Şimdi Ara

KAFAMIN İÇİNDEKİ SESLER

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
3
Favori
16.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yaklaşık 1 senedir kafamda garip sesler duyuyorum annem bunları şeytanın vesvesesi olarak görüyo ama ders dinleyemiyorum sanki milyonlarca ses kafamın içinde birşeyler söylüyo normal birşey değil ibadetlerimi yapamıyorum namaz kılarken kimse seni rahatsız edemez falan diyolar ama oluyo kafanda çok fazla ses var acaba neyin belirtisi olduğunu bilmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz?

• Sen seçilmiş kişisin
  • sinestezi diyeceğim ama sanmam senin içine şeytan girmiş önemli bişi değil takma kafaya
  • ses filmini izle ve sonra......
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironloki

Yaklaşık 1 senedir kafamda garip sesler duyuyorum annem bunları şeytanın vesvesesi olarak görüyo ama ders dinleyemiyorum sanki milyonlarca ses kafamın içinde birşeyler söylüyo normal birşey değil ibadetlerimi yapamıyorum namaz kılarken kimse seni rahatsız edemez falan diyolar ama oluyo kafanda çok fazla ses var acaba neyin belirtisi olduğunu bilmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz?

televizyonu açık unutmuşşun
  • ironloki İ kullanıcısına yanıt
    Namaz kılarken kimse seni rahatsız edemezi kim söyledi? Asıl namazda her türlü şey akla geliyor. Bence fazla kafaya takma, ciddiye alma yani. Kendine bi uğraş, bi amaç bul. Genellikle boş duran insanlarda bu durumlar yaşanır.
  • Başın ağrıyorsa bir ağrı kesici iç,uykun varsa uyu.Kulak çınlaması şeklinde ise bir doktora görün.Lise zamanımda yorgun ve stresli zamanlarımda bende de olurdu.
  • Acilen psikologa git cok ciddiyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9 yaşında büyük bir tramva geçitmiştim. Kısaca özetlemek gerekirse ;
    Önümde iki seçenek ve bir tane silah vardı. Ya kendini ya beni dendi.
    Sanırım bunun etkisiyle olacak ki aradan 15 sene geçmesine rağmen hiç normal bir insan olamadım. Hep yanlız olmak istedim ve su an bile yanlız yaşıyorum. İnsanlardan korkar oldum uykudan korkar oldum. Hatta lisedeyken sınıfa giremez oldum. Duvarlar üstüne üstüme geliyordu. Tedavi görmeye karar verdm ancak hiçbir işe yaramadı. O günden beri uyku sorunu çekiyorum hep aynı rüyayı görüyorum. Kfamda her daim aynı sesler var. Hiçbir zamanda gitmeyeceğini kabullenip yaşamaya çalışıyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kulağına sinek kaçmıştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysakay

9 yaşında büyük bir tramva geçitmiştim. Kısaca özetlemek gerekirse ;
    Sanırım bunun etkisiyle olacak ki aradan 15 sene geçmesine rağmen hiç normal bir insan olamadım. Hep yanlız olmak istedim ve su an bile yanlız yaşıyorum. İnsanlardan korkar oldum uykudan korkar oldum. Hatta lisedeyken sınıfa giremez oldum. Duvarlar üstüne üstüme geliyordu. Tedavi görmeye karar verdm ancak hiçbir işe yaramadı. O günden beri uyku sorunu çekiyorum hep aynı rüyayı görüyorum. Kfamda her daim aynı sesler var. Hiçbir zamanda gitmeyeceğini kabullenip yaşamaya çalışıyorum

Sakincasi yoksa 9 yasinizsaki olayi anlatabilirnuainiz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: reel3132

quote:

9 yaşında büyük bir tramva geçitmiştim. Kısaca özetlemek gerekirse ;

Sakincasi yoksa 9 yasinizsaki olayi anlatabilirnuainiz ?

