Şimdi Ara

Kasa bulamadım, o yüzden sistem kuramadım, tavsiyelerinize açığım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.876
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

15 sene kadar sonra ilk kez bir sistem kurmak istiyorum, hobi olarak upgrade edeceğim belli aralıklarla,
    mesela şimdi ryzen 2600 işlemci ve rx590 alacağım,
    yaklaşık 3 ay sonra 3600x işlemci
    ondan 6 ay kadar sonra da 5700xt almayı planlıyorum mesela.

Ankart kasaya bağlı olarak değişiyor haliyle, ama muhtemelen msi b450 tomahawk veya msi b450m gaming plus.

Fakat gerçekten daraldım artık, isteklerime uygun bir kasayı bir türlü bulamadım.

Öncelikle fosforlu renklerle ışıklı bir kasa istemiyorum, renkli ledli dönen şeyler fanlar istemiyorum, sadece kasa istiyorum.

Kocaman bir kasa da istemiyorum, olabildiğince ufak bir kasa olsun istiyorum. soğutma sıkıntısı yaşamayım, gerekirse arada sıvı soğutma bile alabilirim.

Cam kapaklı vs olması gerekmiyor, eksi tip kasalardan da olabilir.

ufak boyutlu ama soğutma sorunu yaşamayacağım, sade, ışıklı vs olmayan ve uygun fiyatlı bir kasa arıyorum.

mesela aerocool qs240https://www.teknobiyotik.com/aerocool-qs240-600w-80-bronze-2x12cm-fanli-full-tempered-glass-cam-panelli-mavi-ledli-siyah-micro-atx-kasa-ae-qs240-bg680.html
    veya şu da ledli galiba ama boyutu uygun sanırım silverstonehttps://www.teknobiyotik.com/silverstone-raven-rvz03b-adreslenebilir-rgb-mini-itx-htpc-bilgisayar-kasasi-sst-rvz03b-argb.html
    veya corsair carbide spec 05 mesela ama yan kapak akrilik olması biraz düşündürttühttps://www.vatanbilgisayar.com/corsair-carbide-serisi-spec-05-midt-atx-siyah-oyuncu-kasasi.html

bilemiyorum,
    yorumlara bakarak master cooler mb511 aklıma yattı ama hiçbir yerde göremedim, boyutunu vs bilemiyorum. led ışıkları kapatılabiliyor mu onu da bilmiyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Düzenleme notu: Garip bir şekilde everest'in bir modeli aslında çok uygun boyut olarak vs ama muhtemelen kalite soeunu yaşayacağım için koymamıştım buraya. Örneğin şu
    https://www.vatanbilgisayar.com/everest-eagle-ec337-400w-midt-atx-siyah-kasa.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi l0stc0ntr0l -- 2 Eylül 2019; 18:12:29 >

• Kasalar hakkında bilgim yok ama
    Ryzen 2600, MSI B450 GAMİNG PLUS (bulabilirsen MAX serisi), birde anakart sitesinden baktığın 4 slotla da çalışabilen bir ram üçlüsü kullanıyorum, sorunsuz stabil tavsiye derim.
  • Benim de niyetim o sistem ama bir de güzel bir kasa bulabilsem...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • l0stc0ntr0l L kullanıcısına yanıt
    Corsair Spec Delta aldım gayet memnunum. Vatan bilgisayarda incelemenizi tavsiye ederim. Ön fanları sadece rgbli. Onu da kontrol edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theKing_90_03 -- 3 Eylül 2019; 9:46:42 >
  • Tavsiye için teşekkür ederim. corsair iyi oldu, vatan'da satılması da işime geliyor.
    Çok sağolun.
  • https://www.incehesap.com/sharkoon-bw9000-w-beyaz-gaming-kasa-fiyati-40825/?gclid=CjwKCAjwnrjrBRAMEiwAXsCc4yrF1sT4PRFjgsnae48IgqfXUBZdCSIdoB8naGQi3IR2eIcNjEe3dxoCSawQAvD_BwE

Degerlendirin mutlaka. Asik olunacak bir tasarim, ince dusunulmus detaylar ve muazzam kalite. Kullandim cevremde bircok kisiye aldirdim memnun olmayan yok.

Dahili fanlari cok sessiz ve cok iyi hava akisina sahip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Coolermaster MB511 fiyat/performans olarak işinizi görecektir diye düşünüyorum (RGB olmayan modeli). Vatan'da ve başka yerlerde var. Maalesef fiyatı biraz artmış. Geçen ayki KDV indiriminde Vatan'da 410 küsür TL'ye satılıyordu. Önde 3 arkadar 1 adet 120 mm fan kurulu olarak geliyor. Tavanına 2 adet 140 veya 120mm fan daha takabiliyorsunuz.
  • Senin ilacın benim kullanmakta olduğum Fractal Design Define C veya Meshify C. Boyutları normal ATX kasalara göre daha kompakt boyutta ve ses izolasyonlu.

