Şimdi Ara

kia venga, honda jazz, hyundai ix20, toyota verso-s, c3 picasso hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
14.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Iyi gunler arkadaslar, gecen ay araba almak icin uzun bur liste yapmistim 15 kusur model vardi elemeler yaptik suanda birkac birbiriyle ayni 5 model kaldi geriye hepsi mini mpv. simdi bunlarin arasindan en iyisini secme zamani daha dogrusu herkes icin degisken bir cevap fakat en azindan benim icin en iyisi hangisi diye bulmaya calisiyorum cok yakinda bunlardan birini alacagim bana yardim ederseniz sevinirim..

MODELLER
    kia venga, honda jazz, hyundai ix20, toyota verso-s, c3 picasso

Kriterlerim;

1 az benzin tuketsin dizel sart degil cok az kullaniyorum ama olursa olur
    2 guvenli olsun esim ve bebek var
    3 cam tavani olsun acilirsa daha makbul acilmazsa ne yapalim ok deriz
    4 yagmur sensoru ozellikle istiyorum ama diger sartlar iyiyse gozardi etmek zorunda kalicam, far sensoru sart degil ama yagmur sensoru olursa iyi olur.
    5 hiz ve performans onemli degil konforlu gitsin yeter
    6 fiyati 40bin e kadar cok cok cok iyiyse 45 e kadar cikabilirim
    7 yerden yuksek istedigim icin ve kriterlerim dogrultusunda jipleri eledim fiyatlarida yuksek diye.mpvlere bakiyorum eger isteklerime uygun suv yada crossover cikarsa tavsiyelere acigim

cevaplar icin simdiden tesekkur ederim arkadaslar, hem boylece bu fikirlerden mpv dusunen ama kararsiz kalan insanlar da faydalanabilir.....

• öncelikle merhaba
    kia venga ile ix20 aynı araçlar diyebiliriz. hyundai nin parçaları daha kolay bulunur kia bu konuda biraz geridedir
    illaki dizel olmayacaksa ix20yi tavsiye etmem .
    dizel alacaksanız venga en son 40200 civarındaydı motorunun iyi olduğunu duymuştum 90 hp idi sanırsam crdi motorun ne kadar iyi olduğunu biliyorum diğer modellerle ilgili bilgim olmadığ için yorum yapamayacağım iyi forumlar dilerim :)
  • tesekkur:) motor hic onemli degil kotu olsun ben guzel kullanarak onu ayarlarim yeterki az yaksin.. 42 dediginiz kiada galiba esp ve panoramic tavan yok
  • Öncelikli tercihim Honda Jazz olur. Hatta hiç düşünmeden ona yönelirim diyebilirim.
    Otomatiği, manueli ne varsa alınır yıllarca misler gibi binilir.

Sonra Kia Venga veya ix20.
    Toyota veya C3'e bakmam. C3'e hiç bakmam hatta

"Az yakma" olayına millet çok takılıyor ama birbirine göre "bariz" biçimde litrelerce az yakan otomobiller yok.
    Sınıfların tüketim ortalamaları aşağı yukarı bellidir.

Bu araçlarla da aynı şartlardaki tüketiminiz taş çatlasa 100km'de 1 litre oynar. Biriyle 7 yakıyorsanız, diğeriyle maksimum 8 yakacaksınız.

Asıl iş tamamen sizin kullanımınızda yatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TechMuhendis

tesekkur:) motor hic onemli degil kotu olsun ben guzel kullanarak onu ayarlarim yeterki az yaksin.. 42 dediginiz kiada galiba esp ve panoramic tavan yok

