Şimdi Ara

KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU (OMBUDSMANLIK) NEDİR NASIL BAŞVURULUR? (İNTERNET VE GSM PROBLEMLERİ) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
517
Cevap
15
Favori
17.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ben 2 ay önce başvuru yaptım, cevap gelmedi halen

• Diğer sayfaları okudum. Telekom, ilk başvuruma verdiği cevapta özetle bizim mahallede 4.5G mevcut olduğundan ve altyapı masrafı, nüfusa oranla fazla olduğu için işlem yapmadıklarını belirtmişler. KDK'nın bir avukatı bunlara cevaben böyle masraf bahanesinin kabul edilmediğini, çıkan masrafın idari ceza vs. ile ve bölüştürülerek karşılanabileceğini ve tüm bunların kanunda yer aldığına, her bireyin iletişim (interneti kastediyor) hakkıno karşılanmasının zorunlu olduğundan bahsediğ ilgili firmayı işlemlerin yapılması yönünde uyarmayı ve bu durumda altyapı bakanlığını bilgimendirmeyi, yapılan uyarıdan itibaren 30 gün içerisinde firmadan ne işlem yapıldığına dair cevap beklediklerini belirtmişler.

Görünen o ki, Telekom a güzel bir cevap olmuş. Sanırım Telekom da benim adımı duyanlar "bu da nerden çıktı başımıza" diyordur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • furkangunes04 kullanıcısına yanıt

Merhaba hocam, konuya katkınız için teşekkür ederim. KDK, Bilgi Teknolojileri kurumuna tavsiye vermiş yalnızca altyapıyı sağlayın şeklinde. Bildiğiniz gibi KDK kararları idari karar değil, yalnızca tavsiye kararıdır. İlgili idare belirli ölçü ve çerçevelerde bu tavsiyelere uymamak veya uymak opsiyonuna sahiptir. Ancak çok büyük bir oranda kamu kurum ve kuruluşları bu tavsiyelere uyuyorlar, özellikle dostane çözüm kararlarına. Sizin durumda BTK işletmecilere bilgi paylaşımı yapacaktır diye düşünüyorum, sonrası ne olur inanın bir fikrim yok.

İnşallah en kısa sürede neticelenir hocam bu süreç.

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Süreci bende merak ediyorum. İlgilenip yol gösterdiğiniz için çok memnun olmuştum, hâlâ ilgilenmeye devam ediyorsunuz.

Hayatınızda her şey dilediğiniz gibi olsun 🙂

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • miskindvd kullanıcısına yanıt

Sistemde beş aydır aktif başvurum var, son dönemlerde yapılan kamu spotları ile bilinirliği çok arttı, bu yüzden yoğunluk yaşanıyor sanırım KDK da.

Allah razı olsun, bilmukabele hocam.

• KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU (OMBUDSMANLIK) NEDİR NASIL BAŞVURULUR? (İNTERNET VE GSM PROBLEMLERİ)

Kopyala yapıştır çözüm odaklı olmadığını anlamış olduk, klasik cevaplar veriyorlar memnun olmadım şimdi bu karardan ben ne zaman itiraz edip devam edebilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SupervisorFatih -- 27 Eylül 2022; 22:30:9 >
  • ben kesin çözüm alanı sanmıyorum

• Kesin denen birşey zaten söz konusu olamaz ama hiç olmazsa karara itiraz edip tekrar göz önünde durması adına itiraz etmeyi düşünüyorum ne kadar süre geçtikten sonra itiraz edilebiliyor acaba dosthane çözüm için bilgi almak istiyordum @XpressMusic34

• Merhaba hocam. 30 gün içerisinde ilgili kuruluştan size yanıt gelmez ise, yeniden KDK kaydı açarak itiraz edebiliyorsunuz (ilgili kuruluştan yanıt gelmedi şeklinde detaya yazarsınız) KDK ilgili kurumlara 30 gün süre veriyor yanıt için. Kendi başvurularım için (farklı konularda) de sorduğumda 30 gün yanıt bekleyin gelmezse yeniden kayıt oluşturun demişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 29 Eylül 2022; 14:39:36 >
  • rocky_balbao kullanıcısına yanıt

Evet kesin değil, ancak üstte de belirttiğim gibi ilgili kurum ve kuruluşlar KDK nın tavsiye kararlarına büyük ölçüde uyuyorlar. Bunu ben birçok farklı kurumla ilgili başvurularımda farkettim.

• 30 gün ilgili kuruluştan yanıt bekleyip, yanıt ulaşmadığı taktirde KDK ya itiraz başvurusu yapabiliyorsunuz. 30 gün beklemeyip başvuru yapmayın hocam.

Tamam hocam tşkler bilgi için.

• Rica ederim, başka sorularınız olursa her zaman yazabilirsiniz.

Hocam yeniden merhabalar Aylar geçmesine rağmen Ne BTK ve TT kargo,e-postaya birşey yollamadı bu süreçde telefonum calındıgı için çok müdahale edemedim ama şuan müsaitim de bana ne BTK ne TT döndü bir daha yazimmi KDK ya bana kurumlar dönmedi diye?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RidvaNGediK -- 5 Ekim 2022; 16:0:34 >
  • RidvaNGediK kullanıcısına yanıt

Merhaba.

Üstte paylaştığım yasal süreler içerisinde sizlere ilgili kuruluşlardan yanıt gelmedi ise, KDK ya yeni bir başvuru oluşturarak şu şu numaralı başvuruma istinaden ilgili kuruluşlardan herhangi bir yanıt gelmemiştir şeklinde talep açabilirsiniz. Geçmiş olsun bu arada hocam.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuatmetin/1.5.3071.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 5 Ekim 2022; 17:10:49 >
    Geri şikayet başvurusu yaptım Hocam bide Ümit önala mail atmışdım uyurken beni aramışlar geri ararlarmı

KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU (OMBUDSMANLIK) NEDİR NASIL BAŞVURULUR? (İNTERNET VE GSM PROBLEMLERİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RidvaNGediK -- 7 Ekim 2022; 19:18:9 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • RidvaNGediK kullanıcısına yanıt

Ararlar umarım hocam tekrar. İyi yapmışsınız hocam, en kısa sürede sonuçlanır umarım.

Aradılar hocam biz ekiplere bildircez size bilgilendirme yapıcagız ön satış ve magnet modem fln dedi aynı şeyler hep,yine ümitler KDK ya kaldı gibi :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.