Şimdi Ara

Kitabın yazı yazmaya etkisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar . Ben çoktandır yani neredeyse 1 aydır kitap okumadım daha doğrusu okuyamadım. Ondan sonra her hafta okulda kompozisyon yazıyoruz ve benim yazdıklarımı öğretmenler çok beğeniyordu. Ama maalesef artık neredeyse konuşamıyorum çok basit
    cümleler kuruyorum eskiden her konuştuğumda hayran kalırlardı 1-2 ay önceye kadar. çok sevdiğim hatta hayatımı ona göre hazırlayacağım yazı yazmayı artık başaramıyorum . Konudan sapıyor bazen de istediğim etkili cümleleri kuramıyorum. Bende düşündüm de
    kitapla alakası olabilir mi ? ayrıca psikolojik de olabilir çünkü kendimi çok kötü hissediyorum son zamanlarda . Herşey gereksiz geliyor gibi. Sanırım ergenliğin gıcık zamanlarını yaşıyorum. Zaten sevgili ataklarımı da yapamadım . Ortasahada pas yapamayıp topu gereksiz bir heyecan ve kendimi beğenmememe hissine kaptırıyorum.Manyağın teki gibi kendimi sorgulamaya başladım işte bir iki ay önceye kadar doğal davranışlarım sayesinde kendimle gurur duyarken şimdi onları yapamıyorum. konuyu buraya açma sebebim olan
    kitap okumamamın ne kadar etkisi var ve bunu nasıl düzeltebilirim.?

not : Psikologlar da konuya dahil olabilir. Kendimi tutamayıp tüm kitapları okursam diye kitap önerisi de alabilir miyim?

• Black.Eagle7 kullanıcısına yanıt
    Bir şeyler okudukça ilham gelir, fikir gelir, yaratıcılık gelir, ilham perisi tık tık tık der, ne bileyim daha nasıl anlatılır ki.
  • ölü ozanlar derneği oku ve kitap okumaktan vazgeçme. Birini bitirince başka kitaba başla. Kütüphaneler bedava sonuçta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black.Eagle7

Selam arkadaşlar . Ben çoktandır yani neredeyse 1 aydır kitap okumadım daha doğrusu okuyamadım. Ondan sonra her hafta okulda kompozisyon yazıyoruz ve benim yazdıklarımı öğretmenler çok beğeniyordu. Ama maalesef artık neredeyse konuşamıyorum çok basit
    cümleler kuruyorum eskiden her konuştuğumda hayran kalırlardı 1-2 ay önceye kadar. çok sevdiğim hatta hayatımı ona göre hazırlayacağım yazı yazmayı artık başaramıyorum . Konudan sapıyor bazen de istediğim etkili cümleleri kuramıyorum. Bende düşündüm de
    kitapla alakası olabilir mi ? ayrıca psikolojik de olabilir çünkü kendimi çok kötü hissediyorum son zamanlarda . Herşey gereksiz geliyor gibi. Sanırım ergenliğin gıcık zamanlarını yaşıyorum. Zaten sevgili ataklarımı da yapamadım . Ortasahada pas yapamayıp topu gereksiz bir heyecan ve kendimi beğenmememe hissine kaptırıyorum.Manyağın teki gibi kendimi sorgulamaya başladım işte bir iki ay önceye kadar doğal davranışlarım sayesinde kendimle gurur duyarken şimdi onları yapamıyorum. konuyu buraya açma sebebim olan
    kitap okumamamın ne kadar etkisi var ve bunu nasıl düzeltebilirim.?

not : Psikologlar da konuya dahil olabilir. Kendimi tutamayıp tüm kitapları okursam diye kitap önerisi de alabilir miyim?

Konu sapması olduğu doğru kendini ifade edememe durumundan bahsederken sevgilin olmamasından bahsetmiş sonra tekrar okumakla ilgili konulara dönmüşsün Benim tavsiyem öncelikle bahsettiğin psikolojik sorunları çöz hayat anlamsız değil,kendine güzel bir kız arkadaş bulabilirsin, bunlar oluncada olaylara pozitif bakar kendini daha rahat daha güzel ifade edebilirsin Yazar tavsiyesi olarak Dostoyevski ve C.Bukowski kitapları ilgini çekebilir

• ilham kaynağı,imla kurallarına ve psikolojik tahlilleri anlama ve betimlemelere büyük katkısı vardır bence 250den aşşağı kitap okumadan yazar olunmamalı
  • Hocam kitapta oku tabi ama moralini yüksek tutacak sevdiğin dizileri, filmleri de izle. Bişeyler izlemeden(komedi dizileri) duramıyorum. Belki bahsettigin gibi psikolojiktir...

• Yazarken okuduğun kitaptan cümleler aklına gelir.
  • senin aklın senden gitmiş artık aklına hümedemiyprsun neden bunun nedenini sen herkezden daha iyi biliyorsun kendimce senin yapman gereken güzel bi kitap alıp o kitabın içinde yaşayıp tekrar eski kendine dönebilmen
  • Bence bu durumun kitap okumamanla hiçbir alakası yok, bulunduğun dönem ve ruh halin durumunu açıklıyor zaten.
    Elbette ki Sen en kısa zamanda ilgi alanına giren kitaplardan okumaya devam et ama bu durumun geçici olduğunuda aklından çıkarma.

• cevaplarınız için teşekkürler . Önerilerinizi dikkate alacağım . Öncelikle martı adlı kısa kitabı okuyacağım hızlı bir giriş yapmak için. Ondan sonra ölü ozanlar derneği'ni almayı düşünüyorum. Sonra belki klasiklere göz atarım . durumun geçici olduğunu aklımdan çıkarmıyorum zaten ama hayatın her anında karşıma çıkıyor . Konuşma ile igili sorun neredeyse çözüldü aslında sorun bile değilmiş çünkü bu hafta okulda seminer bile verdim ve gayet etkileyici olduğunu düşünüyorum .Kısa bir süreliğine oluşan bir sorun olarak değerlendiriyorum Bu durumu .bir iki hafta sonra tam olarak belirginleşecek ne kadar gerilediğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black.Eagle7

cevaplarınız için teşekkürler . Önerilerinizi dikkate alacağım . Öncelikle martı adlı kısa kitabı okuyacağım hızlı bir giriş yapmak için. Ondan sonra ölü ozanlar derneği'ni almayı düşünüyorum. Sonra belki klasiklere göz atarım . durumun geçici olduğunu aklımdan çıkarmıyorum zaten ama hayatın her anında karşıma çıkıyor . Konuşma ile igili sorun neredeyse çözüldü aslında sorun bile değilmiş çünkü bu hafta okulda seminer bile verdim ve gayet etkileyici olduğunu düşünüyorum .Kısa bir süreliğine oluşan bir sorun olarak değerlendiriyorum Bu durumu .bir iki hafta sonra tam olarak belirginleşecek ne kadar gerilediğim.

başlangıç içim iyi seçim

• Yazarların amatörleri verdiği ilk tavsiye çok okuyun. Hem de hepsi veriyor bu tavsiyeyi. Bu işin üstatları onlar olduğuna göre vardır bir bildikleri.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.