Kia Venganın ilk modellerinde ESP yoktu. Şimdiki modellerinde var.
  • siteden gordugum kadariyla sadece 47bin lik panorama plus modelinde var esp
    c3 picassoya neden bakmiyosunuz ve ozellikle sasirdim herzaman kaliteli ve saglam olan toyotaya niye bakmiyorsunuz onuda belirtebilirmisiniz
    jazzi bende cok begeniyorum ama hepsinden kucuk almisken biraz da hafif iri olsun istiyorum ama tercihlerim arasinda aslinda jazz birinci yada ikinci sirada. verso s den cok umutluyum daha gelmedi pek kimsede bilmez ama geldiginde cok iyi olacagina eminim 1 2 aya gelir turkiyeye
  • http://otomobilnews.com/index.php/2011/04/hyundai-ix20-ile-1000-km/

aracı büyük ihtimal zaten incelemişsinizdir de , bence ix20 doğru seçim olur cam tavanla birlikte
  • quote:

siteden gordugum kadariyla sadece 47bin lik panorama plus modelinde var esp
    c3 picassoya neden bakmiyosunuz ve ozellikle sasirdim herzaman kaliteli ve saglam olan toyotaya niye bakmiyorsunuz onuda belirtebilirmisiniz
    jazzi bende cok begeniyorum ama hepsinden kucuk almisken biraz da hafif iri olsun istiyorum ama tercihlerim arasinda aslinda jazz birinci yada ikinci sirada. verso s den cok umutluyum daha gelmedi pek kimsede bilmez ama geldiginde cok iyi olacagina eminim 1 2 aya gelir turkiyeye
    Dizel olunca pahalılaşıyorlar.
    Dizel olmayacaksa kesinlikle Jazz derim yerinizde olsam. Genel kalite anlamında Jazz aralarında en iyilerden diyebilirim.
    Bir arkadaşım 2.el aldı 80.000km'ye kadar kullandı, çok memnunlardı, ben de neredeyse o kullanımları boyunca hep o arabadaydım.

Dizel olacaksa Hyundai ve Kia zaten bildiğim kadarıyla aynı platform ve motorları kullanıyorlar ve motorları çok övülüyor.

C3'e şu yüzden bakmıyorum;
    İki tane Peugeot eskittim, PSA grubu son dönemde kendini biraz geliştirmiş ve daha tok araçlar üretiyor olmasına rağmen salak salak işçilik hataları, aptal elektronik problemleri vs. gibi kalite düşüklükleri inatla devam ediyor. C5 gibi "üst sınıf" olarak lanse edilen bir otomobilde bile bu sorunları görenler varmış. Yoksa C3 Picasso da güzel bir alet, ona diyecek bir şey yok. PSA'nın da dizel makineleri iyidir.
    Yine de bunların arasında C3'e bakmam saydığım nedenlerden dolayı.

Toyota'nın kalitesi, sorunsuzluğu Honda gibidir ama Honda mı Toyota mı derseniz, her zaman Honda derim. En azından şimdilik...
    Toyota'yı şöyle beğenmiyorum, ürettikleri araçlar ultra ruhsuz oluyor. Yani sadece A noktasından B noktasına götüren heyecansız araçlar.
    Kötü araçlar mı, kesinlikle değil. Ama ben almam, tercihlerime, beklentilerime uymuyor. Ama sizin için çok iyi bir seçenek olabilir elbette. Ona da uzun yıllar misler gibi binersiniz.

Ancak Verso-S geldi mi ülkemize?

• quote:

Iyi gunler arkadaslar, gecen ay araba almak icin uzun bur liste yapmistim 15 kusur model vardi elemeler yaptik suanda birkac birbiriyle ayni 5 model kaldi geriye hepsi mini mpv. simdi bunlarin arasindan en iyisini secme zamani daha dogrusu herkes icin degisken bir cevap fakat en azindan benim icin en iyisi hangisi diye bulmaya calisiyorum cok yakinda bunlardan birini alacagim bana yardim ederseniz sevinirim..

MODELLER
    kia venga, honda jazz, hyundai ix20, toyota verso-s, c3 picasso

Kriterlerim;

1 az benzin tuketsin dizel sart degil cok az kullaniyorum ama olursa olur
    2 guvenli olsun esim ve bebek var
    3 cam tavani olsun acilirsa daha makbul acilmazsa ne yapalim ok deriz
    4 yagmur sensoru ozellikle istiyorum ama diger sartlar iyiyse gozardi etmek zorunda kalicam, far sensoru sart degil ama yagmur sensoru olursa iyi olur.
    5 hiz ve performans onemli degil konforlu gitsin yeter
    6 fiyati 40bin e kadar cok cok cok iyiyse 45 e kadar cikabilirim
    7 yerden yuksek istedigim icin ve kriterlerim dogrultusunda jipleri eledim fiyatlarida yuksek diye.mpvlere bakiyorum eger isteklerime uygun suv yada crossover cikarsa tavsiyelere acigim

cevaplar icin simdiden tesekkur ederim arkadaslar, hem boylece bu fikirlerden mpv dusunen ama kararsiz kalan insanlar da faydalanabilir.....