Bende merak ettim

• ben kafamda böcek sesleri duyuyorum gerçekten böcek olsa 9 yaşımdan beri on kere ölmesi lazımdı çoğalamazda erkek yoktur yanında yada dişi
  • Normal bir ses değil yani sanki beynimin içine bir kurul var hepsi aynı anda konuşuyor neredeyse her yöntemi denedim geriye kalan tek şey bir Guruya gidip çakra açtırmak kaldı :S
  • 98 haziran ayına kadar çok mutlu ve huzurlu bir aileydik. Babam polisti ve abim bursada ben ise urfada doğmuştum. Beni hep severdi urfalı derdi hep bana. Neyse haziranda memlekete gittik. 1 aya yakın kaldık. Bbamın babasını ve annesini ilk defa görmüştüm ve halalarımı. Hayatımda gördüğüm en iğrenç insanlardı. Fitne fesat huzursuzluk hepsini burada öğrendim. Birde amcam vardı melake derlerya. Namazında niyazında saf kalpli birisiydi. Neyse tatil bitti döndük hiçbir şey yokken ortada amcamın düğünü var dediler ve annemler bizi teyzeme bırakarak gittiler. Bir hafta sonra gelmişlerdi ama annem yanlızdı. Babam direk eve geçmişti(kırşehire) bizde teyzemide alarak bize gittik. 1 hafta sonra falan annem kalp için randevusu vardı ve teyzem annem ve ben ankaraya gidicektik. Ama babam başka biri olmuştu. Bir hafta hiç konuşmadı hepimize düşman gibi baktı. Neyse hün geldi çattı yola çıkıcaz bana benle kal dedi. Ama ben annem ve teyzemle gidicektm. Yola cıktık otobüsü beklerken annem bana gitmek istiyorum de dedi. Ben ne demek istrdiği anlamaya çalışırken ensemde kuvvetli tokat hissettim. Duyma görme hislerimi bi an kaybettiğimi hatırlıyorum. Anneme bunu götür ama evdekini unutma dedi ( abim bizle gelmedi ) Ana yüreği dayanır mı eve geri döndük. Ve bana silahı ızatıp ya kendini ya beni vur dedi. O tokatın acısı hala duruyordu ve tetiği çekmek istedim ama korkudan mıdır bilmem sıkamadım. O günden sonra abim içine kapandı bense her gün nasıl yapabilirim diyerek plan kurdum. Bir zaman sonra annem babamın ceketinin içinde bir muska buldu ve cok hocalara gitti ama değişen bişe olmadı bir süre. Bir bayramdı sanırım babam nenenle konus dedi. Tam olarak ne dedim bilmiyorum ama beddua ettim. Ah ettim. İlahi adelet 1 sene sonra beli kırıldı daha sonrada kanser oldu yaklaşık 10 sene çekti ve geçen kurban bayramından önce öldü benle konustuktan hemen sonra. Normalde vicdanınız sızlar değil mi? Ben mutlu oldum. Kendimden utanıyorum ama mutlu oldum evet. Neyse 2002 yılında kız kardeşim dünyaya geldi. Bengisu koydum adını. Sonraları biraz hayatımız düzene girsede ne abim ne ben toparlayamadık. Babamın gün geçtikçe bana nefreti arttı ve ben defalarca onu öldürmek istedim. Çünki her gece her an o anı hatırlıyordum. Ondan nefret ediyorum. Hatta bir gece uykudayken başına silah bile dayadım ama yapamamdım. Birkaç gün sonra da evden cıktım ve kendime bir hayat kurdum. Orada dursam kafamda her an onu öldürmek olucaktı. Ayrılalı 6-7 sene oldu. 1-2 senedir istemeden de olsa görüşüyorum. Sırf kardeşimin hatrına. Babamdaki o pişmanlığı ve üzüntüyü gördükçe vicdanım sızlıyor sanki. İçim içimi yiyor delircek gibi oluyorum. Ve bundan sanırım hayatımın sonuna kadar kurtulamıycam.
    Benmde hikayem böyle teşekkürler okudugunuz için

• ysakay kullanıcısına yanıt
    Çok çok geçmiş olsun çok kötü bir olay etkisi hale devam ediyor boş ver diyemiyorum çünkü böyle bir duruma denilmez biliyorum Allah sabır,huzur ve sağlık versin
  • quote:

Yaklaşık 1 senedir kafamda garip sesler duyuyorum annem bunları şeytanın vesvesesi olarak görüyo ama ders dinleyemiyorum sanki milyonlarca ses kafamın içinde birşeyler söylüyo normal birşey değil ibadetlerimi yapamıyorum namaz kılarken kimse seni rahatsız edemez falan diyolar ama oluyo kafanda çok fazla ses var acaba neyin belirtisi olduğunu bilmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz?

Ne güzel ibadetlerini yapıyorsun ne mutlu sana allah yardımcın olsun

eûzü besmele getirdigin sürece görünen ve görünmeyenlerden allaha sıgınırsın emin olursun

bir doktordan yardım almanı tavsiye ederim kardeşim
  • quote:

Çok çok geçmiş olsun çok kötü bir olay etkisi hale devam ediyor boş ver diyemiyorum çünkü böyle bir duruma denilmez biliyorum Allah sabır,huzur ve sağlık versin

Teşekkür ederim.
    Bunla yaşamaya alıştım ancak uykusuzluk hayatıma müdahele ediyor. Geçen sene sınava gidemedm bu yüzden. Bugün mesela yatarken en son sabah saat 9.30 du 14.30 da mesaim başlıyo ona bile geç kaldım. Psikolog selectra diye bir antidepresan vermişti. Ondan alsam uyuyorum ama afedersiniz mal gibi oluyorum

