seçenek olarak Stilea eklendi.

Şikayet var'ı okuyunca Sinbo ve Arnica'dan çok soğuyorsunuz. Fakir için 1-2 kötü şikayet var Blue House 1 numaraya gelebilir belki özellikle 2000 W olanları.

Ek bilgi --> Fakir kullanım klavuzunda 3 dk.'dan fazla çalıştırmayın diyor. Blue House 10 dk. çalıştırın 10 dk. dinlendirin yazmış tabii bunlara uymak gerekiyor mu bilmiyorum fakat okuyan arkadaşlara bilgilendirici olsun.

Bluehouse'un salça yapma aparatı da var, hangi modelin yanında verdiklerine emin olamadım ama en azından ayrıca satın alınabilir belki.

Kuban bayramında pahalı olur, bayram geçinde alayım diye de düşünmüştüm ama düşüncemin tam tersi çıktı bayramdan sonra fiyatlar arttı, bu konuda da bilgi vereyim.

Yardımlar için şimdiden teşekkürler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hsaygin -- 23 Ekim 2015; 10:07:53 >

• hsaygin H kullanıcısına yanıt
    Merhabalar, fakir torque 1800W modelini aldım. Ürün genel olarak kullanışlı, evde hızlı bir biçimde kıyma çekimi için iş görüyor yalnız sinirli etler de biraz sıkıntısı var. Sinirli etler makinenin ısınmasına, kıymayı kolayca kıymasına engel oluyor. Haznesi küçük olduğu için eti lop halde atamıyorsunuz, küçük parçalar haline getirmeniz gerekiyor. Sanayi tipi makinelerle kıyaslanmayacak ölçüde performansı ama piyasadaki en iyisi olduğu söyleniyor. Kısacası sinirli etleri kullanmadan, hazne boyutunda parçalara ayıracak zamanınız varsa kullanılabilir. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • *Cracker* kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler *Cracker* , oldukça açıklayıcı oldu.

Bluehouse ve Stilea için yorum yapabilecek var mı, yada ekleyebilecek bilgisi olan?
  • Kasap ailesinden gelen biri olarak size tavsiyem o kücük makinelere bosa para vermeyin derim (salca vs yapacaklar haric) şayet bazıları kasaptaki makinelerden kalan etlerden sikayetci olmus ama şoyle bisey var simdi bizim kullandıgımiz makine 5 bin lira bu makineden yarım kilo et kolay kolay cikmaz yarim kilo atarsin 460 gram falan cikar yani 30 40 gram mutlaka makinede kalır heryerde böyledir bu onu cikarmak icin arkadan tekrar et atman gerekir o da genelde bi sonraki müsteriye gider böyle devir daim olur.birde bizim makine etin sinirini otomatik ayırıyo oda makinenin icinde birikiyo kesinlikle kıymaya karısmıyo zaten günlük söķüp temizligini yapıyoruz.Kücük makine alıcaksanız bıcaklarını falan bileyletmeniz gerekir ve çok uzun ömürlü olmuyolar. Ve son olarak o kurbanda getirdiginiz bozuk ve hunharca kesilmis etlerinizi 200 liralık makinede cekmeniz cok zor..
  • Teşekkürler, etin sinirini ayırıp biriktiren bir teknoloji duymamıştım, kullandığınız makinenin marka ve modelini belirtebilir misiniz araştırmak isterim.

Kurbanda getirdiğimiz etlerimizi zaten evde yaparsak yine hunharca kesilecekler belki ama en azından bozulmamış olacaklar 1-2 kilo ayırdıkça atacağız makinenin içine hemen kıyma olacak sonra dondurucuya bence çok daha taze olacak. Size getirmemiz gerektiğinde çok bekliyor hele birde ayırması için kasaba verip yoğunluktan eti yanlışlıkla poşetin içinde kalıp bozulan ve atılan akrabalarımız oldu. Ayrıca ben şahsım adına taze çekilmiş karabiberim ve himalaya tuzum ile sucuk da yapmak için kullanacağım bu makineyi.

Blue-House için bir artı daha ekleyeyim elemanlara bugün kendi sitesindeki iletişim bölümünden masaj yazdım. 2000 watlık iki modeli arasındaki farkı sormuştum, yarın falan bir mail gelir diye beklerken 2 saat sonra Kıbrıs'da (yurtdışı) olmama rağmen telefonla arayıp uzun uzun bilgi verdiler. Bu da bende müşteri ilişkileri yönünden olumlu görüş oluşturdu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.