Şimdi Ara

Kilitli yazıyor ama Turkcelle Kullanılıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    yeni iphone 5 aldım yurtdışı cihaz. Aldım simi taktım direk çalıştı,
    2-3 gün sonra mesaj geldi işte kapatıcaz diye...

Şimdi bir sorgulayayım dedim cihazı.

Model numarası

MD105LL /A

AT&T kilitli gözüküyor. Ama cihazda turkcell hat çalışıyor. Anlamadım nasıl iş ? .

• Turkcell yazisini gorduysen bikere simkilitsizdir. Kapanma sebebi pasaport kaydidir. Kaydini yaptirdin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynen kapanma sebebi pasaporttan. Haftaya yurtdışına çıkıcam. Dönünce kaydettiricem. Yurtdışında da çalışır dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunteper59

Aynen kapanma sebebi pasaporttan. Haftaya yurtdışına çıkıcam. Dönünce kaydettiricem. Yurtdışında da çalışır dimi

Pasaport kaydı olmadan diğer ülkelerde kullanabilirsiniz. Sadece Türkiye sınırları içersinde uzun süreli kullanım için gerekli pasaport kaydı.
  • Pasaport kaydı yaptırmadan önce cihazı bir kere restore edip, sonrasında içinde simkartın takılı iken aktivasyondan geçmeyi dene o zaman anlarsın simkilitl imi? değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdy05

Pasaport kaydı yaptırmadan önce cihazı bir kere restore edip, sonrasında içinde simkartın takılı iken aktivasyondan geçmeyi dene o zaman anlarsın simkilitl imi? değil mi?

nasıl yani

restore ederken sim kart takılı ise
    simkilit ortaya çıkabilir mi? .

Çalışan telefonu bozmaya hiç gerek yok :D

birde bişey okudum, bazı AT&T ler amerika içinde kilitli, amerika dışı kilitsiz oluyormuş ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunteper59 -- 19 Haziran 2013; 13:52:04 >
  • Simkilitli olup olmadığını aktivasyonu geçerken anlarsın.başka şekilde değil.
    Aktivasyon dan geçerkende sim kart takmanı ister.sende içine türkiyede kullandığın operatörün simkartını takarsın
    -aktive oluyorsa sim kilitli değildir.
    -aktive olmuyor ve kilitli olduğu operatörüne ait bir kart takın diyorsa o cihaz simkilitlidir.

AT&T cihazlar kilitltli olsa bile açtırılabiliyor.
    cihazın AT&T cihazı ise ve simkilit varsa mail yoluyla yazarsın , simkilidi kaldırırsın.
  • hamdy05 H kullanıcısına yanıt
    Hocam başka yerde sorgulatmıştım AT&T cihaz.

mail yoluyla açtırayım o zaman içim unlock yazısını görmeden rahat etmicek :D

acaba bir konusu falan var mı bildiğin ne yazacağımızın örneği

> Activation Policy Details
    > Serial Number: DNPK8TDT****
    > Initial Activation Policy ID: 2108
    > MEID:
    > Activation Policy Description: US Straight Talk Activation Policy
    > IMEI: 990002309*****
    > Applied Activation Policy ID: 2108
    > Part Description: IPHONE 5 16GB WHITE
    > Applied Activation Policy Description: US Straight Talk Activation Policy
    > Product Version: 6.1.4
    > Next Tether Policy ID: 2108
    > Locked
  • Sim kilidi anlamanın yolunu internette bulana kadar çok eziyet çektim, eminim ki kimse kesin anlamanın yollarını bu şekilde toplamadı olsa muhakkak bulurdum.

-Model numarasının sonunda /A olduğunda sim kilitsiz demektir
    -Hattı taktığında tek diş yada servis yok sorunu vermiyorsa sim kilitsiz demektir
    -Restore atınca aktivasyon ekranından sorunsuz geçiyorsa sim kilitsiz demektir (Denemenizde fayda var sorun çıkarsa pasaport hakkını kullanmadan cihazı geri verirsiniz, iOS7 geldiğinde güncelleme yapacaksınızdır muhtemelen o zamanlar başınız ağıracağına şimdi kurtulursunuz)
    -AT&T Factory Unlock yazıyorsa sim kilitsiz demektir (Bunu sizinki AT&T olduğu için yazdım)
    -Sim kart yuvasında Gevey cihazı yoksa sim kilitsiz demektir

İnternette sorgulattığınız siteden şüphelenin derim, adını hatırlamadığım bir sitede ne sorgulatırsan sorgulat sim kilitli yazıyor kendi Unlock reklamlarından kazanmak için.
    Ayrıca Amerika AT&T'ye Sim Kilitli olsa bile kilidi açtırmak 2$ ile 5$ arası değişen fiyata sahip hatta mail atıp kendin yaparsan bedava.
    Size gelen mesaj BTK tarafından Türkiye içinde kayıtlı olmadığı için geldi, pasaport kaydı yaptığınızda sorun kalmayacak.

• NoWLoadinG kullanıcısına yanıt
    Şimdi o zaman benimki /A ile bitiyor. Sim kilitsiz yani .

Kendim mail atıp halletmeyi deneyeceğim. Bakalım. Sorgulattığımda unlock yazsın yeter :P

Restore edip teli kitleyip ortada kalmak istemiyorum. Baya uzakta bi yerden almıştım telefonu...
  • 99 ile başlayan İmeiler cdma bandı cihazlara ait. Sizin cihaz verizon olabilir. Verizon Gsm band sim kilitsiz. Att cihazlarının İmei 012 ve 013'le baslar. İstersen imei bilgini bana gönder. Bir bakiyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DeviLJoN D kullanıcısına yanıt
    pm attım.

Anlayamadım valla cihaz nasıl
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.