Şimdi Ara

Kasa acilir gibi olup kapaniyor?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus z97-c anakart
    650w cooler master psu
    intel i7 4790 (5.nesil) parcalardan olusan bir kasam var.

Denemedigim sey kalmadi oncelikle uzun bir suredir ugrasiyorum ve yardimlariniza ihtiyacim var.

Sorun: Kasa calisirken kendi kendine tamamen kapaniyor rastgele olarak ve isinma sorunu veya uzerinde yuk olmadigi zamanlarda. 2-3 gun hicbir sey yokmus gibi calisiyor sonra bir anda kapaniyor ve her acma tusuna bastigimda 1 saniye olmadan acilir gibi olup kapaniyor. Bazi zamanlarda inat edip hic acilmiyor surekli 1sn acilir gibi yapip kapaniyor. Acilinca da bir sorun yokmus gibi devam ediyor.

Denemelerim ve aldigim sonuclar:

+Acilabildigi bir zamanda islemciyi stres testine soktum 15 dakika kadar sicaklikta yukselmesine ragmen bir sorun olmadi.

+Statikten olabilir diyip anakarti kasadan sokup disari aldim oyle denedim yine rastgele calisiyor veya calismiyor.

+Butun ek parcalari tek tek sokerek denedim yine tamamen rastgele kapanip aciliyor.

+Calismadigi zamanlarda uzun sure elektrikten tamamen kesip tekrar baslatinca aciliyor.

+gpu, ram, butun sata kablolari hatta islemci fanini bile cikartip oyle deniyorum inat ettimi acilmiyor.

+power tusunu da soktum yani kisa devre ile calistiriyorum kasayi ondan da degil.

Sorun ne olabilir sizce?

• Güç Kaynağı problemi çok büyük bir ihtimal. Başka bir Güç Kaynağı ile denemelisin sistemini...
  • Guc kaynagi olsa hic acilmama gibi bir ihtimal var mi? Yani dedigim gibi bazen 2-3 gun tik yok butun gpu vs herseyi bagladigimda calisiyor. Bazen herseyi cikartiyorum yine calisiyor. Bazen hem hersey varken de hem hepsi sokuluyken de calismiyor.

Islemciyi yuvasina koyup kilitlemeden once ufak bir aralikta daha power tusuna basmadan psudan cit diye ses geliyor. Normal midir?
  • Bu arada butun bunlari hem ups e baglayip denedim dalgalanma oluyordur belki diye hem de ups kullanmadan direk prizden calistirarakta denedim sonuc ayni. Bazen calisiyor bazen calismiyor.
  • Benim aklıma direk o geldi hocam. Çünkü benim de başıma geldi daha önce. Karar sizin denemenizde fayda var...
  • Bana da psu gibi geliyor. Bulundugum yerde bir sey siparis edince 2-3 haftayi buluyor gelmesi o yuzden iyi karar vermem gerekiyor tabi masrafta cabasi. Ancak uzun sure tamamen elektrigi kesip acinca calismasi bana psu yuzunden oluyormus gibi geliyor.
  • Ayni problemi dun yasadim bios sifirlayarak problemi cozdumm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.