İllaki dizel olucak diye bir şartınız yoksa bu araçlar arasından Honda jazz'ı öneririm.

Zaten yakıtı oldukça azdır uzun yolda 4.5litre civarı tüketirsiniz istanbulda 7lt'yi geçmez ortalamanız kolay kolay.

Donanım olarak fazlasıyla dolu,güvenli,ikinci eli oldukça iyi olan bir araç.

• jazz da birde yagmur sensorude var ama garipdirki park sensoru yok oda alirken taktirilir ama yinede aklim verso s de kaliyor ama sadece resim ve videolardan biliyorum belki canli gorunce bana hitap etmiyecek jazzdan daha cok begenirsem ve eksikleri yoksa onu alirim ama boyle derkende ayni zamanda aklim venga ve ix20de de kaliyor napicam ben simdi:) ? vengada yagmur sensoru yok bu arada ix20de var ama onun icin de diyorumki ix20 cok pahali okadar verdikten sonra az daha veririm hayalim olan asx alirim. garip durumlar 45 limit koydum yoksa borc harc 48 49 a cikarim ozamanda 4 milyar daha bulamadimda asxi alamadimmi salak kafam diye dovunurum:) jazz diyosunuz yani hmmm.. bu arada biliyomuydunuz jazz in otomatik cvt sansimanlisi geliyor 1 2 aya kadar
  • Dizel aramıyorsanız ve bu seçenekler arasında tercih yapılıyorsa kesinlikle Honda Jazz.
    Kia venga belki diyorum ancak 5 sene sonra Hondayı çok daha iyi rakamlara elden çıkartırsınız
  • 5 modelin icinde ikinci el en iyi jazz dimi? bu arada alinca en gec 3 sene sonra satarim yada elimdeki arabanin yeni kasasi cikmissa kac yil ac kullandim bakmam hemen satar yeni kasasi ile degistiririm ne kadar zararli dimi hele sifir araba kokusu olmadan ikinci el araba kullanamiyosa insan cok zararli bir huy sifir alip 2 3 yil sonra satmak ama ne yapalim herkesin bir kotu yani vardir:) ama iyice dusunur tam istedigim gbi arabayi secersem belki 5 yil satmam yeni kasasi ciksada. toyota verso s cok guzel ama boyutlarina gore cok dar kalmis jazz ile ayni genislikte ama jazzdan yuksek ve uzun.. ix20de cok guzel ama nedense direksiyona bakarken ve elimde anahtarligi tasirken uzerinde yatay H harfli hyundai armasi gormek istemiyo gibiyim... bu durum ne zaman duzelecek,, ne marka araban var abi? hyundai,, boooy aman iyi. ne marka araban var abi? HONDA,, oooo eyvallah abi tamam...
  • Jazz'ın otomatik cvt şanzımanlısı ve verso s ikisi de henüz gelmemiş... Bence ikisi de gelinceye kadar bekleyin, acele etmeyin. Dediğiniz gibi arabanın ikinci el değeri de önemli...
    (Geçen yıl, 2006 Corolla dizel almaya kalktım, sahibinin istediği fiyat, 2006 sıfır fiyatıydı. Toyota corolla sahipleri arabayı aldıktan beş sonra aldığı fiyata satmaya kalkıyor, işin garibi satıyor da... )

Ben bekleyip Verso s alın derim. Şahsi fikrim 2. sırada jazz (cvt)... (Kendi adıma diğerlerine bakmazdım.)

