Şimdi Ara

Katılımınızı Bekliyoruz.. Seçim Anketi 2011

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Katılımınızı Bekliyoruz.. Seçim Anketi 2011

Merhaba!

iPhone için ilk uygulamamızı bitirmiş bulunmaktayız. Bundan 1,5 ay önce altyapısını hazırlamıştık fakat bazı sebeplerden dolayı geçen hafta uygulamayı Apple'la yolladık ve bugün Appstore'de yerini almış bulunmakta.

Genel seçimler için hazırlanan anketi uygulamasıdır. Arayüzünü basit, sonuç ekranında katılımcıların cinsiyet, yaş, eğitim durumu ve şehir sonuçlarını detaylı olarak takip edebilirsiniz.

UYGULAMADA SADECE SON VERİLEN OY GEÇERLİDİR. Yani 1 oy, sınırsız değişim.

iTunes Adresi : Secim Anketi 2011 for iPhone, iPod touch and iPad on the iTunes App Store

Uygulamaya oy vererek bize destekte bulunabilirsiniz. :)

Saygılarımızla
    Ahmet Mercimek & Sedat Söylemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eagle -- 5 Haziran 2011; 20:35:39 >

• Merhaba,

Bu uygulamayı düzenlemekteki amacınız nedir?
  • Merhaba Ahmet©,

1. amacımız, bundan sonraki yapmayı planladığımız anket uygulaması için tecrübe edinmek.
    2. amacımızda dürüslükle söylemeliyizki, reklam geliri olup olmayacağını görmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagle

Merhaba Ahmet©,

1. amacımız, bundan sonraki yapmayı planladığımız anket uygulaması için tecrübe edinmek.
    2. amacımızda dürüslükle söylemeliyizki, reklam geliri olup olmayacağını görmek.

Peki katılımcıların bulunduğu yerleri bularak, yere göre değerlendirme yapıyor mu?

Şu bölgede bu kadar kişi şu partiyi seçmiş, gibi?..
  • Oy verme işlemi sırasıyla:
    1- Cinsiyet
    2- Yaş
    3- Eğitim durumu
    4- Şehir
    5- Parti
    bilgileri girilerek yapılmakta.

Sonuç ekranında tüm istatistik bilgilerine ulaşılabilmekte.
    Örneğin:
    Ankara'dan katılımcıların hangi partiye oy verdiğini gördüğünüz gibi yaş, eğitim, cinsiyet bilgilerinide görebiliyorsunuz.
  • quote:

Oy verme işlemi sırasıyla:
    1- Cinsiyet
    2- Yaş
    3- Eğitim durumu
    4- Şehir
    5- Parti
    bilgileri girilerek yapılmakta.

Sonuç ekranında tüm istatistik bilgilerine ulaşılabilmekte.
    Örneğin:
    Ankara'dan katılımcıların hangi partiye oy verdiğini gördüğünüz gibi yaş, eğitim, cinsiyet bilgilerinide görebiliyorsunuz.

Bu sadece partilerin işine yarar. Ayrıca bu uygulamayı iphone cuların kullanması için onları cezbedecek bir durum da olması lazım diye düşünüyorum. Ben mesela bir işime yaramayan birşeyi indirme zahmetinde bulunmam.

Kısacası bu programı genel kapsamda pek kullanımlı bulmadım.

Yinede emeğinize sağlık, iyi çalışmalar dilerim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet©

Bu sadece partilerin işine yarar. Ayrıca bu uygulamayı iphone cuların kullanması için onları cezbedecek bir durum da olması lazım diye düşünüyorum. Ben mesela bir işime yaramayan birşeyi indirme zahmetinde bulunmam.

Kısacası bu programı genel kapsamda pek kullanımlı bulmadım.

Yinede emeğinize sağlık, iyi çalışmalar dilerim

Olumlu/olumsuz yorumların hepsi sonraki uygulamaları hazırlamakta bize yararı dokunacaktır.
    Teşekkürler Ahmet©
  • Guzel uygulama.
  • Acikcasi oy gizli bir tercihtir. Bu gibi uygulamalar ile isim verilmese dahi oyu atan ip belli oldugundan kisi tespiti mumkundur. Bu sebeple ben bu ve bunun gibi internet uzerinden yapilan oylama anketlerine guvenmiyorum. Gereksiz yere fislenmeye gerek duymuyorum.
  • merak ettim, sistem 4.3 istemesini gerektirecek ne vardı programda?
    seller olarak soyadınız yanlış yazılmış appstore sayfasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gduman
    Acikcasi oy gizli bir tercihtir. Bu gibi uygulamalar ile isim verilmese dahi oyu atan ip belli oldugundan kisi tespiti mumkundur. Bu sebeple ben bu ve bunun gibi internet uzerinden yapilan oylama anketlerine guvenmiyorum. Gereksiz yere fislenmeye gerek duymuyorum.

Gizli güçler de merak ediyordu gduman kime oy attı diye:)
  • Güzel uygulama emeğinize sağlık.

