Şimdi Ara

- Kitap Okumayanlara Sürükleyici Kitap Tavsiyeleri - (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
7
Favori
25.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Tayfa-140

quote:

Orijinalden alıntı: girye

Öncelikle ince kitaplardan başla çünkü kalın kitaplar senin için sıkıcı gelebilir ve çabuk pes edebilirsin. Ben öyle yaptım. Şimdi her hafta mutlaka 1 kitap okuyorum.

Öyle yapıcam.

- Yatmadan Önce 100 Fırça Darbesi
    - Fareler ve İnsanlar

İkisi de 100 küsür sayfalık kitaplar, bugün yarın vericem siparişi. Birkaç güne de gelir.

Sen beni dinle bir kitapkurdu olarak tavsiyelerim:
    Asla Vazgeçme- Harlan Coben
    Tess Gerritsen- Cerrah/Çırak/Günahkar...
    Ahmet Ümit- İstanbul Hatırası
    Ayrıntılı bilgi için foreverea@windowslive.com. Sipariş vermen konusunda bilgilendiririm seni.

• çok kitap okuMAyan biri olarak ben de 1-2 tavsiye vereyim. dostum yatmadan önce 100 fırça darbesini hemen okursun okumasına, ama sana başka kitap okumak için yararı olacağını sanmıyorum.
    fareler ve insanlar güzel bir klasik ama aşırı zevkle okunacak bir kitap değil.
    benim sana tavsiyem foreverea kardeş gibi Ahmet Ümit-İstanbul Hatırası..kitap direk olayla başlıyor, sen de merak etmeye başlıyorsun..hani genelde kitapların ilk 100 sayfayı sıkıcı olur karakterleri tanıtır fln hiç öyle değil. kitap başlıyor karakterler üzerine inşa ediliyor.
    Şimdi yeni biri için kalın bir kitap diyebilirsin ama (550 sayfa fln) kalın kitap ince kitaptan her zaman daha zevklidir. Dediğim gibi ben de pek okumam ama bunu 3 günde okudum. Ayrıca okursan da kalın bir kitap okuduğun için kendine güvenin artacaktır bu konuda :)
  • sednag, foreverea

Valla pek cazip gelmiyor başlangıç için 400+ sayfalık kitaplar.
    Sonrası için tavsiyelerinizi düşünebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murselsevim -- 28 Haziran 2010; 20:44:03 >
  • quote:

Valla pek cazip gelmiyor başlangıç için 550 sayfalık bir kitap.

Az sayfalı olması sadece erken bitmesini sağlar. Ama tavsiye ettiğim kitaplar da sıkıcı ayrıntılarla döşenmiş değil. İstanbul Hatırası'nı oku. Eğer merak duygusu ve okuma isteği uyanmazsa istediğin şeyi söyle bana. Yeter ki ilk 20 sayfayı oku.
  • quote:

Orijinalden alıntı: foreverea

quote:

Az sayfalı olması sadece erken bitmesini sağlar. Ama tavsiye ettiğim kitaplar da sıkıcı ayrıntılarla döşenmiş değil. İstanbul Hatırası'nı oku. Eğer merak duygusu ve okuma isteği uyanmazsa istediğin şeyi söyle bana. Yeter ki ilk 20 sayfayı oku.

Çok kitap birikti ne yapıcam bilemedim. Valla bu kadar ilgi olucağını sanmıyordum, en fazla 3-5 kişi tavsiye verir diye düşünüyordum.
    Ama şimdi elimdekilere baktığımda en az 20-30 kitap görüyorum.
    Hepsini alıcak lükste değilim, tek seferde en fazla 7-8 tane kitap alabilirim ki o da toplamda 55-60 TL'yi geçmemesi şartıyla.

• quote:

Çok kitap birikti ne yapıcam bilemedim. Valla bu kadar ilgi olucağını sanmıyordum, en fazla 3-5 kişi tavsiye verir diye düşünüyordum.
    Hepsini alıcak lükste değilim, tek seferde en fazla 7-8 tane kitap alabilirim ki o da toplamda 55-60 TL'yi geçmemesi şartıyla.

foreverea@windowslive.com ekle konuşalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foreverea -- 28 Haziran 2010; 20:55:01 >
  • Bence sayfa sayısı az kitapları tercih etmelisiniz ilk başta, bir kitabı bitirince farklı hissediyor insan. İçine çekmeyi başarabilir mi sizi bilmiyorum ama benim okuma isteğimi arttıran kitap "Tuna Kiremitçi - Bu İşte Bir Yalnızlık Var" kitabıydı. Öneririm.
  • benden de şöyle fikir çıktı :) elimide az biraz e-book var karar veremiyorum diyorsan almadan önce göz gezdirmek istersen aşağıdan bak göndereyim sana..yeni kitaplar yoktur ama klasikler fln olabilir. yatmadan önce 100 fırça darbesi vardı mesela :) karar vermene yardımcı olur belki..

http://dhresimyukle.dh.ohost.de//v.php?id=83444aaa (1).jpg
    http://dhresimyukle.dh.ohost.de//v.php?id=55803aaa (2).jpg
    http://dhresimyukle.dh.ohost.de//v.php?id=1852aaa (3).jpg

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: foreverea

quote:

İkinci ellere bak oldukça temiz ve uygun fiyata çok rahat kitap bulabiliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Buroc.k

İkinci ellere bak oldukça temiz ve uygun fiyata çok rahat kitap bulabiliyorum.

