Şimdi Ara

Kiralama şirketi ceza geldi diyor ama...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 3 Kasımda araç kiralayip 4 Kasımda aracı teslim etmiştim. Şirket görevlisi bir ay sonra gelip tedbir amaçlı kesilen senedi almamı, olası bi ceza gelmesi durumunda da bunu o zaman geldiğimde ödemem gerektiğini söylemişti.

Ben bugün gittim ve bana park cezası yemisssin biz hemen Ödedik 80 lira vermen gerek bize dediler. Ceza tutanağı veya ceza yediğime dair herhangi bir belge istediğimdeyse bir şey gösteremediler. Ben öğrenci olduğumu, şuan yanımda para olmadığını söylediğim de bana ayin 15 inde eline para geçtiğinde gelip alabilirsin senedini sorun değil dediler.

Ben simdi 15'inde gittiğimde ne demeliyim arkadaslar? Daha once ceza yemediğim için prosedürü bilmiyorum , hal böyle olunca da tartışmaya giremiyorum.

Edit:İmla.

--------edit:sonuç--------

Arkadaşlar bu sabah yanıma parayi da alıp gittim ve makbuz görmek istediğimi söyledim. Şirket görevlisi makbuzun şuan olmadığını ama on gün içinde kendilerine geldiğinde görebileceğimi istersem parayi da o zaman verebileceğimi söylediler. Ben telefon numaranımi bırakıp parayi verip çıkmayı tercih ettim,senedide alıp yirttim.

Dün akşam düşününce park cezasının nerden geldiğini de buldum aslında. Yardımlarınız için teşekkür ederim bundan sonra kurumsal olmayan şirketlerden araba kiralamak yok . :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sebepsiz Gülüyorum -- 9 Aralık 2014; 10:42:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aklıma birsey gelmiyor ama mecbur ödeyeceksin gibime geliyor. Senet var adamın elinde

Boşuna demiyoruz kurumsal şirketler haaricinden araç kiralamayın diye

• Ceza odendiyse,makbuzu olur ptt vs. detayli veriyor kim odemis,ne zaman ceza gelmis,ne zaman odenmis.

Kiralama sirketleri cakal oldugu icin ne koparirsak kar mantigindalar.
  • ver kurtul yoksa donuna kadar alırlar, yine isterlerse yine ver çünkü tasmayı bağlamışlar artık

• Simdi tam olarak sunu acikliga kavurturalim once. Ceza tarihi sizin araci kullandiginiz gunemi denk geliyor?

• araba kiralamayın bin defa dedik iett ye binin dolmuşlarda sürünün bundan bin kat daha iyi çakal çukal kim olduğunu bilmediğiniz laga luga adamlarla iş yapmayın arabalarını kiralamayın olsun bitsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sebepsiz Gülüyorum kullanıcısına yanıt
    Senet sepet sakat işler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Makbuzu kesin olur yolacak kaz arıyorlar belli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla hocam haklısınız en iyisi 15'ini bile beklemeden yarın parayi çıkartıp vermek.
    @gazozvar

Valla hocam onu ben bilsem direk çıkartıp verirdim parayi. @eren15935

Anlaşılan seve seve ödeyip kapatacaz bu defteri.

• Senet boş mu? Kiralama ucretiyse sadece versin hacize ucreti oder cikarsin

• quote:

Orijinalden alıntı: WarSaw

araba kiralamayın bin defa dedik iett ye binin dolmuşlarda sürünün bundan bin kat daha iyi çakal çukal kim olduğunu bilmediğiniz laga luga adamlarla iş yapmayın arabalarını kiralamayın olsun bitsin.

Hocam zaten şehir içi gezmek için araba kiralamam. Bulunduğum ile 120 km uzakta olan sevgilimi görmeye gitmiştim. Oraya normal otobüsle gittiğimde donus için sonraki günü beklemem gerekiyor. Ama haklısınız bir daha guvenipte kiralamam araba falan. Biner şehirler arası otobüse giderim , araba kiralamaya vereceğim parayi da orda kalmak için harcarim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

Senet boş mu? Kiralama ucretiyse sadece versin hacize ucreti oder cikarsin

Iki senet imzalatiyolar biri arabanın ederi kadar e bu arabayi calmam durumunda kullanmak için. Bu senedi arabayi teslim ettiğim anda alıp yirttim.

