Şimdi Ara

Kayıtsız SIM Kart Uyarısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
7.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar telefonumun markası Motorola v3x ve yurtdisidindan hediye gelmisti yazin...Bildiginiz gibi yurtdisindan gelen telefonlari turkiyede kullanabilmeniz için gidip pasaportla kayıt ettirmeniz gerekiyor...Bende yazin bu işlemi bir turkcell bayine gidip yaptirmistim ve telefonumu actiemistim,sorunsuz bir şekilde kullanıyordum ama ta ki forumda bulunan Motorola v3x için verilen türkiye cikisli telefonlarda yuklu olan flashi yukleyene kadar...Telefonda herhangi bir problem yok yani calisiyor ama yukledikten 4-5 gün sonra "Kayıtsız SIM kart" uyarısı çıktı ve şu an telefonum şebekeleri görmüyor...Acaba dedim benim hatta mı problem var başka bir sim kart takıp denedim ama sonuç yine aynı "Kayıtsız SIM kart" uyarısı yine çıkıyor ve telefonum şebekelere kapalı durumda gozukuyor..Bu problem hakkında bilgi olan varsa ve paylasirsa cok sevinirim...

• kayıtla ilgili bir problem değil bu yaşadığın motorola servisine gidersen hemen yazılım atıp düzeltirler buarada yetkili serviste yaptır keza yetkisiz servislerde malesef senin imei numaranı kopyalayıp kullanıyorlar
  • dostum telefonunun imeisini kontrol et benim e398 im öyle oldu...
    0123467 gibi bişiy oldu imeisi box ile düzelir ancak

quote:

Orjinalden alıntı: keabus

Arkadaslar telefonumun markası Motorola v3x ve yurtdisidindan hediye gelmisti yazin...Bildiginiz gibi yurtdisindan gelen telefonlari turkiyede kullanabilmeniz için gidip pasaportla kayıt ettirmeniz gerekiyor...Bende yazin bu işlemi bir turkcell bayine gidip yaptirmistim ve telefonumu actiemistim,sorunsuz bir şekilde kullanıyordum ama ta ki forumda bulunan Motorola v3x için verilen türkiye cikisli telefonlarda yuklu olan flashi yukleyene kadar...Telefonda herhangi bir problem yok yani calisiyor ama yukledikten 4-5 gün sonra "Kayıtsız SIM kart" uyarısı çıktı ve şu an telefonum şebekeleri görmüyor...Acaba dedim benim hatta mı problem var başka bir sim kart takıp denedim ama sonuç yine aynı "Kayıtsız SIM kart" uyarısı yine çıkıyor ve telefonum şebekelere kapalı durumda gozukuyor..Bu problem hakkında bilgi olan varsa ve paylasirsa cok sevinirim...

• Arkadaşlar aynı sorun bende de mevcutt. ama benimkisi flashlama yaptıktan hemen sonra belirdi bu ileti ayrıca arkadaşın dediği gibi telefon şebekeleri görmiyor ve unregistered sim uyarısı beliriyor bad flash yani (kötü flash) lamaktan kaynaklandığını söyliyorlar flashlarken motokup ayarlarından slow olanı tercih etmek gerekiyormuş diyorlar ama ben bunların tümünü denedim fayda etmedi.benim tahminimce yüklenen bu yeni uygulama networku tanımıyor bu sorun nadir görülmüş olmalı ki pek fazla bu konuda yorum ve şikayetlere denk gelmedim bu formda galiba bu da kör talimizin bir parcası olsa gerek kardeş!! herkes faydalanırken moto-v3x in güzel nimetlerinden biz ise sadece izlemekle yetininecez en azından taki bir cözüm yolu bulunana dek!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canitinkoray -- 24 Mart 2008; 22:32:12 >
  • Arkadaslar,ne kayit ile nede imei no ile ilgili bir durum bu.

Yurt disindan getirilen cihazlara, Turkiye deki cihazlar icin uygun flash i atarsaniz bu sorunla karsilasirsiniz.

Bu sony marka cep telefonlari icinden gecerli.

Aynisi benim basima gelmisti,K550i ye Turkiye deki cihazlara uygun, flash dosyalarini yuklemistim.Telefon hicbir sim kartimi gormuyordu,Bende servise verdim duzeldi.

Yalniz yurt disindan gelen cihazlara uygun orjinal flash dosyalari Turkiye deki motorola servislerinde varmidir,olsa bile garanti altinda bu duzeltmeyi yaparlarmi bilemiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.