Şimdi Ara

Kanuni racer 200 yorumlariniz neler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
0
Favori
61.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir şey soracam Kanuni racer 200 hakkında kötü yorum yapan arkadaşlar arasında kaç kişi bu motoru kullanmış veya sahibi_??

Ben bu ay 11. taksidini ödedim. yani 11 aydır kullanıyorum ve bu güne kadar herhangi bir şikayetim olmadı. He, çok iyi bi motor diyemem tabiki bi japon motorundaki kaliteyi bu motorda arıyamazsın, ama yinede bu kategorideki motorların bi çoğundan çok daha performanslı bir motor. 14.50 hp güç üretiyor, yanı sıra yakıt tüketimi oldukça uygun.

şahsım adıma konuşursam eğer, uzun yolda rahatlıkla 130 km hıza çıkabiliyorum fakat bi kaç takviyelerimde olmadı değil. 10 ay kullandıktan sonra arka lastiğimi değiştirdim. lastik ölüçelirini değiştirme esnasında biraz daha büyük ebatlarda seçtim ve bu seçim motorumun yol tutuşunu ve virazjlarda yatışlarımı mükemmel derecede olumlu bi şekilde etkiledi.

Motorumla ilgili tek sorunum yaklaşık üç veya dört kere arka göbeği dağıttım. Buda benim devamlı tek teker vb. çalışmalarda bulunmamdan kaynaklanıyo :) hepsi bu kadar.

Eğer motor kullanmaya yeni başlıyorsan mükemmel bir seçim diyebilirim. japon tavsiye eden arkadaşlara da biraz sert bi çıkış yapmak istiyorum. Bi arkadaş "bunun yerine 1000rr al" demiş, arkadaşım yaptığım kıyaslamaya oturupta bi bakarmısın lütfen? Adam 200 cc lik bi motor almayı ve anladığım kadarıyla ilk motoru olacağını söylüyor. Sen ise 1000 cc lik üstüne üstlük bir süpersporttan bahsediyorsun. Yani tabiri caiz se bir rodeo aletinden :) ve yine düşünmeni istiyorum racer ın fiyatı nedir, 1000rr ın fiyatı nedir? aradaki kıyaslama sence mantıklımı?

Racer 200 almayı düşünen arkadaşa da kesinlikle ehliyetini ve korumalarını almadan motor almasını tavsiye etmiyorum. Önce ehliyet ve korumalar (kask, mont, bot, dizlik, bellik vs.) bunlar olmadan motora binme derim. başkalarının tecrübelerini yaşayarak ispat etmeyelim.

Kanuni racer 200 yorumlariniz neler

Kanuni racer 200 yorumlariniz neler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burn_10 -- 31 Mayıs 2007; 13:36:26 >

