Şimdi Ara

KİTAP TAVSİYELERİ [ ANA KONU ] (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.768
Cevap
46
Favori
276.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese Donkisot'u okumasını öneriyorum. Çok önemli bir eserdir. Onsöz bölümünde bir insanın Don Kişot 3 kez okuması gerekir diye yazıyor. Bence haklı...
  • DÜN 'HERMAN HESSE'nin'ROSSHALDE' sini okudum.Kolay kolay ağlayabilen birisi değilimdir,ama bu kitap beni öyle çok etkiledi ki kitabın sonlarında hüngür hüngür ağlarken buldum kendimi.
    Bir sanatçı günlük hayatın sıradanlığıyla başa çıkabilirmi?Sıradan insanların sevgi,bağlılık,arkadaşlık taleplerine cevap verebilirmi?Kefareti ödenmeden sanatçı olunabilirmi? Kitapta bu sorulara cevap aranıyor.

BENİ ÇOK ETKİLEDİ.HERKESE TAVSİYE EDİYORUM
  • ARKADAŞLAR ''EFENDİ''KİTABI BENCE ÇIĞIR AÇACAK MUTLAKA OKUYUN UFKUNUZ AÇILSIN GÖZÜNÜZ GÖRSÜN !!!

KİTAP:EFENDİ
    YAZAR:SONER YALÇIN ,DOĞAN YURDAKUL
    YAYINEVİ:KİME SORSANIZ GÖSTERİR İSMİNİ HATIRLAYAMADIM UZUN ZAMAN OLDU OKUYALI.
  • quote:

Orijinalinden alıntı: acme

ARKADAŞLAR ''EFENDİ''KİTABI BENCE ÇIĞIR AÇACAK MUTLAKA OKUYUN UFKUNUZ AÇILSIN GÖZÜNÜZ GÖRSÜN !!!

ACME önerin için teşekkürler
    ama daha önce önerilmişti bu kitap
  • ARKADAŞLAR!!!
    BEN DERİM Kİ BU KİTAP OLAYI İÇİN ÇOK SEÇİCİ OLMAK GEREK.ÇÜNKÜ İNSAN SIRF TİRAJ KAYGISIYLA YAZILMIŞ KİTAPLAR VAR KOFTİDEN KİTAPLAR BUNLAR.OKUYANIN OKUMA ŞEVKİNİ KIRIYO İŞTAHINI KAÇIRIYO ONDAN SONRA İNSANIN NE HEVESİ KALIYO NE DE MEYLİ İİCE SOĞUYO KİTAPDAN .
    AL BİR KİŞİYİ KAYBETTİN İŞTE NEYE YARADI... ONUN İÇİN DERİM Kİ ÖNCE DÜNYA KLASİKLERİ SONRA KLASİK DEĞİL AMA BAŞARILI ESERLER...ZATEN KASKLERİ OKUDUKTAN SONRA BİRAZ SEÇİM KABİLİYETİ KAZANIYO İNSAN HANGİSİ İİ HANGİSİ ORTA...
    HAFİFLİK VE OKUNMA KOLAYLIĞI AÇISINDAN ÖNCE ROMANLARDAN BAŞLANMALI BENCE HEM SÜRÜKLEYİCİ Bİ ROMAN OLURSA DEĞMEYİN OKUYUCUNUN HAZZINA...
    HERKESE KEYİFLİ VE DEVAMLI OKUMALAR
  • KUSURA BAKMA BEN BURDA YENİYİM HEPSİNİ OKUYAMADIM DÜN İŞİM ÇIKTI PC'DEN AYRILMAK ZORUNDA KALMIŞTIM BUNDAN SONRAKİLERDE DAHA DİKKATLİ OLMAYA ÇALIŞIRIM.
  • SANA YÜREKTAN KATILIYORUM.
  • grangé her zaman orta doğu ve asyayıda kitaplarına katan ultra gerilim yazarı(severim kendisini) sadece son kitabını okuyamadım alamadım. ama diğerleri gayet iyi rotası belli fransa->orta avrupada birşehir(opsiyonel)->orta doğu->asya.pek çok konusu gerçeklerle örtüşmekte.okuyun derim.klasikler zaten apayrı bir yerde Victor Hugo okursanız o dönemin Fransa sı ile ilgili bişeyler kaparsınız zaten.uç nokta olarak Hitlerin " kavgam" iyidir ama dili çok ağır ve acayip sıkıcıdır sabır isteyen bi kitap ama o zamanın avusturyası ve almanyası hakkında çok tanıdık bilgiler edineceğinizden eminim.Stephen King derseniz 15-16 yaşlarımın en baba yazarıydı ama o zamandan beri okumuyorum artık sıktı ama "Kara Kule" serisini tavsiye ederim böylece adamın ne kadar kaçık olduğunu anlarsınız.tolkien serisi apayrıdr benim için bir dilbilimi profesörü....

