Şimdi Ara

KACAK ADSL KULLANILIRMI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
2.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • (ama teknik olarak mümkün ).. kimse böyle yollara başvurmasın. yakışmaz yani. ben kotalı

kullanıcıyım ve başıma gelirse naparım acaba...

diyelim adamın elinde bilgisayarı var modemi var... maddi imkansızlıklardan dolayı adsl faturasının miktarı cok

geliyor ve aboneligini kapattırıyor... ama yakınlarda bir evde adsl kulanıcısı oldugunu farkediyor...
    neye ihtiyacı var.. uzun bir telefon kablosuna(metresi 100 bin lira filandır) ve şimdilik bir işe yaramayan sagdan

soldan duydugu bir usere.. şifre aynı zaten 123 falan filan...operasyonu tamamladı bana kaynak yaptı diyelim ve

kurban abonede ben olayım... benim ki zaten kotalı... ben işe gittigim zaman kapalı makinem. adamda beni takip etti

evden cıktıgımı gördü.. actı makinasını belki bana acır hafiften takılır internete veya car car dosya indirmeye

başlar.... bir ay sonrada postacı amca elinde fatura ile bana gelse..bende acsam zarfı bir ohaaaaaaa

ceksem....postacıda olum bu ne len dese cafemi işletiyon sen burda falan filan.. ben de solugu telekomda alsam

acaba nasıl ispatlarım bunu ispatlayamam tabiiki ..ip, saat takibi bile yapsalar fatura dökümünde gene de benim tel

numarası cıkacaktır...kullanan adamda kek degildir herhalde bu keyifin bir ay sürecegini bilir sanırım... cünkü

adamlara anlatsam hade len derler kullan kullan sonra gel itiraz et...
    zor iş bu ödeyecez paşa paşa...
    telekom bu userlerin şifrelerini aktif hale getirmesi yani degişik kullandırma

yoluna gitmesi lazım...yada eve kaynak varmı acaba diye kafalar direklerde gezmesi lazım:)

• demeye kalmadan biri şifre ile ilgili konudan bahsetmiş.. hemen degiştirek şifreyi:)
  • Olmayacak bir diye bir şey yok. Olabilir ve güvenlik için şifrenizi mutlaka değişitirin.
  • gusel olur valla
  • valla aklımız hep hile hurdada türk milleti değilmiyiz
  • muahauhauhauahaauhuahaaaaaaaaaa

ama bluetech hakLı. neden olmasın!
  • kullanıcı adı ve şifreyi nasıl bulacak ki ,, herkesin şifresi 1234567 değil yani..
  • Arkadaşım TR de öyle bir hukuk sistemi var benım aklım almıyor bakın bir olay anlatıcam. Ben Telekom Bayii yim. 3 müşterime toplam 20 milyar gibi bir fatura geldi. Bu faturalar kaçak girme yolu ile oldu. Kaçak girenler yakalandı hemde suç üstü çatıda kablo bağlarken. 3 kişilermiş. Aboneler Telekomu dava etti ve davayı kaybetti Kaçak giren herifler 3-4 hafta içerde kaldı ve elini kolunu sallaya sallaya gezdi. Faturalar ne oldu derseniz 2 abone bunları ödedi birinede icra geldi (suçlu bulunduğu halde) işte bu kadar bu telekomun değil hukuk sisteminin bozukluğundan bana kalırsa.....
    Akşama kadar bir sürü kaçak girilip konuşulan hatların parasını tahsil ediyorum ve çok üzülüyorum örnek olarak 1.280.000.000 ,
    1 500 000 000, 3 850 000 000 ve bir çoğu üzücü :(

• çatıda neyin kablosunu bağlıyorlarmış onu anlamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: MultiPHP

Olmayacak bir diye bir şey yok. Olabilir ve güvenlik için şifrenizi mutlaka değişitirin.

yani bencede çünkü böle herifleri görmek 1-2 aya mümkün
  • quote:

Orjinalden alıntı: HMehmet

Arkadaşım TR de öyle bir hukuk sistemi var benım aklım almıyor bakın bir olay anlatıcam. Ben Telekom Bayii yim. 3 müşterime toplam 20 milyar gibi bir fatura geldi. Bu faturalar kaçak girme yolu ile oldu. Kaçak girenler yakalandı hemde suç üstü çatıda kablo bağlarken. 3 kişilermiş. Aboneler Telekomu dava etti ve davayı kaybetti Kaçak giren herifler 3-4 hafta içerde kaldı ve elini kolunu sallaya sallaya gezdi. Faturalar ne oldu derseniz 2 abone bunları ödedi birinede icra geldi (suçlu bulunduğu halde) işte bu kadar bu telekomun değil hukuk sisteminin bozukluğundan bana kalırsa.....
    Akşama kadar bir sürü kaçak girilip konuşulan hatların parasını tahsil ediyorum ve çok üzülüyorum örnek olarak 1.280.000.000 ,
    1 500 000 000, 3 850 000 000 ve bir çoğu üzücü :(

yani bence işi sağlama alıp şifreyi değiştirmek de lazım

• eğer kotalı kullanıyorsanız kesinlikle değiştrin abisi ..... kotalı değilse çok önemli değil...
  • Harici modem kullanıyorsan bilgisayarı kapatırsın ama modem açık olur, modemde açık olduğu sürece bağlı kalırsın. Diğer elemanda bağlanabilmesi için senin hattı kesmesi lazım. Birde senin geldiğini anlayıp tekrar bağlaması lazım. Telekoma sormak lazım şifre o portamı ait onu bilmek lazım. eğer öyleyse şifreyi bilmeden bağlanamaz zaten.
  • amma cevap yazmışınız hepsi geyik
    doru dürüs bişiler yazın da adamın sorusuna cvp verin bari
    şimci bluetech arkadaşım
    şüpheleniyosan nabacan biliyonmu
    hani bir site varya şu anda aklımda diil adsl kullanımını gösterio
    gece kapatırken bakarsın ordan kaç mb. da kaldığını....
    ertesi gün ilk açarken yine kontrol edersin
    çok küçük farklılıklar oluşabilir .adslnin bağlanması aşamasında
    ama arada büyük fark varsa dediğin gibi akıllının biri kablo çekmiş demektir
  • Türkiyede yaşıyorsan yaparlar
  • http://adslkota.ttnet.net.tr/selfcare/login.jsp
    aha adres buymush
    aehuaheuheaea

bunnar tele com aluya

• sifrenizin daha güvenli olmas1 için bas tarafa 1 ve 0 eklemeyin ve rakam disinda harf te kullanin.
    örnek : 456abc789
  • quote:

Orjinalden alıntı: damonbounce

amma cevap yazmışınız hepsi geyik
    şimci bluetech arkadaşım

Sen doğru cevabı vermiş mi oldun geyik asla yapmam diyenede iade ederim dostum....

Kal sağlıcakla....
  • quote:

Orjinalden alıntı: HMehmet

quote:

Orjinalden alıntı: damonbounce

amma cevap yazmışınız hepsi geyik
    şimci bluetech arkadaşım

Sen doğru cevabı vermiş mi oldun geyik asla yapmam diyenede iade ederim dostum....

Kal sağlıcakla....

tmm ne kızıyonki ehuehua

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.