Şimdi Ara

Kedi evde tur atıp bağırıyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
5.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Laserquest

Hocam bu olabilir aslında. Ne zaman uzansam, bilgisayarda takılsam odaya gelip aynı dediğim gibi bağırmaya başlıyor. Bu durumlarda ne zaman el uzatsam da yere yatıyor ve patilerini açıyor sanırsam sizin dediğiniz gibi ''benimle oyun oyna'' tarzında bir şeyler söylüyor

Benim de kedim vardı bir zamanlar ordan biliyorum hocam özellikle o yaşlarda çok aktiftirler sürekli ilgilenmenizi isteyebilirler daha fazla zaman ayırın kedinize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: olasılıksız238

quote:

Hocam bu olabilir aslında. Ne zaman uzansam, bilgisayarda takılsam odaya gelip aynı dediğim gibi bağırmaya başlıyor. Bu durumlarda ne zaman el uzatsam da yere yatıyor ve patilerini açıyor sanırsam sizin dediğiniz gibi ''benimle oyun oyna'' tarzında bir şeyler söylüyor

Benim de kedim vardı bir zamanlar ordan biliyorum hocam özellikle o yaşlarda çok aktiftirler sürekli ilgilenmenizi isteyebilirler daha fazla zaman ayırın kedinize.

Alıntıları Göster
    Hamilelik dönemi olabilir. Fakat daha yavruymuş. Psikolojik bunalımda olabilir. Hayvanlarda bunalıma girebilir. Bununla ilgili araştırma yapabilirsin kardeşim. Eğer evden çıkarmıyor, rahat edecek şekilde yaşamasına müsaade etmiyor, yalnız ve kimsenin ulaşamayacağı yerler ev içinde sağlayamıyorsan kendini rahat hissetmez. Kedilerin yaşam alanı 2,3 sokak genişliğindedir. Haliyle koşar, tırmanır efor sarf eder. Ev içinde bunları yapması imkansızdır. Kedin eğer hamile değilse ve bir rahatsızlığı yoksa bakımına ve yaşam alanına dikkat etmen gerekir.

• olasılıksız238 kullanıcısına yanıt
    Hocam sormayın ya acayip hiperaktif bir şey hızına yetişilmiyor. 1-2 yaş aralığına gelince biraz daha sakinleşir umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NamelessNick

Bro kedi dediğin bunlardan biri mi?

Kedi evde tur atıp bağırıyor?

Hepsi birbirine benziyor Pislik yahudiler

• quote:

Hocam sormayın ya acayip hiperaktif bir şey hızına yetişilmiyor. 1-2 yaş aralığına gelince biraz daha sakinleşir umarım.

Sakinleşir ama bu sefer de kızışma derdi başlar hocam bilincinde olun Allah kolaylık versin.
  • Kediyeyolgösterenadam kullanıcısına yanıt
    Hocam biz bu kediyi bizim bahçede yaralı bir halde bulduk sabahın 5-6'sıydı kafasında ve arka sırtında gaga izi gibi bir şey var. Sanırsam karga bunu yemek için aldı bir yerden kedi direnince de bizim bahçeye düşürdü. Çünkü kedi dışarıdan ve yüksekten aşırı derecede korkuyor elime alıp pencereye götürüyorum(bazen arka bahçede bunu aldığımız yeri gösteriyorum) hemen bağırıyor ve göğsüme yapıştırıyor pençeleri. Yani yüksekten ve dışarıdan acayip korkuyor. Psikolojisi bozuk olabilir ama bizden kaynaklı değil başına bir şey gelmiş hayvanın belli. Ama şu an mutlu gibi hocam bizimle oynuyor her aile bireyi de seviyor zaten çok da iyi bakıyoruz kumu, yemeği her şey'i var. O ilk aldığımızda suratındaki korkuyla şimdiki mutluluğu bir değil baya değişti 2-3 ayda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laserquest -- 14 Temmuz 2015; 21:32:54 >
  • Format at
  • Hocam veterinerle konuştuk kısırlaştıracaz büyük ihtimal çünkü yavrularına bakamayız. Zaten yavrularını da belli süre sonra terkettiği için aynı evde kalırsa öldürür falan biz üzülürüz bu sefer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laserquest -- 14 Temmuz 2015; 21:31:05 >
  • quote:

