Şimdi Ara

Kartuş Dolumuna Gerek Kalmayan HP Deskjet 2060 Yazıcısı (Ürün İncelemesi) (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
397
Cevap
6
Favori
126.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu hayatta ne dertler var, 1,5 santimlik boşluk için sayfalarca yazışıyorsunuz be arkadaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost911

Hazır konu kartuş dolumu üzerine mesaj atılmışken;

Siyah mürekkebin kalitesizliği,el bile sürünce dağılması,hele hele siyah çıktı alınıp fosforlu kalemle üstünü çizmek neredeyse imkansız(Su gibi akıyor mürekkep)

Bu sebeplerden dolayı,siyah kartuş bitince orjinal kartuş almıyacağım,doldurma yapacağım.Ancak @ender hocamın dediği gibi,herhangi bir reset vs. gerekiyormu? Gerekiyorsa biz yapabiliyormuyuz?Yada kartuş dolduran yerlerde yapılabiliyormu?

İnanın 5 tl lik,markasız şişede satılan siyah mürekkep bile(Eski yazıcıda kullandığım),bu orjinal kartuştaki gibi dağılmıyor.HP bu kadarmı düştün kalitede be

Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır bu yazıcıyı kullanan biri olarak dün renkli kartuşumu doldurdum ve yazıcıyı sorunsuz olarak kullanabiliyorum.
    Kartuşları rahatlıkla doldurulabiliyor ve herhangi bir reset vb işleme ihtiyaç kalmadan kullanılabiliyor.
    Bilgisayarda yazıcı menüsünden renkli kartuş miktarını sorguladığımda (normal olarak) kartuşu boş olarak gösterdi, ama yazdırmada bir sıkıntı yaşamadım.
    Hatta önce hızlı taslak kalitesinde yazdırmıştım sonra normal modda yazdırdım çıktı epeyde güzel çıktı bana göre.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaveRick

quote:

Siyah mürekkebin kalitesizliği,el bile sürünce dağılması,hele hele siyah çıktı alınıp fosforlu kalemle üstünü çizmek neredeyse imkansız(Su gibi akıyor mürekkep)

Bu sebeplerden dolayı,siyah kartuş bitince orjinal kartuş almıyacağım,doldurma yapacağım.Ancak @ender hocamın dediği gibi,herhangi bir reset vs. gerekiyormu? Gerekiyorsa biz yapabiliyormuyuz?Yada kartuş dolduran yerlerde yapılabiliyormu?

İnanın 5 tl lik,markasız şişede satılan siyah mürekkep bile(Eski yazıcıda kullandığım),bu orjinal kartuştaki gibi dağılmıyor.HP bu kadarmı düştün kalitede be

Arkadaşlar yaklaşık 1 yıldır bu yazıcıyı kullanan biri olarak dün renkli kartuşumu doldurdum ve yazıcıyı sorunsuz olarak kullanabiliyorum.
    Kartuşları rahatlıkla doldurulabiliyor ve herhangi bir reset vb işleme ihtiyaç kalmadan kullanılabiliyor.
    Bilgisayarda yazıcı menüsünden renkli kartuş miktarını sorguladığımda (normal olarak) kartuşu boş olarak gösterdi, ama yazdırmada bir sıkıntı yaşamadım.
    Hatta önce hızlı taslak kalitesinde yazdırmıştım sonra normal modda yazdırdım çıktı epeyde güzel çıktı bana göre.

Benim bildiğim bu tip kartuşlar çipli oluyor,ve bitince kendini kilitliyor,ondan dolayıda değişik yöntemlerle resetleniyor kartuş.

Ancak siz direk doldurup,kullanabiliyorsunuz yani bir reset e ihtiyaç kalmıyor.Bunu denemiş birinden öğrendiğim iyi oldu

Acaba kartuş tam bittikten sonramı doldurdunuz(Yazıcı menüsünden kartuş miktarını sorgulamada) ve yazıcının kartuş ışığı yanıyormuydu?Ve şuanda yazıcının kartuş ışığı hala yanıyor olmalı?

Bu arada kartuşu siz kendinizmi doldurdunuz,yoksa doldurttunuzmu? Eğer kendiniz doldurdursanız kartuş etiketinin altındaki deliklerin hangi renklere ait olduğunu yazabilirseniz,ve şırıngayla koyduğunuz mürekkep miktarını (ml) yazarsanız memnun olurum.

Renkli kartuşta siyah kartuştaki gibi dağılma yok,ancak tam kırmızı renk elde edemiyorum sizdede orjinal mürekkep mevcutken böylemiydi dikkat ettinizmi?

Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum

NOT: Şimdi gelip okumadan git orjinal kartuş al diyenler olursa,veya aklına gelipte söylemeyenler olursa,yukarıda alıntı yapılan mesajıma baksınlar,bu doldurma işi orjinal kartuş almaktan daha pahalıya gelicek anlaşılan(Kaliteli renkli ve siyah mürekkepler vs.vs)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MaveRick

quote:

Benim bildiğim bu tip kartuşlar çipli oluyor,ve bitince kendini kilitliyor,ondan dolayıda değişik yöntemlerle resetleniyor kartuş.