İkinci el nerden bakabilirim?
  • Sahaflara bak birde bu bölümde Kitap takas bölümü bak orada belki kitap bulursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abrek Cestav

ama elemanın okuma isteği yok o kadar sabredeceğini dşünmüyorum işte. sıkılacak büyük ihtimal bırakıcak sonunda.sen kelebeki okudunmu?

Okumadım ama ilgimi çekti.En yakın zamanda alırım inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erhan

Bence sayfa sayısı az kitapları tercih etmelisiniz ilk başta, bir kitabı bitirince farklı hissediyor insan. İçine çekmeyi başarabilir mi sizi bilmiyorum ama benim okuma isteğimi arttıran kitap "Tuna Kiremitçi - Bu İşte Bir Yalnızlık Var" kitabıydı. Öneririm.

Bu kitabı dün bir arkadaşım baya övdü. Değişik bitti sonu diyordu.

Birazdan PTT'ye gidip parayı yatırıcam, kitaplar da birkaç güne gelir herhalde.
    Listedeki kitaplar:

- Fareler ve İnsanlar
    - Beyaz Geceler
  • quote:

quote:

Bence sayfa sayısı az kitapları tercih etmelisiniz ilk başta, bir kitabı bitirince farklı hissediyor insan. İçine çekmeyi başarabilir mi sizi bilmiyorum ama benim okuma isteğimi arttıran kitap "Tuna Kiremitçi - Bu İşte Bir Yalnızlık Var" kitabıydı. Öneririm.

Listedeki kitaplar:

- Fareler ve İnsanlar
    - Beyaz Geceler

Sana tavsiyem şu yatmadan önce 100 fırça darbesini listeden çıkar.Şu anda fazla müsait değilim müsait olduğumda çok güzel kitap tavsiyelerinde bulunacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dönüşüm

quote:

quote:

Listedeki kitaplar:

- Fareler ve İnsanlar
    - Beyaz Geceler

Sana tavsiyem şu yatmadan önce 100 fırça darbesini listeden çıkar.Şu anda fazla müsait değilim müsait olduğumda çok güzel kitap tavsiyelerinde bulunacağım.

İğrençlik boyutunda olduğunu biliyorum, alma amacım bu kadar gündeme gelmesi.
    İnsan merak ediyor niye bu kadar konuşuldi diye.

Bir sorum olucak. Beyaz Geceler'i çıkaran 10-15 tane yayın evi var, yani kitapyurdu.com'da.
    Hangisini almalıyım ? Fiyatlar da çok değişken, 1.50 ile 8 Lira arası.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dönüşüm

quote:

quote:

Listedeki kitaplar:

- Fareler ve İnsanlar
    - Beyaz Geceler

İğrençlik boyutunda olduğunu biliyorum, alma amacım bu kadar gündeme gelmesi.
    İnsan merak ediyor niye bu kadar konuşuldi diye.

Bir sorum olucak. Beyaz Geceler'i çıkaran 10-15 tane yayın evi var, yani kitapyurdu.com'da.
    Hangisini almalıyım ? Fiyatlar da çok değişken, 1.50 ile 8 Lira arası.

Hocam bildiğim kadarıyla Beyaz Geceler romantizm ile ilgili bir kitap bu konuya ilgin yoksa okuma derim ama yinede Dostoyevski her türlü okunur.Ayrıca alıcaksan Antik Batı klasiklerinden al.Bu yayınevi en iyilerinden biridir ayrıca iletişim ve can yayınları muhteşemdir.

Sana tavsiyem bu kadar iğrenç bir kitabı okuma git al elinde bir tane Stephen KinG oku hem kitap okuma alışkanlığın olur hem hayalgücün gelişir.Dediğim gibi şu an fazla müsait değilim çok güzel bir liste yazacağım bu konuya.

• Dostoyevski için şiddetle İletişim'i öneririm, özellikle Ergin Altay çevirileri muhteşemdir.
  • Dönüşüm

Klişe bir aşk hikayesi pek sarmaz beni evet. Onun yerine 150-200 sayfa civarı ne önerirsin peki ?
  • Süper konu oldu bu
  • HUZUR SOKAGI çok güzel, NT kırtasiyelerinde bulabilirsin...
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.