Hocam biz bu kediyi bizim bahçede yaralı bir halde bulduk sabahın 5-6'sıydı kafasında ve arka sırtında gaga izi gibi bir şey var. Sanırsam karga bunu yemek için aldı bir yerden kedi direnince de bizim bahçeye düşürdü. Çünkü kedi dışarıdan ve yüksekten aşırı derecede korkuyor elime alıp pencereye götürüyorum(bazen arka bahçede düştüğü yeri gösteriyorum) hemen bağırıyor ve göğsüme yapıştırıyor pençeleri. Yani yüksekten ve dışarıdan acayip korkuyor. Psikolojisi bozuk olabilir ama bizden kaynaklı değil başına bir şey gelmiş hayvanın belli. Ama şu an mutlu gibi hocam bizimle oynuyor her aile bireyi de seviyor zaten çok da iyi bakıyoruz kumu, yemeği her şey'i var. O ilk aldığımızda suratındaki korkuyla şimdiki mutluluğu bir değil baya değişti 2-3 ayda.

Kedilerde yükseklik korkusu olmaz. Ev pencereleri kedilerin tırnaklarının geçebileceği şekilde değildir, mermer vardır. Haliyle ayağı kaydımı gider hayvan. Ona tedbir alıyor. Yüksekten korkmaz. Bu dönemlerde dışarıya çıkmasına izin ver. Eve hapsetme.

• Ne yaptın kediye doğruyu söyle
  • Hocam tuvalet i sıkıntı yapiyor mu ben de almak istiyorum bi tane yavru ama oraya buraya işemesinden korkuyorum
  • Em onu
  • Leonince kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk başlarda çok sıkıntıydı her yere yaptı tuvaletini evde. Veterinere aşısı için götürdük anlattık ona da tuvalet sıkıntısı var diye bize bi sprey verdi bunu kumuna sıkın dedi. O spreyi kullanıyoruz her kumunu değiştirdiğimizde 1-2 kez sıkıyoruz kuma cidden kokuyu alıp tuvaleti geldiğinde tuvaletini oraya yapıyor. Tuvalet için kedi amonyak kokusuna gidiyormuş hocam bilginiz olsun. Spreyde zaten amonyak içeriyor. O spreyden alırsınız fiyatı da çok pahalı değildi 10-15 civarıydı kumuna sıkarsınız hiç tuvalet derdiniz olmaz

Edit: Bir de kumuyla yemeği aynı odada olmasın hocam ona dikkat edin. Aynı odada olacaksa da aralarında mesafe olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laserquest -- 14 Temmuz 2015; 21:48:07 >
  • Yan yatir duzelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: PAUL WALKER

Yan yatir duzelir
    zkidrow kırek yap
  • Bende kedi beslemek istiyorum. Kediyi dışarı çıkardığımda ya koşup giderse diye düşünmüyorda değilim Böyle bir şey mümkün mü?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yokbeolumbe -- 14 Temmuz 2015; 22:05:52 >
  • Yok hocam dediğiniz gibi değil fakat bu bahsettiğiniz şey ben elimi açıp kapayınca yapıyor. Yani bahsetmiştim ya karga almıştır falan diye denedim elimi gaga gibi gösterince aynı dediğiniz gibi yapıyor ve sonunda elime atlıyor canımı acıtıyor çok fena.
  • Hocam biz hiç bir şekilde bırakmıyoruz dışarı ki bırakamayız. Ev yol üstü bıraksak yola kaçar ölür üzülürüz yani ne gerek var kalsın evde. Komşularımız da sevmiyor hayvanları bir ara sokak kedilerini besliyorduk biri geldi bahçemi eşeliyor gidin denize atın dedi kedi için. Çevredeki insanların beyni olmadığı için dışarı bırakamayız zarar verirler kediye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Pilavjob-

Bende kedi beslemek istiyorum. Kediyi dışarı çıkardığımda ya koşup giderse diye düşünmüyorda değilim Böyle bir şey mümkün mü?

Oturduğunuz yerler şehir içiyse biraz sıkıntı tabii. Kedilerde köpek gibi değildir, 2 duvar atlar kaybolur. Kaçıp gitmez fakat bilmediği için çıktımı çok dolaşır. En iyisi çipli tasma takmak. Dışarıya ise şehir içinde çok bırakmamak gerekir. Oynayacak yerler bulamaz, kirlenir, tehlikeler çok. Ev içinde besleyin fakat dışarı çıkarmamazlık yapmayın yani. Hava alsın hayvancağız. Balkonda yaşatanlar var. Onlarda hakkına giriyor hayvanın, balkondan atlayınca da kedi niye atladı diyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Constantine

zkidrow kırek yap

Alıntıları Göster
    Kardeşlerini yada annesini arıyo olabilir
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.