Şimdi Ara

KASMA SORUNU YAŞADIĞIM PC İÇİN SSD

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar öncelikle bilgisayarımın özelliklerini yazayım

SONY VAİO LAPTOP
    İ7-3632QM CPU@2.20 GHZ
    8 GB RAM
    64 BİT
    AMD RADEON HD 7500M/7600M SERİES EKRAN KARTI

Bilgisayar parçalarından pek anlamıyorum .Bilgisayarı 6 yıldır kullanıyorum ve mimarlık öğrencisiyim dolayısıyla autocad photoshop 3dsmax gibi programlar kullanıyorum ve kasıyor arkadaşlar biraz araştırdım yeni bilgisayar almak yerine ssd taktırma olayı varmış ve işe yaradığını söylüyorlar.size birkaç sorum olacak

1-Bilgisayarımın özellikleri sizce nasıl?
    2-Ssd taktırırsam fark yaratır mı?
    3-Eğer cevabınız evetse hangisini taktırmalıyım?
    4-Satın aldıktan sonra kendim takabilir miyim?

şimdiden çok teşekkürler..

• yaptığın iş için ideal özelikler.
    ssd taksan dağlar gibi fark yaratır.
    nerdeyse her ssd ortalama bir hız sunar. bütçene göre ideal bir ssd alabilirsin. 2.5 inç olanlar tabi.
    satın al. kendin takabilirsin. laptopta en kolay değişen parça harddisk.
  • Kanaat34 kullanıcısına yanıt
    peki hocam bu ssd yi hard diski söküp onun yerine mi takıyoruz tam olarak onu anlamadım
    ve ayrıca 700-800 tl ye kadar bütçe çıkabilirim bu iş için kaç gb tavsiye edersiniz
  • HP G6-2176ET Laptopuma harddiski söküp taktım. Dvd sürücüyü söküp oraya da aparatla takılabiliyor.
    Bende 320 GB Seagate harddisk vardı yerine adata su650 240 GB taktım. Seagate disk wizard yazılımı ile ssdyi kutu ile usbden bağlayarak klonlama yaptım. Yalnız hp kurtarma partisyonunu klonlayamadı o yüzden eski diskimi de format atmadım. Sıkıntısız kullanıyorum. Autocad'de farkediyor.
    SSD olarak önerim Samsung 860 Evo olur. İhtiyacınız neyse 250 veya 500 gb bakabilirsiniz. Hepsiburada'da indirim var 250lik 296; 500lük 527 TL.
  • kendi ihtiyacına göre mesela 500gb bir ssd al her derde deva. soktuğun harddiskin yerine bunu koyuyorsun görünüş ayni soketler ayni hiç telaş etme bir video izle sadece gözün aşina olsun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.