• hocam. motora 4 milyar para veripte 10000 km yapamamak kötü. bende çin kullanıyorum (sakın kanuni çin demeyin, zealsun/zongshen vs ayı motor ) 3000 ytl verdim. çıkarmadığı sorun kalmadı. 2000 ytl altı scoteerlar alınabilir ama bu motora 4000 ytl verilmez. cbr 125 bisiklet gibi ama motoru arkadaşım 40000 lerde kullanıyor. ben cross diye 3000 ytl verdim daha 7000 de arkadaşım 93 dt 125 i 65000 de. keşke ikinci el alsaydım. ben 30000 kmye yakın asya t1 kullandım ama burgman parasını servise verdim. kısacası pahalı ve oldukça kalitesizler. birde servisler allahlık. piyasada bu kadar çin varken bir amortisör bulmak 2 ay sürüyor
  • Benim motorum şu anda 11680 km de daha bi problemim yok. belki 40000 km değil ama yinede bi 25000 yaparım diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burn_10 -- 31 Mayıs 2007; 19:16:13 >
  • Kanuni iyidir.
  • kanununim bazı modelleri iyidir. vallaha bir arkadaşımda hussar var. çocuk 6000 de ve çok sorunu var. sende 11000 de sorun çıkarmaması çok güzel!
  • zongshen zs200 al bence.çinliler arasında en iyi race diyolar hem kanuniyle aynı tip.ama paran varsa 2.el hyosung gt250r de düşünebilirsin.
  • abi almayın. en ufak kaza yapınca motordan ümidi kesin. hani belki diğerleri de dağılır diceksiniz ama honda dağılmaz. CBR kanuni racer'ı her türlü çatır çatır geçer. Bi kere motor 200 lük ama ağır. CBR ile nerdeyse aynı performansı verecek diye 75 cc fazla motor. Bazı arkadaşlar iri diye heveslenio ama yalan. İri falan tamam ama motoru sakatlık çıkarıyor. Honda motor konusunda (gerek otomobil, gerek motosikler) dünya markası. Yani kanunive CBR arasındaki fark bariz ortada. Hani başka motor derseniz bence de az daha para koyup sağlam bişe almak gerekir. Son olarak da en ünlü özelliği racer'ın arka tekeri heralde. YALAN. Normal havalarda zor yatıyor. Denge pek yok yani. Ama bu motora sahip arkadaşlara ya da almayı düşünenler ibretlik bi tavsiyem var. Yağmurlu havada arkadaşım sadece 2 kez kullandı. Birinde ben arkasından scooterla geliodum. 10 km hızda kıç attı ve devrildi (Arkadaş yeni kullanan bi adam değil aracı). 2. sinde de kask sayesinde kurtuldu. 21 kırık!!!!!!!!!!!!!

• kanuni racer 200 zaman kaybından başka bişe değil tipine bakınca bişe zannediyosun ama bindiğin zaman eşekten farkı yok geç kalkıyo geç hızlanıyo tabi hızlanma denirse 120 de tıkanıyo ha bide motordan indikten sonra 1-2 hafta dinlenmek gerekiyo malum öyle titretiyoki sanki 1000 watt elektrik şokuna maruz kalınmış gibi güzelim cbr 125 dururken kanuni akıl karı değil ben bu motorların hepsini kullandım yani sallamıyorum bunları
  • kanuninin dezanantajı nedir derseniz
    1- 200 cc lik ss e göre vede cbr 125 e göre kalkışı vasat berbat kalkıyo
    2- çok hantal o motor o kasayı taşıyamıyo güç ağırlık oranı berbat
    3- max speed şaşırtıcaı ama 130 görmüyo aksini idda eden varsa kanıtlasın çünkü silindiri çatlayana kadar bastım bu motora
    4- malzeme kalitesi ve işçilik : tipik çin malı fazla bişe beklemeyin anlatmaya dahi gerek yok
    5-motoru satmaya kalkınca aldığınız fiyatın yarısına satıyosunuz tabi alacak kişi bulabilirseniz
    6-yakıt konusuna gelirsek kanuni her zaman bu konuda lider tebrik etmek lazım yakyığı benzinin bi damlasını haketmiyo aşırı derecede yakıyo
    7- vibration türçe meali titreşim çin mallarının %99,9 unda görülen bi sorun hemde inanılma boyutta
    8-servis ve yedek parça konusundada yerlerde sürünüyo hondayla kıyasladığımızda doğan slx ile ferrari gibi bişe
    vs..... daha sayamadığım bir çok şey hala kanuni racer 200 diyosan diycek bişeyim yok
    cbr 125 diyorum başkada bişe demiyorum sende herkes gibi boyum uzun kiloluyum o motor beni kaatmaz dersenbir başka japon kanuni racer in ilhan kaynağı kawasaki ninja 250 var o zaman motorun ve ss zevkine varırsın

