Şimdi Ara

Kart Okuyucu Takma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkada;lar Anakartim Asus P5B.Kart okuyucu aldim ve de nereye takacağımı bilmiyorum.Kart okuyucumun markası S-Link SL-25A

• Bu okuyucuyla birlikte 4 iğneli bir bağlantı kablosu olmalı ve anakart üzerindeki "front usb" noktasına bağlanmalı.

http://pinouts.ru/Slots/USB_pinout.shtml

Renkler ve sinyallere dikkat.
  • Kasanın önündeki usb portları vardır ondan gelen kabloyu takip et anakarta geldiği yerde genelde bi boş yer daha olur. oraya dikkatli bir biçimde takarsın.
  • Aman cok dikkatli ol benim basim yandi senin yanmasin cunku bende ters takmisim kablolari ve webcam usb bellek yaktim kisa devre sonucu anakartin ustunde ustte 5 pin altta 4 pin olmali 1 tane pin bos kalacak sekilde 4 ustte 4 altta olarak tak (kablo renkleri sirasiyla siyah yesil kirmizi beyaz ) eger ustte 4 altta 5 varsa beyazdan baslayacak sekilde tak cok dikkatli ol kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: skyline334

Aman cok dikkatli ol benim basim yandi senin yanmasin cunku bende ters takmisim kablolari ve webcam usb bellek yaktim kisa devre sonucu anakartin ustunde ustte 5 pin altta 4 pin olmali 1 tane pin bos kalacak sekilde 4 ustte 4 altta olarak tak (kablo renkleri sirasiyla siyah yesil kirmizi beyaz ) eger ustte 4 altta 5 varsa beyazdan baslayacak sekilde tak cok dikkatli ol kolay gelsin

Kesinlikle,

Bikaç yıl önce aynı sorunu bende yaşamıştım
  • Aldığın kart okuyucunun resmini koysan veya link versen daha iyi bir şeyler yazılırdı ancak
    Normal USB kablosu varsa USB girişine taksan da olur bence
  • quote:

Orjinalden alıntı: skyline334

Aman cok dikkatli ol benim basim yandi senin yanmasin cunku bende ters takmisim kablolari ve webcam usb bellek yaktim kisa devre sonucu anakartin ustunde ustte 5 pin altta 4 pin olmali 1 tane pin bos kalacak sekilde 4 ustte 4 altta olarak tak (kablo renkleri sirasiyla siyah yesil kirmizi beyaz ) eger ustte 4 altta 5 varsa beyazdan baslayacak sekilde tak cok dikkatli ol kolay gelsin

O da bir şey mi...? Ben anakartı tümden yaktım bu meret yüzünden..1 aydır hala çalıştıramadım bilgisayarı...
    sakın çalışırken takmayı deneme...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.