Define C

Meshify C ön panel hava geçiren tipte gerisi aynı

2 kasanın da kapalı / pencereli / temperli camlı versiyonları mevcut. Videoları izlersen tüm özelliklerini görebilirsin.

Türkiye'de bilişimport satmaya başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 3 Eylül 2019; 11:30:1 >

• SilverStone Raven itx serisini - maliyet bağımsız - küçük ve taşıması kolay sistem istiyorsanız tavsiye ederim. RVZ01 modelini bir süredir kullanıyorum. Montajı biraz yorabiliyor. Kurulum sonrası kapladığı yer ile çok hoş durmakta.

İşin maliyet tarafı ise canı fazlaca sıkmakta. Belirtiğiniz anakartlar bu kasa ile uyumlu değil. Kasanın 750₺'lik fiyatına ek olarak, AM4 ITX anakart olarak en uygun fiyatlı anakart olan GIGABYTE B450 I AORUS 950₺. Kasa ATX PSU desteği ile maliyeti biraz kıssada 3.5" yuvası olmadığı için aynı fiyata yarı kapasiteye sahip 2.5" dizüstü diski almanız gerekmekte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -BUR@K-

SilverStone Raven itx serisini - maliyet bağımsız - küçük ve taşıması kolay sistem istiyorsanız tavsiye ederim. RVZ01 modelini bir süredir kullanıyorum. Montajı biraz yorabiliyor. Kurulum sonrası kapladığı yer ile çok hoş durmakta.

İşin maliyet tarafı ise canı fazlaca sıkmakta. Belirtiğiniz anakartlar bu kasa ile uyumlu değil. Kasanın 750₺'lik fiyatına ek olarak, AM4 ITX anakart olarak en uygun fiyatlı anakart olan GIGABYTE B450 I AORUS 950₺. Kasa ATX PSU desteği ile maliyeti biraz kıssada 3.5" yuvası olmadığı için aynı fiyata yarı kapasiteye sahip 2.5" dizüstü diski almanız gerekmekte.
    Tam tahmin ettiğim gibi
    Benim de çok hoşuma gitmişti ama fiyatı ve -açıkçası artık sadece tomahawk anakart düşünüyorum- işlevi nedeniyle alternatiflere yöneleceğim.
    İlginize teşekkür ederim. Cevap için de çok sağolun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C034FACC7

https://www.incehesap.com/sharkoon-bw9000-w-beyaz-gaming-kasa-fiyati-40825/?gclid=CjwKCAjwnrjrBRAMEiwAXsCc4yrF1sT4PRFjgsnae48IgqfXUBZdCSIdoB8naGQi3IR2eIcNjEe3dxoCSawQAvD_BwE

Degerlendirin mutlaka. Asik olunacak bir tasarim, ince dusunulmus detaylar ve muazzam kalite. Kullandim cevremde bircok kisiye aldirdim memnun olmayan yok.

Dahili fanlari cok sessiz ve cok iyi hava akisina sahip
    Çok iyi görünüyor gerçekten.
    Bu arada o kadar güzel anlatmışsınız ki, gerçekten merak da ettim
    Kasayı listeme ekledim.
    İlk fırsatta da gidip göreyim bir yerlerde.
    Çok teşekkürler tavsiyeniz için.

• İçeriği okumadım da bu kadar kısa sürede main parçaları upgrade etmek safi zarardan başka bir şey değil. Bekleyin bir kerede adam akıllı alım yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

Coolermaster MB511 fiyat/performans olarak işinizi görecektir diye düşünüyorum (RGB olmayan modeli). Vatan'da ve başka yerlerde var. Maalesef fiyatı biraz artmış. Geçen ayki KDV indiriminde Vatan'da 410 küsür TL'ye satılıyordu. Önde 3 arkadar 1 adet 120 mm fan kurulu olarak geliyor. Tavanına 2 adet 140 veya 120mm fan daha takabiliyorsunuz.
    Cooler Master MB511 gördüğüm kadarıyla en çok olumlu yorumu alan kasa.
    Eğer daha ufak boyutlu kasa bulamazsam onu almayı düşünüyordum ben de.
    Sharkoon önerisi ile listeye eklediğim kasalardan.
    Boyut olarak biraz büyük ama en azından ferahlık ve işlevsellik konusunda çok başarılı.
    Teşekkür ederim tavsiyeniz için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fractal design

Senin ilacın benim kullanmakta olduğum Fractal Design Define C veya Meshify C. Boyutları normal ATX kasalara göre daha kompakt boyutta ve ses izolasyonlu.

Define C

Meshify C ön panel hava geçiren tipte gerisi aynı

2 kasanın da kapalı / pencereli / temperli camlı versiyonları mevcut. Videoları izlersen tüm özelliklerini görebilirsin.