• Kimse kızmasın, gördüğüm en ''iğrenç'' racing/Super Sport(!) Kanuni Racer 200'dür. İlk çıkan Super Sport'lardan bile daha tipsiz. Şahsi görüşümdür, rahatsız olan varsa da lütfen çemkirmesin buradan, ben beğenmiyorum, beğenene de saygı duyarım. Ama kesinlikle alınası bir motosiklet değil bence. En kötü motosiklet tasarımı diye birşey olsa, ilk sırada yerini alırdı sanırım.
  • ya arkadaşlar ben racer almayı dusunuyodum ama bu yorumlar fıkrımı degıstırdı cbr 125 r alıcam ama ben motor surmeyı bılmıom vıteslı hiç surmedım bana yardımcı olacak arkadaaslar varsa hbr versın cvp versın bana yol gostersın ben alıcagım motoru belırledım cbr 125 alıcam ama surmeyı ne kdr zmn da ogrenırım ban bu konuda yardımcı olabılırmısınız arkadaslar bana yol gosterın kafam cok karısık alıcam ama surmeyı bılmıom bızım aılede de motora meraklı yok napıcam bana yardımcı olursanız sevınırım
  • quote:

Orjinalden alıntı: yebaa

ya arkadaşlar ben racer almayı dusunuyodum ama bu yorumlar fıkrımı degıstırdı cbr 125 r alıcam ama ben motor surmeyı bılmıom vıteslı hiç surmedım bana yardımcı olacak arkadaaslar varsa hbr versın cvp versın bana yol gostersın ben alıcagım motoru belırledım cbr 125 alıcam ama surmeyı ne kdr zmn da ogrenırım ban bu konuda yardımcı olabılırmısınız arkadaslar bana yol gosterın kafam cok karısık alıcam ama surmeyı bılmıom bızım aılede de motora meraklı yok napıcam bana yardımcı olursanız sevınırım

en azından bisiklet sürmüşlüğünü göz önünde bulundurarak söylüyorum önce vitessiz motorlardan başla sonra yarı otomatik cup modelleri dene en sonunda vitesli düşük cc motora geç en sağlıklı sıralama bu olur kimse anasının karnında öğrenmedi zaten bu işi illa racing olsun diyosan cbr125 senin için en iyisi

• quote:

Orjinalden alıntı: Abstract

quote:

Orjinalden alıntı: cbr_quen

yaw kanuniden çoğu arkadaş memnun değil
    bence ramzeyi düşün o daha iyi

bence Ramzey hic iyi deil arkadasta 150cc lik scootoru var 100-110 gecmiyor vede motorda dagılmaya baslasi tabi belkide arkadasin kullanısından fark ediyordur

Kaç yapmasını bekliyordun?
    Dylan bile 120-130 yapıyormuş..
    5.5oo ytllik motorla 3 bin ytlilik motor arasında bırakta fark olsun..
  • iş 5.000 de 3.000 de değil ayrıca o dediğin ramzeymidir remzimidir 110 falan yapmaz denemesi bedava yanına dijital göstergeli sağlam bir motor al ve ramzeyin ibresine bak bide dijital ibreye bak aradaki farkı göreceksin
  • sızce cbr 125 hıc bıseyıyle oynamadan kaçı gorur_?
  • arkadaslar benım arkadasım dedı cbr 125 120 de takılıyomus dogrumu bu kulananlar varsa cvp yazsın ama hiç bıyerıyle oynamadan 120 mının uzerıne cıkmıyomus duz yolda 130 zar sormus kulananlar varsa cvp yazsın
  • arkadaslar sız ce 1:65 boy a cbr 1000 rr mı yhoq sa xl 1000 v mı gıder hemde surmeyı bılmıyosa hangısı daha uygun onun ıcın yanı benım ıcın hangısı daha ıı olur?
  • bu forum çok ilginç insanlara şahit oluyor.

sana 1000 rr yetmez direk mir-29'la başla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 18 Temmuz 2008; 15:20:56 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TIGERSHARK

bu forum çok ilginç insanlara şahit oluyor.

sana 1000 rr yetmez direk mir-29'la başla

100rr mı xl 100 mi?
  • aslında bende çok kararsızım ybr 125 mi alsam cbf 500 mü?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.