Şimdi Ara

Kasa da ön fan sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar geçen gün kasanın ön fanı durdu bilgisayarı açıp kapadım bios ayarlarından baktım ama çalıştıramamıştım. Ertesi gün kendi kendine çalıştı. Bugün bios güncellemesi yaptım ve bilgisayarı kapadım açtığım da gene fan dönmüyordu ama led ışıkları yanıyordu. Kasanın içinde fan kablosunu yan tarafa taktım ve çalışmaya başladı. Bios ayarlarına girdiğim zaman RPM olarak gözükmüyor NA yazıyor fakat fan ayarlarına girdiğim zaman hızını yükseltince yükseliyor. Bir de bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir. Kısaca bu sorunu nasıl düzeltebilirim bilen veya daha önce başına gelmiş biri var mı ? Yardımlarınızı bekliyorum.
    Kasa da ön fan sorunu

• Bence çalışıyorsa hiç elleme çünkü bozulma ihtimali de var.
    Daha önce başım ağrıdığından söylüyorum.
  • Bilgisayar uyku moduna geçmişti açınca tekrardan durdu tekrardan yuvasından çıkarıp taktım ama sadece ledleri yanıyor çözümü bilen yok mu ?
  • Büyük ihtimalle fan tarafındaki kabloda sıkıntı vardır. Kablonun girdiği yerin üstündeki etiketi sıyırarak kontrol edin, gerekirse tekrar lehimleyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ozan.C.K O kullanıcısına yanıt
    Başka bir slotta dene, sorun devam ederse bios'u güncellerken default ayarlara dönmediğinden kaynaklanmış olabilir.
    MSI Anakartta aynı sorunla karşılaşmıştım, sorun bios güncellemesi yapmadan önce default'a dönmememden kaynaklanmıştı.

Garip bir sorundu :D

Diğer bir ihtimalde eğer fan'ı uzun süredir kullanıyorsanız, ömrü dolmuş olabilir.
  • Bios sıcaklık ayarlarına göre rpm girmen lazım düşük görüyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ermanozgen -- 22 Haziran 2017; 1:52:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün vatan servisine gittim ve fanı garantiye göndereceklerini söyledi o sırada ucuz olduğu için aynı fandan aldım ve taktırdım şu an çalışıyor bir sıkıntısı yok aynı problem başıma gelmez dimi bu da bozulmasın artık :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.