Türkiye'de bilişimport satmaya başladı.
    Meshify C inanılmaz hoşuma gitti.
    Fractal Design'ı partpicker diye bir sitede önermişlerdi, ama Türkiye'de yok sanıyordum.
    Heyacanla bilişim port'a baktım, sadece 1 çeşit Fractal Design kasası vardı, oda meshify değildi, üzüldüm tabi.

Ön tarafın mesh olması kasalarda çok hoşuma gidiyor açıkçası.
    Belki bir ihtimal alternatif sitelerden bulabilirim diye umuyorum.
    Ama gerçekten çok çok şık duruyor,çok sevdim.
    İnşallah bulabilirim.
    Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için, sağolun.

• l0stc0ntr0l L kullanıcısına yanıt
    Normalde dediğiniz gibi bende cok severim mesh kasalari ama tasarımları yapamiyordu kasa firmalari ama fractal design bu isi biliyor. Çok güzel tasarımlar yapıyorlar ama benim favorim hep NZXT H500.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Öncelikle tavsiyeler için çok teşekkür ederim.

Benim gibi kasa seçiminde zorlananlar için bu başlık umarım işe yarar ileride.

Benim için öne çıkan kasalar:
    1) Silverstone Raven görünüşü ve küçük boyutlu olması çok hoş olsa da zor bir kasa.
    2) Master Cooler MB511, sorunsuz ve tavsiye ediliyor.
    3) Fractal Design Meshify C veya NZXT H500 tavsiye ediliyor.
    4) Sharkoon hem işlevi hem görüntüsü ile tavsiye ediliyor
    5) Benim de gözüme takılan Corsair Spec Delta hem şık hem de başarılı kasalardan.

Fiyat değişikliklerini de göz önünde tutarak bir karar vereceğim artık.

Katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.
  • On panel mesh calismam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Corsair Carbide 275r Tempered Glass yada 400c'ye de bir göz at derim. Tasarım ve işlevsellik olarak gerçekten iyi kasalar. Şahsen 275r TG almayı düşünüyorum. Bende sizin gibi araştırma içindeyim.

Fikir olması açısından:

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    +1
    Bir kaç ay içinde işlemci ve ekran kartı değişimi çok masraflı olur.
    Bir kaç ay sonra komple düzgün bir sistem toplamanız daha mantıklı bence.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dostum eğer hala almadıysan yada kararını kesinleştirmediysen ben de fikir vermek istiyorum. Kasa konusunda günlerce araştırma yaptım fakat sonra acil bir durum nedeniyle alamadım erteledim.

Şuan piyasada verdiğin paraya kesin değecek az ürün var özellikle dolar bu kadar yüksekken. Çünkü önde 3 tane fan olsa bile kasalar karınca deliğinden hava aldığı için fanlar hiç hava çekemiyor. Mesela:

Yada

Bir de enteresan bir şekilde camı fanlarla neredeyse bitişik olan kasalar var. Onlar da aynı şekilde, fanlar boşa dönüp duruyor 0 hava sirkülasyonu. Mesela Glare 7A modeli:

O yüzden bu tarz kasalardan uzak dur ve yorumları iyice oku.

Benim önerilerim ise sırasıyla şöyle: Phanteks P350X - 2 tane Noctua 140mm fan takarsan ön panele kasa buz dolabı gibi olur tahminimce. Tabi Noctua şart değil ben en kalitelilerinden o diye öyle dedim.
    Cooler Master MB520

https://www.vatanbilgisayar.com/cooler-master-masterbox-mb520-80plus-650w-3x120mm-rgb-led-fanli-midt-atx-kasa.html

Thermaltake Core X31Bunu da bugün tesadüfen gördüm güzele benziyor. Hem de senin istediğin gibi sade ve ön taraf mesh/ızgara

https://www.itopya.com/thermaltake-core-x31-siyah-pencereli-usb30-kasa/

Frisby FC-8890G Coax Aslında bu kasa da karınca delikli biraz ama gene de cazip gelmedi değil.

https://www.vatanbilgisayar.com/frisby-fc-8890g-coax-650w-6x120mm-rgb-fanli-usb-3-0-midt-atx-gaming-kasa.html

En iy seçenekler şuan Masterbox 520 ve Phanteks P350X gibi duruyor. İkisininde ön panel hava girişleri geniş ve toz filtreli. Eğer ben hem bir tık daha ucuza getiriyim hem de hepsini bir arada alim, fanla PSU ile uğraşmayim dersen Cooler Master.
    Ama hem sade, hem kaliteli marka hem de istediğim fan ve PSU'yu kendim seçme özgürlüğüm var dersen Phanteks P350X. İkisi de aşağı yukarı aynı fiyata geliyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.