Ancak siz direk doldurup,kullanabiliyorsunuz yani bir reset e ihtiyaç kalmıyor.Bunu denemiş birinden öğrendiğim iyi oldu

Acaba kartuş tam bittikten sonramı doldurdunuz(Yazıcı menüsünden kartuş miktarını sorgulamada) ve yazıcının kartuş ışığı yanıyormuydu?Ve şuanda yazıcının kartuş ışığı hala yanıyor olmalı?

Bu arada kartuşu siz kendinizmi doldurdunuz,yoksa doldurttunuzmu? Eğer kendiniz doldurdursanız kartuş etiketinin altındaki deliklerin hangi renklere ait olduğunu yazabilirseniz,ve şırıngayla koyduğunuz mürekkep miktarını (ml) yazarsanız memnun olurum.

Renkli kartuşta siyah kartuştaki gibi dağılma yok,ancak tam kırmızı renk elde edemiyorum sizdede orjinal mürekkep mevcutken böylemiydi dikkat ettinizmi?

Değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum

NOT: Şimdi gelip okumadan git orjinal kartuş al diyenler olursa,veya aklına gelipte söylemeyenler olursa,yukarıda alıntı yapılan mesajıma baksınlar,bu doldurma işi orjinal kartuş almaktan daha pahalıya gelicek anlaşılan(Kaliteli renkli ve siyah mürekkepler vs.vs)

Üstad,

Yazıcı menüsünden kartuş doluluk oranlarını sorgulayıp, renkli kartuş boş görünürken ve yazıcının renkli kartuş ışığı yanarken doldurdum. Dolumdan sonrada normal olarak halen kartuşu boş gösteriyor ve kartuş ışığı yanıyor. Şu an için bir problem yok gibi ama ilerde kendini kitler mi dersen bilemiyorum tabiki
    Ben kartuşu kendim doldurdum. İnternetten aldığım dolum setini kullandım, alalı epey olduydu 20-25TL arası bişey vermiştim galiba. Dolumu zor değil, şırınga kullanabilen herkes doldurabilir.
    Etiketin altında 5 adet delik var. İnternette kartuşun renk başına kapasitesinin 2ml olduğunu okumuştum ama ben risk almamak için 0,1 ml daha az doldurdum.
    Üstteki tek delik sarı renkli mürekkep için, delik tek olduğundan 1,8-1,9 ml civarında mürekkebi o tek deliğe doldurdum.
    Sağdaki 2 delik ve soldaki 2 deliğin renklerini şimdi hatırlamıyorum ama tespit için şırınganın iğnesini deliklerin içine batırdım çıkan renge göre delik başına 0,9ml olacak şekilde pembe ve mavi mürekkep doldurdum. Yani toplamda 5,5ml gibi bir mürekkep doldurdum kartuşa.
    Deneme çıktısını aldım, güzeldi bir problem yaşamadım.
    Bu arada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kartuşun çipine zarar vermemek. Ben bir önceki renkli kartuşumu doldururken çipe zarar vermişim o yüzden yazıcı doldurduğum kartuşu tanımadı.
    Kırmızı renge dikkat etmedim üstadım, unutmazsam bu akşam bi dener sonucu yazarım.
    Rica ederim, en ufak bir yardımım olduysa ne mutlu bana
    Eğer kartuş resetleme gibi bir problem olmazsa kartuş dolumu daha ucuza gelecek, zira aldığım dolum setiyle 5 defa daha dolum yapsam dolum başı maliyetim 5TL'den aza gelir.
    Doldurduğumuz kartuşunda bir ömrü var, sonuçta mutlaka orjinal kartuş alacağız ama ne kadar ucuza çıktı alabilirsek o kadar iyi değil mi?

• Benim 2060 fotokobi çekerken hep karartıyor ? arızalımı dır ? birde kartuş 1 ay gitmiyor ayda 30 sayfa anca çıkartıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kandemir5353

Benim 2060 fotokobi çekerken hep karartıyor ? arızalımı dır ? birde kartuş 1 ay gitmiyor ayda 30 sayfa anca çıkartıyorum.

Kartuşun 30 sayfa basıp tükenmesi olacak iş değil. Ben şu anda 300 sayfa bastırmışımdır. Hala fabrikada takılan kartuşu kullanıyorum.
  • BOZUK OLABİLİR Mİ ?
  • quote:

BOZUK OLABİLİR Mİ ?

