Şimdi Ara

Kasadan çok ses geliyor lütfen yardım :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
250
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herhangi bir oyuna falan girdiğimde kasadan çok fazla ses geliyor bi kaç kişiye sordum fanlarda sıkıntı vardır yeni fan al dedi bende size soruyum yeni fan falan almam gerekirse yardımcı olur musunuz ?

https://store.donanimhaber.com/1e/62/98/1e6298b3b5094631852ae9bba283cf6c.png
    bu kasanın normal hali

https://store.donanimhaber.com/fb/b5/8a/fbb58a52c9efd04e1e9c04bef340fd51.png
    bu da Far Cry 4 açıkken hali

Özellikler bunlar

AMD FX X6 6300 SOKET AM3+ 3,5GHZ 14MB CACHE 32NM İŞLEMCI
    Asus M5A78L-M LX3 Amd 760G 1866MHz DDR3 Soket AM3+ mATX Anakart
    SAPPHIRE hd7850 DUAL-X OC GDDR5 2GB 256BIT AMD RADEON DX11.1 EKRAN KARTI
    Kingston bişey bişey 4x2 8gb Ram
    COOLER MASTER RC-K380 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
     Kasadan çok ses geliyor lütfen yardım :( Kasadan çok ses geliyor lütfen yardım :(

• Normal işlemcinin o kadar ısınması, stok fan varsa değiştirebilirsin. Kasa içi hava akımı ne durumda? Kasa içi resim atabilirsen öneriler gelecektir.
  • Durum bu
     Kasadan çok ses geliyor lütfen yardım :(
  • Foşik stok fan
  • quote:

Orijinalden alıntı: ApeXiRubbEr

Normal işlemcinin o kadar ısınması, stok fan varsa değiştirebilirsin. Kasa içi hava akımı ne durumda? Kasa içi resim atabilirsen öneriler gelecektir.

Isınmayla ilgili çok bi sıkıntım yok aşırı ses geliyor kasadan ve ekran kartının fanlarından geldiğini düşünüyorum
  • Ses fanın hızlı dönmesinden geliyordur, kasa arkasında ve yukarısında havayı dışarı atacak fanlar yok. Sıcak hava kasa içinde kalıyor. Sıcaklık fazla olduğu için fanlar yüksek devirde çalışıyor buda ses yapıyor. Ayrıca stok fan zaten yetersiz oda ses yapıyordur.
  • çok iyi bir stok fan çözüm olur mu ?
  • 6300 işlemciyi arkadaşımdan biliyorum, cs:go'da filan ısınıp reset atıyordu. Stok fan işe yarar tabiki bu niyetle termal macun yenilenmiş olur ve kasa için hava akımıda önemli, arkaya ve üste egzoz fan lazım kasa içi kablolamayı arkadan geçirebilirsin.
  • Kasa düzeni sıfır.
    Üste ve arkaya egzoz fan tak.
    Tozlar'dan arındır.Termal macunu yenile.
    Sonra bakarsin olmadi İşlemci Stok fani değişirsin.AMD stok fanlari ses yapiyor genellikle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.