Şimdi Ara

kablosuz internet problem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kablosuz ağ ile evden ağa bağlandığımda modm pcye ip vermiyor e doğal olarak sınırlı bağlantı veya bağlantı yok uyarısı alıyorum kendim bir ip atadığım zaman ise bağlantının sorunsuz kurulduğunu gördüm fakat herhangi bir internet sayfasına erişemiyorum. Bu durum neden kaynaklandığı hakkında prolemi olan varmı?

Diğer bir sorun ev çevresindeki diğer kablosuz ağlara girmeye çalıştığımda çoğu zaman ağ bekleniyor simgesi çıkıyor 2-3 dk bekletiyor bağlantı kuramıyor ara sıra ise direk ip adresi alıyor bağlantı sorunsuz kuruluyor. Bu konuda laptop wireless özelliğinden şüpheleniyorum yanılıyormuyum?

Yardımcı olursanız sevinirim kablo bağlanana kadar kablosuz ile idare mecburiyetim var

• Merhaba,

1. sorununun sebebi modeminde DHCP sunucusunun çalışmıyor olması. Öncelikle bunu aktif hale getirmelisin. Böylece IP verme derdin olmaz. Yok, ben böyle iyiyim diyorsan o zaman bilgisayarında IP adresini yazdığın yerde ağ geçidine modeminin IP adresini vermen gerekiyor.

2. sorununa gelince; o kadar beklemenin nedeni sinyalin çok zayıf olması. Başka bir nedeni yok.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.