Şimdi Ara

Kilitlenme sorunu, çok ilginç, işin içinden çıkamadım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
1
Favori
650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ağustos ayından bu yana Laptopumda (HP Pavilion DV6 1270ST) Windows 8 Preview sürümü kullanmaktaydım. Geçtiğimiz günlerde Windowsun yükseltme kampanyasından yararlanıp lisanslı yükseltme satın aldım. Sistemi kurulum halinde bıraktım ve dışarı çıktım. Döndüğümde elektrikleri kesilmiş buldum. Makineyi açtığımda kurulum belli bir noktada kalmıştı. Laptopu kapatıp sistemi yeniden açtım ve yükseltme aracı yardımıyla karşıdan indirilen sistem yükseltmesini ISO olarak DVD'ye yazdım. Makinemi bu DVD ile açıp kurmaya çalıştım, kurulum o kadar uzun sürdü ki (sanırım birkaç saat) anlatamam. Kullandığım programları falan yükledim derken sistem belli bir süre sonra yavaşlamaya ve sonunda donmaya başladı.

Tekrar sistemi kurmak için harekete geçtim. Dosya sisteminde bir hata oluşabileceğini gözönüne alarak harddiskin sistem için ayrılan partitionunu ve sistemin kurulduğu partitionu silip tekrar oluşturdum ve kurulumu normal bir şekilde yaptım bitirdim. Kullandığım programları tekrar sisteme kurdum ki onlar da şunlar; Ofis, listary, filezilla, powerISO, uTorrent, AIMP3, SPlayer, Bitdefender Total Security 2013, Bitdefenden USB Immunizer, Canon MX360 yazılımı ve driverı, Samsung SCX4828FN Driverı, 7-zip, Foxit PDF Reader, TeamViewer,Chrome+Extensionlarım,Opera,Firefox.

Daha sonra sistem belli bir süre sonra, yaklaşık 30-40 dk. tekrar yavaşlamaya ve donmaya başladı. Bu formatlama işlemini bir iki defa daha denedim yine olmayınca test için Laptopuma Windows 7 Ultimate x64 kurdum ve aynı kurulumları gerçekleitirdim. Sonuç yine belli bir süre sonra kilitlenme!

Bu arada bu işyerimde cereyan eden olay. Evden masaüstü bilgisayarımı (AMD Athlon 64 3500+ işlemcili 1GB RAM ve ekran kartı onboard + Windows XP SP3 [Airties WUS300 ile kablosuz bağlantı]) getirdim ve yazılımları, driverları kurdum. ÇOK İLGİNÇTİR Kİ bu makine de burada donmaya başladı. (40 dk ve daha uzun periyotlarda)

Donanımsal bir şey olabileceğini düşünndüm ve kullandığım usb fare yerine PS2 fare taktım aynı. Yazıcıların driverlerı hariç diğer işime yaramayacak yazılımlarını kaldırdım, hatta foxitten şüphelendim onu da kaldırdım ama sonuç yine aynı. Aynı prize takılı olan gereksiz cihazların da fişlerini çektim yine aynı.

Bir de Trust marka usb çoklayıcı kullanıyorum ama bundan da olacağını tahmin etmiyorum, olmazsa bunu da söküp deneyeceğim.

Konu hakkında fikri olan varsa memnun olurum.

• sabah 07:45'da açtığım pc hâlâ çalışıyor, sadece ses sisteminin jakını çıkardım. son zamanlarda ses sisteminden garip bir ses geliyordu, acaba bu olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hargun

sabah 07:45'da açtığım pc hâlâ çalışıyor, sadece ses sisteminin jakını çıkardım. son zamanlarda ses sisteminden garip bir ses geliyordu, acaba bu olabilir mi?

ISO dosyasını yazdırırken, yazma hızı kaçtı? 4x üzeri yazan CDlerde, yazma hızları yüksek oldugu için ISO dosyanız yazılmış olsa bile yüksek yazma hızından dolayı CDye atılan dosyalar yazılırken atlıyo/eksik yazma olayı olabiliyor, dolayısıile buda sistemde problemler yaşatabiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CEM0KA

quote:

Orijinalden alıntı: hargun

sabah 07:45'da açtığım pc hâlâ çalışıyor, sadece ses sisteminin jakını çıkardım. son zamanlarda ses sisteminden garip bir ses geliyordu, acaba bu olabilir mi?

ISO dosyasını yazdırırken, yazma hızı kaçtı? 4x üzeri yazan CDlerde, yazma hızları yüksek oldugu için ISO dosyanız yazılmış olsa bile yüksek yazma hızından dolayı CDye atılan dosyalar yazılırken atlıyo/eksik yazma olayı olabiliyor, dolayısıile buda sistemde problemler yaşatabiliyor.

ISO'yu yazan yazılım otomatik yazdı, herhangi bir hız seçeneği mevcut değildi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.