Şimdi Ara

Kılıçlar çekildi! Intel - Nvidia tartışmasında tansiyon yükseliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
7.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: kaymaster

reklam kokan hareketler bunlar :) amd-ati geliyor felan diyonuzda onlardan bi cacık olmaz. kavga eder gibi görünüp sonra barışıp dostlugumuz simgesi olarak diyip saglam bi işlemci ekran kartı iteliyecekler kesin :D

+1..
  • hak verilmez, alınır :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetcan44

kobb'un verdiği yazıyı herkesin baştan sonra okuyup sonra yorum yapması gerekir.

nvidia şu anda sauron un yüzüğü istediği gibi x86 lisansını istiyor bunun için ne kadar kozu varsa hepsini saklayıp bugün ortaya koydu, belli ki ciddi projeleri var.Nehalem platformu çıkalı çok zaman geçti.Nvidia sıkıntılarını çıktığı günlerde de dile getirebilirdi.Chipset olayı bugün için tamamen bahane.nforce 780-790 chipsetleri sanki çok mu ucuzdu?Bence pahalı alternatifden başka bir şey değildi.Ayrıca beraberinde sorunları da getirdiler.(Hatalı üretilen BGA paketler, hdd de data bozulması, yanan ramler vs.).Milleti kazıklayacam tekelcilik yapacam diye bugünlere geldiniz.Rezil durumdasınız hala biriniz tekel olmaya çalışıyor.
    Anlamadığım şey Ati de mi nvidianın patentlerini kullanıyor?
    Larrabee zaten x86 tabanlı üretiliyorsa nvidia patentinin nesini kullanıyor

• yha arkadaşlar düşünün nvidia sonradan parladı çoklu gpu(sli) da.ama intel bu işin içinde büyüdü..merak edilecek bir şey yok ne yapıp edip intel i7 teknoları geliştirilecek..böylelikle yorgan gitti kavga bitti hesabı ..:D tabi nvidia bunun peşini bırakacak gibi gözükmüyor..
  • ugacomtr 28.03.2009 Saat: 12:41
    cok merak ediyorum nvidia mı kaybedecek intel mi :) ---------------------nvidia kaybeder intel gene birtakım işler cevirip orayıda kazanır
  • uzun zamandır araları limoniydi zaten. intele kalsa herkez benim için çalışsın ben ne çıkarırsam onlarda ona göre bişeyler yapsın benim sözümden kimse çıkmasın diyor. amd'den de bi cacık olmaz, fırsattan istifade bişeyler yapar desek. nvidia tek başına intelin karşısında nasıl durcak orasında bir keşmekeş. nvidiaya sağlam bir firma daha destek verse intel ağır darbe alır bence. gerçi eninde sonunda işin ucu tüketiciye dokuncakta inş. hayırlı bir dokunuş olur.
  • "nvidia şu anda sauron un yüzüğü istediği gibi x86 lisansını istiyor"

kesinlikle katılıyorum.
  • sfrr 29.03.2009 Saat: 04:12
    Simdi agla dur Nvidia, Amd neden intel ile kapısıyor simdi ogrenmis oldun :D intel ile o kadar anlasma yapıp milleti kazıkladınız, simdide intel, nvidiayı kazıklıyor... 3 kurusluk mala 5 kurus istersen bu olayların basınıza gelmesi normal... Amd-Ati umarım salaklık yapıpda intel ile yakınlasmaz...

Yuh artık daha neler :D
  • intel lisans konularında mahkemeden tokat yiyip de hem nvidia hem amd'ye karşı suyun başında oturan ağa gibi davranmayı bırakmadığı sürece meselelerin çözülmesi zor görünüyor.
  • nvidia işlemci üretmeye başlarsa şaşırmam
  • Nvidia Intel den daha mı alt bir firma ki ? Tesla projeside dahil kendi bünyesinde anakart,ekran kartı ve yakında gelecek olan mp4 vari cihazları ile intel den hiçte geri kalır yanı yok.Dahası Intel ne kadar işlemci satıyor olsa bile belli bir anlaşma yapmış ve bu anlaşmayı resmen kendisi fes ediyor böylece Microsoft babanın yaptığı gibi milletten kaçırıp,sisteme gömüp sonra da ee sen karışma Nvidia ,ben kullanacam bunu gibi bir gerginlik havası yaratıyor.Açıkçası iki firmada ileride uzlaşma yoluna gidebilir.Bu da her şekilde ATI-AMD için zarar demektir.
  • bunlar birbirini yerken amd-ati hd58xx hazırlıyor. intel ve nvidia bön bön bakakalacak bu gidişle :)
  • çirkef nvidia yine çirkefliğini göstermiş...
  • ooo adamlar birleşiceğine kavga ediyorlar .... AMD-ATİ yi takdir etmek lazım....
  • çeşke başka firmalarda katılsa rakip çok oldukça firmalar fiyatta oynama yapacaktır
  • quote:

Orjinalden alıntı: alito

bunlar birbirini yerken amd-ati hd58xx hazırlıyor. intel ve nvidia bön bön bakakalacak bu gidişle :)

Intel harici pazarına büyük bir ihtimal 2010'dan sonra Larrabee ile girecek. Nvidia'nın ATI RV870 kodlu ekran kartlarıyla ile eş zamanla girmesi beklenen GT300 kodlu ekran kartlarından haberiniz yok galiba
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.