Diğeriyse 3.000 Tl degerinde , buysa trafik cezası gelmesi durumunda bana yaptırım uygulayabilmeleri için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebepsiz Gülüyorum

Valla hocam haklısınız en iyisi 15'ini bile beklemeden yarın parayi çıkartıp vermek.
    @gazozvar

Iyide adamlarda senin kiraladigin gunun makbuzu faturasi biseyi yokmu? Nasil isyeri bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

quote:

Valla hocam haklısınız en iyisi 15'ini bile beklemeden yarın parayi çıkartıp vermek.
    @gazozvar

Iyide adamlarda senin kiraladigin gunun makbuzu faturasi biseyi yokmu? Nasil isyeri bu?

Ben sözleşmeyi saklıyorum hala kiraladigim gün senettede sözleşmedede yazılı fakat cezaya dair dair bi belge yok ortalıkta.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

quote:

@gazozvar

Ben sözleşmeyi saklıyorum hala kiraladigim gün senettede sözleşmedede yazılı fakat cezaya dair dair bi belge yok ortalıkta.

Iyide o cezanin sana geldigi ne malum. Ispat iste adamlardan. Senet falan isi var diyorsun. O da sakat is.

• Sebepsiz Gülüyorum kullanıcısına yanıt
    Adamlarla uğraşabileceğine inanıyorsan şikayetçi olacaksın tüketici mahkemesine falan gerekirse polis çağıracaksın.

Yok ben uğraşamam diyorsan vereceksin paralarını. Boşuna mı diyoruz kurumsal araba kiralamaları hariç hiçbir yerden ne olursa olsun araba kiralamayın.

Yarın gittiğinde parayı verirkende hemen verme biraz diret, yoksa kırmızı ışıkta ceza parasıda çıkarırlar saf görürlerse.
  • Açtır interneti. Tüm cezalar internette görünüyor. Ruhsatı iste. Beraber bakın, o araca o tarihte kesilen bir ceza varsa ekranda görünür. Eğer ekranda görünürse ver paralarını. Ödenmiş cezalar da ekranda görünür, başıma geldi biliyorum.

Ekranda ceza varsa öde, ceza yoksa da avuçlarını yalarlar. Hatta tanıdık bir Polis memuru varsa beraber gidin. Yoksa da telsizi olan biri de olur, maksat şekil olsun, arkanda biri olduğunu bilsinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Açtır interneti. Tüm cezalar internette görünüyor. Ruhsatı iste. Beraber bakın, o araca o tarihte kesilen bir ceza varsa ekranda görünür. Eğer ekranda görünürse ver paralarını. Ödenmiş cezalar da ekranda görünür, başıma geldi biliyorum.

Ekranda ceza varsa öde, ceza yoksa da avuçlarını yalarlar. Hatta tanıdık bir Polis memuru varsa beraber gidin. Yoksa da telsizi olan biri de olur, maksat şekil olsun, arkanda biri olduğunu bilsinler.

Bahsettiğiniz platform hangi sitede hocam , link atabilir misiniz rica etsem?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aytürk

Açtır interneti. Tüm cezalar internette görünüyor. Ruhsatı iste. Beraber bakın, o araca o tarihte kesilen bir ceza varsa ekranda görünür. Eğer ekranda görünürse ver paralarını. Ödenmiş cezalar da ekranda görünür, başıma geldi biliyorum.

Bahsettiğiniz platform hangi sitede hocam , link atabilir misiniz rica etsem?

intvd.gib.gov.tr olması gerek. Google'dan "trafik cezası sorgulama" diye arama yapın, çıkar.

• o arabanın parasını alırlar senden

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.