Şimdi Ara

Kasam Yanıyor ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar kasamın sıcaklığından şüphe ettim ve bios ayarlarından değerlere baktım we şok oldum

cpu sıcaklık derecesi 71-72 derece arasında oynuyor
    cpu fan hızı 3750 RPM

sistem sıcaklık derecesi 49 derece
    sistem fan hızı 0RPM

ne yapmalıyım yardımcı olun yoksa kasa elden gidiyor ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkyFalcon -- 19 Temmuz 2007; 5:23:40 >

• işlemci modelin vs nelerdir. preecot mı değilse

ewet sistem 7-8 derece fazla işlemcişde 14-15 drece fazla gibi. bu sıcaklık sistemi yıpratır ve yavaslatır
    simdilik kasanın etrafını ac biraz sagını solunu. yapabiliosan idareten kasa kapagını cıkar. kasa fanı varmı bi ufleyen bide içe hava alacak sekilde fan taktır yoksa. işlemci ile sogutucu arasına macun cektir. olmadı işlemci fanını değiştir iyi bişey al. tozları temizle sogutucuda kalan toz parcalarını.

dikkat : deneyimin yoksa donanıma elleme bi arkadsım sogutucuyu cıkaracam derken anakartı catlattı yada statik elektrikten arıza yaratabilir. bilgilerine]
  • eyw dostum benim kasanın etrafı kapalı iceri üfleyen herhangi bir fanda yok sadece dısarı üfleyen 8 cmlik bir fan war simdi kasanın yanına delik acmayı düsünüorum oraya da yeni bi fan takıcam işe yararmı
  • yarar hemde çok.
    kasanın önünde delik warsa içerde ona uygun boyutta fan al önden içeriye üfliyecek
    Yana delik aç tam işlemcinin hizasına.
    Ordan da dışardaki havayı içeri üfle.
    Kasa içnideki parçalrın tozunu al.
    Elektrik süpürgesi olabilir...
    bunların hiçbirinde düzelmez ise termal macun al.
    İşlemiyle soğutucu arasına sürüceksin.
    Eğer oda olmazsa yeni soğutucu...
  • arkadaşların söylediklerini dikkate al

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamito -- 19 Temmuz 2007; 15:31:25 >
  • kasanın iki yanınıda açtım şmdilik yeni bi fan alana dek böle dursun bakalım
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkyFalcon

kasanın iki yanınıda açtım şmdilik yeni bi fan alana dek böle dursun bakalım
    Kasanın kapaklarını açarak bu sorunu geçici olarak çözersin.Kasaya fan takmakla işlemci ısını ne kadar düşürürsünki.Önce fanları kasanın içini temizle tozunu al.Derecelere bak düşme olmadıysa işlemci fanını çıkart işlemcinin üstündeki termal macunu sil ve yeni macun sür.Sonra işlemci fanını yerine oturt.Gene düşmediyse ısı işlemci fanı değişecek yeni bir fan alacaksın başka çare yok.
  • arkadaşlar kasanın iyice tozunu aldım cpu fanınıda çıkarıp temizledim termal macunu yeniledim we geri taktım şu an eskisinden bu yana 12 derece azalma war şu an 57-60 arası sıcaklık dereceleri arasında oynuyor kısmen çözüldü sanırım
  • bu sıcaklık yüzünden işlemcin kendini yavaşlatıyordur bir fark görebiliyormusun eskisine göre
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkyFalcon

arkadaşlar kasanın iyice tozunu aldım cpu fanınıda çıkarıp temizledim termal macunu yeniledim we geri taktım şu an eskisinden bu yana 12 derece azalma war şu an 57-60 arası sıcaklık dereceleri arasında oynuyor kısmen çözüldü sanırım

Mutlu son Ayrıca sıcaklık düştü die ihmal etme yan tarafa fan takmayı..
  • kasa sıcaklıgının noırmal olması ıcın dereceler nelerdır cok fazla kullanım sırasında kapanma sorunu sıcaklıktan olurmu sımdıdem tesekkur ederım sısem ımzamda oldugu gıbı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.