Oylar Lady GaGaya
  • quote:

Acikcasi oy gizli bir tercihtir. Bu gibi uygulamalar ile isim verilmese dahi oyu atan ip belli oldugundan kisi tespiti mumkundur. Bu sebeple ben bu ve bunun gibi internet uzerinden yapilan oylama anketlerine guvenmiyorum. Gereksiz yere fislenmeye gerek duymuyorum.

Hassasiyetinizi anliyorum. Yalniz veritabanimiza IP kaydi yapilmiyor. Birden fazla oy kullanilmasini engellemek icin cihazinizin , Apple tarafindan izin verilen, UDID numarasini kayit ederek engelliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turuncum
    merak ettim, sistem 4.3 istemesini gerektirecek ne vardı programda?
    seller olarak soyadınız yanlış yazılmış appstore sayfasında.

4.3 olmasada program duzgun calisacakti. Bu konuyu atladigimiz icin ozur dileriz.
    Soyisim kisminda Turkce karakter oldugundan Apple karakteri sildi. Konuyla ilgili e-posta yolladik insallah duzeltilir.
  • quote:

quote:

Hassasiyetinizi anliyorum. Yalniz veritabanimiza IP kaydi yapilmiyor. Birden fazla oy kullanilmasini engellemek icin cihazinizin , Apple tarafindan izin verilen, UDID numarasini kayit ederek engelliyoruz.

Aciklamaniz icin tesekkur ederim. Bu durumda soyledigim hassasiyet uygulamaniz icin gecerli degil tabi ki.
  • cok cezbedici olmasada guzel bi baslangic,umarim arkasi daha iyi bi sekilde gelir,
    4.3.3 version olayi ciddi bi eksiklik olmus daha dusuk versionlarda calissa inanin indirelen sayiniz 2kat fark ederdi.
    kucuk bi tavsiye; bu uygulamayi biraz daha merak edilebilir yapabilirsiniz veya secim hakkinda parti ,vekil bilgileri ejleyebilirsiniz
  • iPhone'u olan kullanicilarin nereye oy atacagini tahmin etmek ne ise yarar, ne de tahmini zor bir sey.

Olsa olsa iPhonecularin secim anketi olur.

Birakin iPhone'u, internette yapilan secim anketleri dahi gercegi yansitmamakta, cunku internet kullanicilari ile Turkiye geneli arasinda bir fark var.
  • quote:

Neyden çekiniyorsunki tuttugun partiden çekinme demokratik bir ülkede yaşıyoruz herkesin seçme hakkı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: ewci

cok cezbedici olmasada guzel bi baslangic,umarim arkasi daha iyi bi sekilde gelir,
    4.3.3 version olayi ciddi bi eksiklik olmus daha dusuk versionlarda calissa inanin indirelen sayiniz 2kat fark ederdi.
    kucuk bi tavsiye; bu uygulamayi biraz daha merak edilebilir yapabilirsiniz veya secim hakkinda parti ,vekil bilgileri ejleyebilirsiniz

4.3 versiyon yapmamız büyük bir hata oldu. Vekil ve parti bilgileri ile ilgili başka bir geliştiricinin bizden önce yayınlamış olduğu bir programda yer aldığı için eklemek istemedik. Programa ilk başladığımızda düşündüğümüz özelliklerden birisiydi. Sonraki uygulamalarımız için tecrübe olacağı için eksikleri görmemiz çok önemli. Teşekkürler :)

quote:

Orijinalden alıntı: PhantomX

iPhone'u olan kullanicilarin nereye oy atacagini tahmin etmek ne ise yarar, ne de tahmini zor bir sey.

Olsa olsa iPhonecularin secim anketi olur.

Birakin iPhone'u, internette yapilan secim anketleri dahi gercegi yansitmamakta, cunku internet kullanicilari ile Turkiye geneli arasinda bir fark var.

iPhone,iTouch ve iPad kullanıcılarıda bu ülkede oy kullanacağı ve diğer vatandaşlar gibi onların verdiği oylarda istatistik değer taşıyacağından dolayı bizim için önemli. Burda asıl önemli şey; bizim bir programı hazırlayıp sunabilmemiz ve programın eksiklerinden ders çıkartarak sonraki uygulamalarda bu eksik,hataları gidererek daha yaratıcı uygulama yazabilmemiz diye düşünüyorum.
    Anketlerin gerçeği yansıtması dediğiniz gibi çok zor. Partinin oy oranını yakalamaktansa hangi partinin seçim barajını aşacağını ya da lider olacağını çok rahat anlayabiliriz. Yorumunuz içinde teşekkür ederim

• bir emek harcamıssınız tebrik etmek lazım ancak böyle bir oylama sistemi geliştirmeniz bence iyi olmamıs.Herkezin bildiği gibi oy kullanmak gizlilik gerektirir.Keske baska birşey üzerinden anket yapsaydınız.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.