Şimdi Ara

kasada kaçak var ne yapmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.214
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bugün farkettim kasamda kaçak var, kontrol kalemi ile kontrol ettim, komple sistemi alalı 2 hafta olmadı, bütün kablolarını ellerimle düzenledim, psu dan olabileceğini düşünüyorum. Daha önce böyle bir sorun yaşayan ya da bir fikri olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

Kasa cooler master rc-590, 700 watt huntkey psu ile birlikte.
    Anakart Gigabyte 790gx
    geri kalan parçaların bi önemi yok sanırsam, işlemci, ekran kartı, hard disk, ram, dvd writer...

Yardımlarınızı bekliyorum..

• Anakart kasaya belli bir yükseklikte mi vidalı ona bir bak olmadı powerı anakartı sök kasa dışında çalıştır ve powerın dışında da kaçak oluyomu onu kontrol et.
  • Bu kaçak genelde her bilgisayarda var. Benim bilgisayarımda da var ama bi zararını görmedim 4 senedir kullanıyorum ve son 2 yıldır 7/24 açık
  • @legend86
    aynen öyle, anakartı monte ederken altındaki bacak misali vidaların üstüne vidaladım, power supply yi sökmeden önce buraya bir danışayım dedim ama bu gidişle o olacak. Bütün kabloları, kelepçeleri sökmek ölüm şimdi..

@krm-iks
    ya benim laptopta bile kaçak var :D, ben de bir zararını görmedim ama insan tırsıyor..

BİR DE BİLGİSAYAR ÇALIŞMIYORKEN(POWER KABLOSU BAĞLI) DE KAÇAK VAR.
  • Aslında güzel oluyor bende de olmuştu bi aralar arada elektriğim geldiğinde dokunuyodum kasaya
  • topraklı prizle kullanıyorsan herhangi bi sorun olmaz
  • @b_la_c_k
    onu da düşündüm ancak nasıl anlayabilirim sorunun bundan olup olmadığını, priz topraklı mı değil mi nasıl anlayabilirim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: WahshE

@legend86
    aynen öyle, anakartı monte ederken altındaki bacak misali vidaların üstüne vidaladım, power supply yi sökmeden önce buraya bir danışayım dedim ama bu gidişle o olacak. Bütün kabloları, kelepçeleri sökmek ölüm şimdi..

@krm-iks
    ya benim laptopta bile kaçak var :D, ben de bir zararını görmedim ama insan tırsıyor..

BİR DE BİLGİSAYAR ÇALIŞMIYORKEN(POWER KABLOSU BAĞLI) DE KAÇAK VAR.

Hocam o kaçan psu dan veya monitörden kaynaklı. Hatta Uydunet kullanıyorum (kablo internet) kaçak akım modemin izerinden kablo tv hattına gidiyor Bi gün net gitmişti ekip hatın sinyallerini ölçmek için kabloyu çıkardı cihaza taktı saha sonra tekrar modeme bağlarken az bi çarpılmıştı.

Bu durum sizin gözünüzü korkutmasın akım öldürecek güçte değil

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.