Şimdi Ara

Kasa Sessizleştirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
487
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar geceleri download yaptıgımdan dolayı kasanın sesinden uymakta güclük cekiyorum acaba bunu sessizleştirmemiz mümkünmüdür.

Anakartım Gigabyte X58 Ud5
    Kasa Thermaltake VA1000SWA
    inş mümkündür kapatıyorum genelde

• işlemci soğutucunuz stok fan mı? kasanızda başka extra soğutucu ürün var mı? (ram veya hdd soğutucu vs) belli aralıklarla kasanızın temizliğini yapın.. işlemci fanınızı temizledikten sonra montajlamadan evvel termal macun uygulamayı unutmayın..
  • bende çok dertliydim bu konuda
    Önce hangi parçaların çok ses yaptığını bulman ve ne yapacağına karar vermen lazım (Cpu fanı, Ekran k. Fanı, Kasa fanı, psu fanı ve hdd)
    Benim yaptıklarım işlemcinin fanını ZALMAN CNPS8700 ile değiştim
    Ekran kartı sparkle marka idi onu cıkartıp yerine asus fansız EAH3650 modelini taktım
    oyun oynamadıgımdan yeterli eğer sana uymuyorsa ekran kartınada fan sesi yüksek ise yeni bir fan alman yada değişmeni öneririm.
    Bazı hdd ler zamanla çok ses yapabiliyor kontrol et.
    Kasaya CORSAIR 750w psu taktım fanı oldukça sesiz.
    Son olarak kasadaki çapı ufak fanı büyük fan ile değiştirdim.
    Fanlarıda bir fanmate e bağlaman sıcaklık durumuna göre fan hızlarını ayarlaman sesi min seviyeye indirecektir. Geceleri sadece download yapıyorsan işlemci vs ısınmayacağınan fan hızlarını min. seviyeye çekip rahat rahat uyursun. (işlemcin durduğu yerde çok ısınanlardan değilse tabi bende yüksüz 35 derece)

• bios dan fan ayarlarıyla oynayamıyomuyuz bios konusunda cok bi bilgim yok
  • Anakartının ve psu nun desteği varsa birkaç fanı ayarlayabilirsin daha dogrusu kendi ayarlar.
  • Şimdi gördügüm kadarıyla psu nuz ocz fanının sessiz oldugunu varsayıyorum kasanızdaki fanlarında vasat ses seviyesinde oldugunuz sayarsak geriye ses yapan işlemci ekran kartı ve hdd ler kalıyor.. İşlemci ve ekran kartı sogutucularınızı ucuz ama sessiz modelllerle degisirseniz ses konusunda bir nebze rahatlama olur kasa fanlarınıda fan kontrolcuyle devirlerini minimuma düşürerek sesin büyük ölçüde önüne geçerseiniz sisteminizde kaç tane hdd var bilmiyorum ama eger 1 tane ise sesi fazla etkilemez ama yinede hdd seszileştirci kutular mevcut...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.