Şimdi Ara

Kasa Sistemi için en iyisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Dokunmatik ekranlı kasa sistemi programı yazmak istiyorum. Sizce hangi dil daha mantıklı ?

delphi mi java mı ? Hangi dille yazmam daha rahat ve mantıklı olur ?

• kasa derken ?
  • İşte resteruantlarda cafelerde barlarda bulunan dokunmatik ekranlı kasa programı..

• bence dilin bir önemi yok. uygulamasını yapmak daha zor. bir arkadaşım şimdi bu sistemi kaldırıyor, masalara tablet ve ödeme cihazları koyuyor. herkes kendi siparişini masasındaki tabletten giriyor. siparişinin ne kadar tuttugunu görüyor, ödemeyi de masadan alıyor. üstelik bunun için çok iyi bir kafe zinciri ile anlaştı bile. hani özetle şunu söylüyorum. çok demode birşey yapmya çalışıyorsun. firmaların kurtulmaya çalıştıkları bir sistem bu. bence üzerinde daha fazla düşünmelisin. biraz piyasa analizi yap , firmaların taleplerini dinle ona göre iş akışını belirle. sonra uygulama ve dil konusu kolay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaygerya -- 21 Ekim 2012; 15:14:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

bence dilin bir önemi yok. uygulamasını yapmak daha zor. bir arkadaşım şimdi bu sistemi kaldırıyor, masalara tablet ve ödeme cihazları koyuyor. herkes kendi siparişini masasındaki tabletten giriyor. siparişinin ne kadar tuttugunu görüyor, ödemeyi de masadan alıyor. üstelik bunun için çok iyi bir kafe zinciri ile anlaştı bile. hani özetle şunu söylüyorum. çok demode birşey yapmya çalışıyorsun. firmaların kurtulmaya çalıştıkları bir sistem bu. bence üzerinde daha fazla düşünmelisin. biraz piyasa analizi yap , firmaların taleplerini dinle ona göre iş akışını belirle. sonra uygulama ve dil konusu kolay.

Ben şuan yurt dışındayım. Viyanada eğitim görüyorum. Burası inanmıcaksın belki ama türkiyeye kıyasla 10 sene geriden geliyor..
    Aslında söylediğin çok daha güzel ve mantıklı bir sistem. Düşünülebilir.
    Üniversitede java görüyoruz ama sanmıyorum ki bu sistem java ile başarılı şekilde işlesin (yanlışsam düzeltin)

• quote:

Orijinalden alıntı: rh+

quote:

Orijinalden alıntı: Kaygerya

bence dilin bir önemi yok. uygulamasını yapmak daha zor. bir arkadaşım şimdi bu sistemi kaldırıyor, masalara tablet ve ödeme cihazları koyuyor. herkes kendi siparişini masasındaki tabletten giriyor. siparişinin ne kadar tuttugunu görüyor, ödemeyi de masadan alıyor. üstelik bunun için çok iyi bir kafe zinciri ile anlaştı bile. hani özetle şunu söylüyorum. çok demode birşey yapmya çalışıyorsun. firmaların kurtulmaya çalıştıkları bir sistem bu. bence üzerinde daha fazla düşünmelisin. biraz piyasa analizi yap , firmaların taleplerini dinle ona göre iş akışını belirle. sonra uygulama ve dil konusu kolay.

Ben şuan yurt dışındayım. Viyanada eğitim görüyorum. Burası inanmıcaksın belki ama türkiyeye kıyasla 10 sene geriden geliyor..
    Aslında söylediğin çok daha güzel ve mantıklı bir sistem. Düşünülebilir.
    Üniversitede java görüyoruz ama sanmıyorum ki bu sistem java ile başarılı şekilde işlesin (yanlışsam düzeltin)

Java her projeyi kaldirir, yeterki sistemin tasarimi iyi olsun vede kodlayan iyi kodlasin.

--

Turkiye'de lukse duskundur. , 10 sene ilerden gitcem diye herseyi dener, %90 basarisiz olur. . Ama masalara tablet olayi guzel olmus, hem garson sayisinida azaltirsin, hemde tabletlerrde sinirsiz bilgi verebilirsin musterilere. Birde tabletlere belli basli oyun yukliyecen, AngryBirds gibi, musteri yemek gelene kadar oyun oyniyacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moribito -- 21 Ekim 2012; 16:23:27 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.