• quote:

98 haziran ayına kadar çok mutlu ve huzurlu bir aileydik. Babam polisti ve abim bursada ben ise urfada doğmuştum. Beni hep severdi urfalı derdi hep bana. Neyse haziranda memlekete gittik. 1 aya yakın kaldık. Bbamın babasını ve annesini ilk defa görmüştüm ve halalarımı. Hayatımda gördüğüm en iğrenç insanlardı. Fitne fesat huzursuzluk hepsini burada öğrendim. Birde amcam vardı melake derlerya. Namazında niyazında saf kalpli birisiydi. Neyse tatil bitti döndük hiçbir şey yokken ortada amcamın düğünü var dediler ve annemler bizi teyzeme bırakarak gittiler. Bir hafta sonra gelmişlerdi ama annem yanlızdı. Babam direk eve geçmişti(kırşehire) bizde teyzemide alarak bize gittik. 1 hafta sonra falan annem kalp için randevusu vardı ve teyzem annem ve ben ankaraya gidicektik. Ama babam başka biri olmuştu. Bir hafta hiç konuşmadı hepimize düşman gibi baktı. Neyse hün geldi çattı yola çıkıcaz bana benle kal dedi. Ama ben annem ve teyzemle gidicektm. Yola cıktık otobüsü beklerken annem bana gitmek istiyorum de dedi. Ben ne demek istrdiği anlamaya çalışırken ensemde kuvvetli tokat hissettim. Duyma görme hislerimi bi an kaybettiğimi hatırlıyorum. Anneme bunu götür ama evdekini unutma dedi ( abim bizle gelmedi ) Ana yüreği dayanır mı eve geri döndük. Ve bana silahı ızatıp ya kendini ya beni vur dedi. O tokatın acısı hala duruyordu ve tetiği çekmek istedim ama korkudan mıdır bilmem sıkamadım. O günden sonra abim içine kapandı bense her gün nasıl yapabilirim diyerek plan kurdum. Bir zaman sonra annem babamın ceketinin içinde bir muska buldu ve cok hocalara gitti ama değişen bişe olmadı bir süre. Bir bayramdı sanırım babam nenenle konus dedi. Tam olarak ne dedim bilmiyorum ama beddua ettim. Ah ettim. İlahi adelet 1 sene sonra beli kırıldı daha sonrada kanser oldu yaklaşık 10 sene çekti ve geçen kurban bayramından önce öldü benle konustuktan hemen sonra. Normalde vicdanınız sızlar değil mi? Ben mutlu oldum. Kendimden utanıyorum ama mutlu oldum evet. Neyse 2002 yılında kız kardeşim dünyaya geldi. Bengisu koydum adını. Sonraları biraz hayatımız düzene girsede ne abim ne ben toparlayamadık. Babamın gün geçtikçe bana nefreti arttı ve ben defalarca onu öldürmek istedim. Çünki her gece her an o anı hatırlıyordum. Ondan nefret ediyorum. Hatta bir gece uykudayken başına silah bile dayadım ama yapamamdım. Birkaç gün sonra da evden cıktım ve kendime bir hayat kurdum. Orada dursam kafamda her an onu öldürmek olucaktı. Ayrılalı 6-7 sene oldu. 1-2 senedir istemeden de olsa görüşüyorum. Sırf kardeşimin hatrına. Babamdaki o pişmanlığı ve üzüntüyü gördükçe vicdanım sızlıyor sanki. İçim içimi yiyor delircek gibi oluyorum. Ve bundan sanırım hayatımın sonuna kadar kurtulamıycam.
    Benmde hikayem böyle teşekkürler okudugunuz için

ben urfa merkezde yaşıyorum urfalıyım senin gibi çocuklugumda babamdan baba tarafından dolayı aile içi şiddete şahit oldum dayaklar kavgalar bunların hepsi hayatımı çok olumsuz etkiledi kayışla dayak yedigimi hatırlarım ama babadır bu hiçmi olsun ufak bile olsa bi şefkatini görmedin dünyada sadece bir tane baban var ne hissettiklerini çok iyi anlıyorum berki daha fazlasını görmüşsün hayatın alt üst olmuş ama bak babanda pişmanlık varmış elini öpüp helallik alın birbirinizden dünya 3 gün ölüm gelince bu fırsatın olmaya bilir

• Viranşehirde doğmuşum ama hiç hatırlamıyorum
    Benim babama karşı şu an bir kinim yok ama ısınamıyorumda. Saygıda kusurda etmiyorum ancak unutamıyorumda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysakay -- 7 Kasım 2013; 21:58:18 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.