Hayırlı akşamlar.
  • Verso s bekleyin derim.
  • iki verso s diyen cikti sonunda:) bende 2011 yaris var satip alacaktim ama satmayi biraz erteledim verso s ve cvt jazz i beklemek lazim evet onlari bir goreyim acele etmiyeyim. yalniz galiba kotu bir durum var makyajsiz 2011 kasaya bakarken once koyu gri dusunmustum sonra beyaz jazz alayim diye karar verdim fakat galiba yeni jazzlarda beyaz renk secenegi olmiyacak cok garip dimi? bu konuda bilgisi olan varmi acaba 2 degisik kahverengi var siyah var griler var ama beyaz yok. verso s de ise cok guzel pearl white diye bisey var sedefli beyaz, cok yakismis. bu arada son 3 arabam ust uste siyah renkti oyuzden biraz beyaz istiyorum herkes beyaz almasin cok demode ve banal olucak yakinda sokakta her yeni model araba beyaz beyaz iyi olmuyor
  • Segmentte karşılaştırdığınız araçları gidip test edin toyotanın farkını anlarsınız.Bekleyin verso-s gelsin öyle kararınızı verin
  • Bende Note kullanıcısıyım.B-Mpv ler boyutuna göre hem geniş hemde şehir içinde kıvrak araçlar.

B-Mpv de ( fiyatı ve dizel olmasıda önemli benim için ) Note birinci C3 picasso ikinci tercihimdir.

Benzinli olarakta araç hakkında fazla bilgimiz olmasada tek motor seçenekli 1.33 vvti Verso S diyorum.

Note ninde 2012-2013 te yeni kasası çıkacak.İnşallah 1.6 dci 130 hp ile gelir.
  • Mini MPV'ler Ülkemizde fazla tutulan bir model olmamakla birlikle bu sınıfın lideri şu an Nissan Note'dur.
    Venga,ix20, Meriva, C3 Picasso trafikte görebileceğiniz araçlar değil.Çünkü tip, fiyat ve sundukları bakımından Note'un gerisinde kaldılar.
    Ben uzun zaman geçmesine rağmen hala trafikte yeni Meriva ve ix20 göremedim. Bu modellerin sessizca piyasadan kalkacağını düşünüyorum. Tıpkı ülkemizde en çok satılan üç markanın tutulmayan MPV'leri gibi. Fiat İdea, Renault Modus ve VW Golf Plus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

Mini MPV'ler Ülkemizde fazla tutulan bir model olmamakla birlikle bu sınıfın lideri şu an Nissan Note'dur.
    Venga,ix20, Meriva, C3 Picasso trafikte görebileceğiniz araçlar değil.Çünkü tip, fiyat ve sundukları bakımından Note'un gerisinde kaldılar.
    Ben uzun zaman geçmesine rağmen hala trafikte yeni Meriva ve ix20 göremedim. Bu modellerin sessizca piyasadan kalkacağını düşünüyorum. Tıpkı ülkemizde en çok satılan üç markanın tutulmayan MPV'leri gibi. Fiat İdea, Renault Modus ve VW Golf Plus.

Kesinlikle Note f/p oranı harika.Yeni modellerle karşılaştırınca Esp ve açılır tavan yok.Yalnız yeni modelde esp standart olacak.

Yeni Meriva'yı bilmiyorum ama Venga , ix20 ,Picasso , Jazz da Notenin yol tutuşu yok.

Verso S modelinin benzinli 1.33 98 hp versiyonu ortalama 4.5 yakıyormuş ve iyi bir değer.

• verso s in bazi ulkelerde 1.4 dizel versiyonuda var ama bizim ulkeye gelirmi yada gelirse ben yinede benzinlimi alirim bilmiyorum simdilik arkasi yandan biraz garip ama tipini baya begendim resimlerden videolardan bana cok hitap ediyor. ayni sekilde jazzida cok begeniyorum ama biraz ufak geliyor bana zaten digerlerine gore daha kucuk yukseklik ve uzunluk olarak. nissan note surusu yol tutusu cok iyimis youtubedan bakmistim. ama esp varmi bilmiyorum ve ben kesin cam tavan istiyorum cunku bebek yukari bakiyor oyalaniyor. ayrica esim noteun tipini begenmedi bende onden begeniyorum yandan alcak geliyor arkadanda hic begenmiyorum farlarindan dolayi. ix20yi hyundai, ici disi cok karisik ve asiri pahali diye istemiyorum, venga guzel ama espli olani 47bin o da cok pahali. opel merivaya cok baktim bi turlu isinamadim begenmek istedim istedim bi turlu olmadi ve eledim.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.