Şimdi Ara

Kargom Başkasına Teslim Edildi ( Nitelikli Dolandırıcılık)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.779
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Şimdi size başıma gelen olayı anlatacağım resmen filimlere konu olacak tarzda ve ne yapmam gerekiği hakkında fikir almak istiyorum sizlerde.
    ayın 29'unda sahibinden.com üzerinden benim ilanımı gördüğünü ve satmış olduğun İphone 8 Plus telefonu satın almak istediğini X bir fiyata şahıs beni aradı ama istanbulda ikametgah ettiğini söyledi.Bende burada bir yakınım olmadığını ancak bu işi emniyet kanalıyla babamın emniyet müdürü olduğunu polislerle halledebiliriz orada bulabilirsem bu kanal yoluyla birini biraz beklemesi gerektiğini söyledim.
    Şahıs tamam dedi. Sonra aklıma kız arkadaşımın dayısının istanbulda ikametgah ettiği geldi ve onu aradım böyle böyle diye hiç emniyet vs. insanların o kadar işleri güçleri varken telefon için uğraştırmayayım en temizi bu işi akrabayla hallederiz diye bunda karar kıldım ve telefonumu X isimli bir kargo firması aracılığıyla izmir şubesinden istanbul şubesine kız arkadaşımın dayısına yolladım. Bu şahısada XXX ismiyle görüşeceksin kargoyu yolladığımı söyledim şahıs bana nerede buluşuruz dedi bende dayı maltepe istanbul gülsuyunda oturuyor dedim orada buluşursunuz sanırım buyur buda telefon numarası artık bu kişiyle irtibata geç saat kaçta ne zaman yapacağınıza dair işlemleri bununla halledin dedim tamam dedi.
    Sonra araya hafta sonu girdi pazartesi 01.10.2018 tarihinde kız arkadaşımın dayısı kargo geldi ama ben alamayacağım bugün yarın halledelim dedi yani bugün için 02.10.2018 tamam dedim iş yerinden izin alamamış çalışıyor sorun yok şubaye geri döner seni evde bulamazlar diye sonra şahısla dayı konuşmuş şahısa kardeşim ben bugün gelemeyeceğim yarın halledelim kargo şubeside kapanacak iş yerinden izin alamadım demiş adam da tamam demiş. Adam bunu fırsattan istifade bilip kargonun geldiği X şubesinin sabit telefonlarını arıyor ben XXX ismim soy ismim kargom gelecekti aciliyeti var kargomun tam yerini öğrenmek istiyorum şu an nerede diyor ve bu firmanın maltepe gülsuyu şubeside beyfendi kargonuz dağıtımda şu an biz size kuryemizin cep telefonu numarasını verelim diyorlar. Adam alıyor bu numarayı kuryeyi arıyor. ben XXX isim soyisim yine kendini tanıtıyor nerede olduğunu soruyor kuryede adres veriyor tam tamam ben iş yerinden geliyorum dışarıdaydım bekler misiniz evde değildim geleceğim hemen diyor zaten bu sırada bizim bu dayının gülsuyunda oturduğunu bildiği için bu civarlarda arabasıyla dolaşıyor büyük ihtimalle bu şahıs 5-10 dk içinde kuryecinin yanına geliyor. Kuryeci bu şahıstan ne kimlik istiyor, imzalattığı defterde ne TC yazılı hiçbirşey yok. Selamın aleyküm, aleyküm selam yani yoldan geçen bir şahsa bu kuryeyi teslim ediyor bir nevi teslima adresinde dahil değil kargo resmen yolda veriliyor hemde bu telefonu satın alacak nitelikli dolandırıcı şahısa.

bu olay 01.10.2018 17.42 de gerçekleşiyor kurye bu saati not düşmüş biz takip numarasını girdiğimiz zaman XXX'e yani bizim dayının isim soyismine ve sahte bir imza atarak almış şahıs.
    Biz bu olayı dayı bugün 02.10.2018 tarihinde sabah işe gitmeden önce kargoya uğramasıyla anlıyoruz sizin adınıza bir kargo yok diyorlar. Oda gidiyor işe.
    Bana intikal edince olay kız arkadaşım tarafından aşkım senin kargona gitmiş dayım yok ortada diye ben ayağa kaldırdım heryeri saatler sonra bana akşama doğru imza yollandı ben imzayı ve TC talep ettim oratada tc yok sadece isim soy isim imza mevcut. Dayı yüzleşmek için kargoya gitti kurye bugün 02.10.2018 17.33 gibi şubeye geldi dağıtımdan bekle gelecek diye dayıya adama hesap soruyor bana mı teslim ettin sen kardeşim? diye adam hayır sen değildin abi diyor bak ben XXX buyur TC kimliği diyor ve kuryeci şok geçiriyor kargo zaten şok.

Uzun lafın kısası benim telefonu alacak şahıs kargoyu güzel dolandırdı yaptığı oyunla.

benim şimdi yapmam gereken burada ne bilgi almak istiyorum bu tarz durumlarda maddi olarak zararıma mı yanayım sabahtan beri manevi olarak baş ağrısına mı çöküntüye mi?

benim kargomuda izmir şubesinden şubede ki tesadüf karşılaştığın liseden arkadaşım aldı yıllar sonra ve dosya olarak yolladı telefonu.

