Şimdi Ara

Kapanıp Bazen Açılma Bazen Açılmama Sorunu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarım yaklaşık 2-3 haftadır birden kapanıp, kendisini yeniden açmaya çalışıyor. Bazen kapandıktan sonra normal şekilde açılıyor, bazen kapandıktan sonra açılacakken tekrar ekrandaki görüntü gidip, kısa bir süre sonra yine en başta çıkan (anakartın markası, modeli ve kaç MB olarak çalıştığı vs. ile ilgili olan yazı, sol üst köşede beliren) yazılar çıkıyor ard arda iki üç defa. Bazense kapanıp, tekrar açılmaya çalıştığında ekranda hiçbir görüntü belirmiyor, kasadan fan sesleri duyuluyor, ışıklar yanıyor, ancak ekranda hiçbir görüntü oluşmuyor, ekranın power lambası yanıp yanıp sönüyor bu şekildeyken.

Sorunu bir türlü anlayamadım, kafam çok karışık. İşlemci ve kasanın ısılarını kontrol ettiğimde olması gerektiği gibi görünüyor. Ram'lerde sorun olabileceğini düşünüp, ramleri tek tek deneyerek bir yerlere varmaya çalıştım, ancak nafile. İki ram de (2X256 kullanıyorum) teker teker takılıyken, aynı sorunu yaşıyorum, yani muhtemelen ram'lerden değil. İşlemi ısısı, ram vb. olmadığına göre, aklımıza kapasitör şişmesi sorunu olabileceği geldi. Şimdi sorun burda mı acaba diye düşünürken, başka bir şey dikkatimi çekti. Modemin de kapanıp açıması! Bazen bilgisayar kapandığında (özellikle kendini açmaya çalışırken zorlandığında) modemin de yeniden kapanıp açıldığını farkediyorum. Bir de aynı prize (üçlü) bağlı olan amfimin (bu da Yamaha stereo amfi) açma tuşuna bastığımda bilgisayarımın kapandığını fark ettim iki kez. Belki denk geldi, belki de prizle, ya da elektrikle ilgili bir sorun, bir şey anlayamadım.

Moralim çok bozuldu, günlerdir ne denediysem olmadı. Umarım yardımcı olursunuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.