Her kartuşta böyle yapıyorsa bozuktur.
    Yani bu kartuş, en kaliteli baskı ayarında bile daha çok dayanmalı ama neler bastırdığın da önemli.
    Ben A4 boyutunda metin bastırıyorum. Sen fotoğraf türü şeyler bastırıyorsan onu bilemem.
  • bak ben sana şimdi kısaca anlatayım .
    şimdi ortalama 30-40 sayfa basınca kartuşlar hemen bitiyor
    yenisinide aldım
    o kartuşlarıda doldurtturdum
    kendimde doldurdum
    SONUÇ YİNE 30 SAYFA 40 SAYFA ANLAMADIN Kİ GARANTİNİN BİTMESİNE 2 AY KALDI VERSEM ALIRLAR MI ?
  • quote:

bak ben sana şimdi kısaca anlatayım .
    yenisinide aldım
    kendimde doldurdum
    SONUÇ YİNE 30 SAYFA 40 SAYFA ANLAMADIN Kİ GARANTİNİN BİTMESİNE 2 AY KALDI VERSEM ALIRLAR MI ?

Versen alırlar mı derken? Ürünü alıp paranı iade mi edecekler? Böyle bir şeyi bir keresinde Arçelik yapmıştı bana ama HP'yi sanmıyorum yapsın. Ama onarıma alırlar. Ürün tamir edilemeyecek gibiyse o zaman yenisini verirler. Fakat sahte, dandik, doldurma vs. kartuş kullandığını anlarlarsa o zaman garanti kapsamı dışında kalabilir.
  • quote:

bak ben sana şimdi kısaca anlatayım .
    yenisinide aldım
    kendimde doldurdum

Fiziksel olarak 30-40 sayfada kartuşların bitmesi pek mümkün görünmüyor(Devamlı fotoğraf filan bastırmıyorsanız) Yazıcının kartuş mürekkebi seviyesini algılamasında bir sorun olabilir.Eğer fiziksel olarak(Kartuşun içinden mürekkep gelmiyecek kadar)bitiyorsa o zaman kartuşlar akıtma yapıyor olabilir,bu akıtma yazıcıdan kaynaklı olma ihtimali var

• Arkadaşlar ürünü nerden temin edebiliriz bilgisi olan varsa çok güzel olur.baya bir araştırma yaptım bulamadım.sanalpazar da bir arkadaş satıyor 155 tl den başkada altarnatif bir yer bulamadım.

Ürüne altarnatif olarak 2515 öneriliyor ama 30 tl tutarındaki kartuş ile altarnatif olamaz bence.Sizin 2060 a benzer önerebileceğiniz bir yazıcı varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FexeLL -- 23 Ocak 2013; 14:25:17 >
  • Herkese öneririm bende kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: kst37

Kartuş kapasitesi +orjinal kartuş fiyatı çok iyi

bu yazıyıcı aldığımızda kartuşları doldurmanın pek mantığı kalmıyor gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: v_efecan

quote:

Evet 2060 icin bu soylenebilir, 5-10 lira fark icin dolum sorunlariyla ugrasmaya degmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: v_efecan

quote:

Evet 2060 icin bu soylenebilir, 5-10 lira fark icin dolum sorunlariyla ugrasmaya degmez.

kesinlikle yeni teknolojilere bakdığımızda dolumcuları sıkıntılı günler bekliyor

• HP 2060 ile basılan fotoğraflardaki kenar boşluğu sorununu çözen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

quote:

Orijinalden alıntı: zodiag

quote:

http://www.sanalmarketim.com/urun/cfbed9191c87074d62995591a6e6a1d3/HP-CQ750A-Deskjet-Avantajli-Murekkepli-2060-All-in-One-Yazici

Başlıkdaki ürün bumudur, fotokopi ve tarayıcı özelliğine sahip midir?

Evet başlıkdaki ürün ile senin linkini verdiğin sitedeki ürün aynıdır .Sadece 2060 modelinin üst kapağı parlak kapaktır ordaki resimdeki gibi mat değil

Fotokopi benim için, yazıcıdan daha önemli diyebilirim, fotokopi özelliği hakkında görüşlerin nelerdir?

bu yazıcıda kaç sayfa fotokopi baskı yapılabilir ekonomik kullanımda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: a_cansiz91

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zodiag

quote:

http://www.sanalmarketim.com/urun/cfbed9191c87074d62995591a6e6a1d3/HP-CQ750A-Deskjet-Avantajli-Murekkepli-2060-All-in-One-Yazici

Başlıkdaki ürün bumudur, fotokopi ve tarayıcı özelliğine sahip midir?

Evet başlıkdaki ürün ile senin linkini verdiğin sitedeki ürün aynıdır .Sadece 2060 modelinin üst kapağı parlak kapaktır ordaki resimdeki gibi mat değil

Fotokopi benim için, yazıcıdan daha önemli diyebilirim, fotokopi özelliği hakkında görüşlerin nelerdir?

bu yazıcıda kaç sayfa fotokopi baskı yapılabilir ekonomik kullanımda ?

Yazıcı piyasada yok ki. Ama ben fabrika kartuşuyla 400 sayfa rahat basmışımdır ve hala bitmedi.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.