Dosya olarak yollanan bir cihaz var ortada bu zaten bana iyilik yapayım derken kötülük olarak döner mi bana tutupta dosya olarak yollanmış bir kargonun içinde telefon olamaz nerden bilelim diye?

ben oraya içinde şu şu vardır diye sözlü sözledim yazılı değil. Ama kamera kayıtları mevcut izmir şubede ben kargoyu yollarken kutu getiriyorum biraz büyük içinde görüştüğümde bu izmir şube ile genel merkeze bu kamera kayıtlarını yollayacaklarını 03.10.2018 gibi şubeye gelmemi tekrar dilekçemi alacaklarını ve telefon faturasını getirmemi istediler.
    Vatandan aldım ben bu telefonu 5.600 TL olarak internet üzerinden ben bununda çıktısını aldım bugün gidip vatandan faturanın yarın bunuda götüreceğim izmir şubesine bu kargo firmasının.

Ben kargo firması hakkında,kurye hakkında ve bunları dolandıran bu şahıs hakkında suç duyurusunda bulunayım mı bunların bana cevabını beklemeden çünkü bu olay ne zaman sonuçların ben paramın ne kadarını alırım belli değil bana telefon 2. elmi diyede soruyorlar bununda ne için sorulduğu belli değil izmir şube tarafıdan ben daha telefonuda alalı 20-25 gün yeni oldu sıfır ayarında
    fatura ederi kadar paramı geri alır mıyım? bu işlem bu kargonun genel merkezine gittikten sonra şikayet sırasına alınıp beni aylarca uğraştırırlar mı? kısa vadede nasıl çözerim ben bu işi hem telefonsuz kaldım yeni telefon alacak kadar da param yok her türlü madur durumdayım.

Bana bu konu hakkında akıl verir misiniz.

Teşekkürler.

• napalım burası ağlama duvarı mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-10D285547

Bu mesaj silindi.
    diğer konuda seni üzdüm galiba biraz ondan mı bu ilkokul 2 lafları :)
  • SATANIST kullanıcısına yanıt
    Bana bir zararın olamaz :) İnsanlar senin seviyene düşmek zorunda değil
  • quote:

Bana bir zararın olamaz :) İnsanlar senin seviyene düşmek zorunda değil
    öyle diyorsan öyledir :)
  • ben polemiğe girmek istemiyorum. zaten bugün baya bi sıkıntılı geçti benim için boş muhabbete gerek yok bu konu hakkında fikri olan varsa post atsın burada.
    ben akıl danışmak için girdim boş muhabbet için değil.
    Öyle zaten hadi bakalım insanlara artık kibar davran belki bir nebze olsun sevilirsin.
  • quote:

Öyle zaten hadi bakalım insanlara artık kibar davran belki bir nebze olsun sevilirsin.
    uzatma
    Noldu ? ezilince kuyruğun sıkıştı
  • biri özet geçebilir mi
  • quote:

Noldu ? ezilince kuyruğun sıkıştı
    blok listeme hoşgeldin liseli, istediğin gibi boş yapabilirsin şimdi nasılsa bildirim gelmeyecek.
    eziklik böyle birşey sanırım hadi takıl
  • dayı seni yemiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: SATANIST

napalım burası ağlama duvarı mı
    Yazdığına bakarsak, dingonun ahırı olabilir.
  • adam o kadar yazmış konu baltalıyorsunuz ayıp

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msmart

dayı seni yemiş
    olamaz bu çünkü şubeye gidip kuryeciyle görüştü ve kuryeci itiraf etti ben size teslim etmedim evet diye.
    teslim ettiği şahıs kuryeyi arayan cep telefonu numarası dayının ismini veren benim telefonu satın alacak kişi.

yani olayın dayıyla alakası bile yok adam yazık koşturdu o kadar benim işim için istanbulda.

kurye telefon numarası farklı hiçbir kimlik bilgisi sormadan benim cihazımı nasıl yoldan geçen birine verebiliyor halen daha bilmiyorum sinirden duramıyorum dünden beri.
    ve ortada nitelikli dolandırıcılık var.
  • Aras kargo konusunda da o kadar millet ortalığı ayağa kaldırdı sonra çocuk kargo firmasından parayı alınca konuyu sildi dolandırıcınında peşini bıraktı. Biraz akıllı olun o kadar pahalı mal ödeme yapmadan gönderilir mi? Hemde kız arkadaşının dayısına dıdısının dıdısı. Ayrıca kargo firması falan niye gizli? Hepsini geçtim madem baban emniyet müdürü git ona anlat derdini çözsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagulu

olamaz bu çünkü şubeye gidip kuryeciyle görüştü ve kuryeci itiraf etti ben size teslim etmedim evet diye.
    teslim ettiği şahıs kuryeyi arayan cep telefonu numarası dayının ismini veren benim telefonu satın alacak kişi.

yani olayın dayıyla alakası bile yok adam yazık koşturdu o kadar benim işim için istanbulda.

kurye telefon numarası farklı hiçbir kimlik bilgisi sormadan benim cihazımı nasıl yoldan geçen birine verebiliyor halen daha bilmiyorum sinirden duramıyorum dünden beri.
    ve ortada nitelikli dolandırıcılık var.

Alıntıları Göster
    dayı bir arkadaşıyla beraber telefonu tost yapmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msmart -- 4 Ekim 2018; 14:59:30 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.