Şimdi Ara

KASA FANI!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
411
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kasa fanı almayı düşünüyorum şu anda aklımda şu var :http://www.hepsiburada.com/aerocool-dead-silence-12cm-kirmizi-ledli-sessiz-kasa-fani-ae-cfds120rd-p-BD304860

bilgisayarımın özellikleri:

W8.1
    8 GB RAM
    1 TB HDD
    R9 280X Ekran Kartı
    İntel 4440 3.1 GHz işlemci
    750W Everest 80 Plus

Konuyu açmamın sebebi şu. Benim anakartım GIGABYTE H81M-S1 bu anakartın tek fan takmak için yeri var yani tek 3-pin i var. Bu almak istediğim fanda 4-pin giriş varmış peki ben bu fanı aldığımda anakarta takmadan yani 3-pin girişi kullanmadan çalıştırabilicek miyim??? Direk güç kaynağına bağlayarak mı çalıştırıcam? Eğer anakarta takılıcaksa yine şu anda kullandığım gibi tek fan kullanıcam :/

Ve bi sorum daha var işlemciye de fan almak neyi değiştirir işlemcinin performansı artar mı?

Şimdiden çok teşekkürler...

• ilk sorunuz için 4 pinli ağzı 3 pinli yuvaya takarsanız çalışır dertmeyin eğer istemezseniz googleye 4 pin to 3 pin yazın o kablolardan alırsınız.
    veya 4 pin to molex dönüştürücü de alabilirsiniz ama sanırım kutuda vardır.
    ayrıca 66 lira çok fazla
    işlemci soğutucusu işlemci sıcaklığını düşürdüğü için performansı arttırır.
  • ama ben şunu sormuştum :/ anakarta takmadan kullanabilir miyim bunu
  • Evet kullanırsın molex ile benim önerim cougar marka fanlar. En uygun fiyata en çok sessiz ve en çok üfüren cougar model adlarını hatırlamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.hepsiburada.com/cougar-vortex-pwm-120mm-kasa-fani-cf-v12hp-p-BD304160

bunu buldum söylediğiniz markadan. Bu direk 4-pin diyo sanırım benim istediğim 4-pin olanlar dimi? bunlar direk güç kaynağına bağlananlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.