Not:Hitleri sevmem.Sakın ola öyle birşey gelmesin aklınıza.Ama adam deha...
  • arkadaşlar ben kaçma,kovalama,cinayet,adli tıp vs.den hoşlanalar için
  • ama yaw nie benm msj ın hepsi gelmedi kine?neyse işte kötü ruhu tavsiye ediyorm.pişman olmazsnz bence
  • şu ana kadar okudugum en güzel roman
    simyacı yazarı paulo coelho...
  • harıka bı roman okumanızı tavsıye ederım

• quote:

Orjinalden alıntı: sunshin

harıka bı roman okumanızı tavsıye ederım

GÜZEL SEÇİM
  • olabiler...>SİMYACI<.......olabiler
  • - Imamin Manken Kizi, Emine Senlikoglu
    ¤ "Gençlik, yaslilarin aynasidir! Aynadakini begenmeyen, aynadan degil kendisinden hesap sormalidir!"

- Idamlik Genç, Emine Senlikoglu
    ¤ "Bilmem ki idamlik genç gibi bir hayat bir kapagin arkasina sigar mi."(biraz argo kelimeler var romanda, yazar bizlere o atmosferi daha iyi sunabilmesi icin kullanmistir)

- Bir Destandir Canakkale, Vehbi Vakkasoglu

- Sabah Namazina Nasil Kalkilir?, Cemil Tokpinar
    ¤ "Eger bir kimse, "Müslümanim" dedigi halde namazini kilmiyor veya ihmaller gösteriyorsa ilk problemi bellidir: Allah'a olan inanci saglam degildir." (kitapta namazin önemi cok güzel anlatilmis, mutluluk verici, ögretici, hatirlatici; akici, çoskulu bir dille yazilmistir)
  • quote:

Orjinalden alıntı: acme

ARKADAŞLAR ''EFENDİ''KİTABI BENCE ÇIĞIR AÇACAK MUTLAKA OKUYUN UFKUNUZ AÇILSIN GÖZÜNÜZ GÖRSÜN !!!

DAHA ÖNCE TAVSİYE EDİLNİŞ OLABİLİR,AMA BEN YİNEDE 'EFENDİ'DİYORUM.ÇOK YAKIN TARİHİMİZ HAKKINDA ÇOK FAZLA VE ÇOK DEĞERLİ BİLGİLER VERİYOR.HATTA BİLGİ BOMBARDMANINA TUTUYOR
    DİYEBİLİRİM.DUYDUĞUNUZ,ÖĞRENDİĞİNİZ ŞEYLERE İNANAMAYACAKSINIZ..........
    MUTLAKA BULUP BULUŞTURUP OKUYUN DERİM
    SAYGILARLA
  • yer alti edebiyati seviyosaniz chuck palahniuk " tikanma " gight club inda yazaridir kendisi

tip fakultesinden atilan victor para kazanmak icin bogazina takilan yiyecekle bogulma numarasi yapip, kurtaran kisinin kendini kahraman gibi hissedip ondan sorumlu olmasini saglayarak yolunu bulur , kurtaran kisinin ise arkadaslarina gurula anlatacagi bi hikayesi,sikici hayatinin bir anlami.............. ( kitaptan alintidir)
  • Trevanian - Şibumi
  • arkadaş hergün kitap okumaya çalışıyorum bu kitabın özelliklerini biraz daha açsana
  • arkadaslar hepinizin en fzla 2 saatte okucagı bi kitap öneriyorm KENDİNİ ARAYAN ADAM
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.