Şimdi Ara

KABLO TV [ANA KONU] (395. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
46.165
Cevap
275
Favori
3.121.015
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende 3D test değil nat geo adv ve skynews bile yok.Ne zaman geleceği de belli değil.Acaba modülden ya da televizyondan mı diye şüphelenmeye de başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 10kerem

@hatipoğlu

benim tv sony w 5500.
    bu akşam gene hem tam hem hızlı yaptırdım gene aynı şey oldu.kanalları buldu ama görüntü gene yok.3D test kanalını da bulamadı ama 1 aydır boşta olan ve TEST yazan kanal var.Belki o dur,bilmiyorum.

Benim w 5500 ün menüsü diğer sonylere benziyor mu bilmiyorum ama aşağıdaki adımları izliyorum.

Ayarlardan dijital kurulumu seçiyorum oradan Dijital ayarlara giriyorum.Bunu oklediğimde Dijital otomatik ayar çıkıyor.Otomatik ayarı başlatacak mısınız---->EVET---->Lütfen TV bağlantınızı seçiniz---->KABLO yu seçiyorum.
    Aşağıdaki şekilde çıkıyor:
    Tarama tipi---->HIZLI TARAMA
    Frekans---->Otomatik
    Ağ Nosu---->Otomatik
    Hizmet tipi---->Ücretsiz Hizmetler---->BAŞLA diyorum ve tarıyor.

Bu adımlar doğru mu acaba?yardımcı olurmusunuz?Frekans ve ağ numarasına hangi değerleri girmem lazım acaba?

Dediğiniz gibi yapıyorum, hiçbir değişiklik yapmıyor, varsayılan ayarları kullanıyorum. Ancak benim tarama ekranında "hizmet tipi" var mı hatırlamıyorum.
  • hd görüntüleri harika da bu hd kanal sayıları ne zaman artar sizce?

bbc hd de altyazı var da bende mi çıkmıyo?
    dolby digital ne işe yarıyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhanmekiker

@10kerem
    Siz hic tv'nizin yazilimini guncellediniz mi peki benim ki en son surum ama yinede problem cikartiyor ayrica nerde gorulmus sonynin modullerde sorun cikardigi ...

bende son sürüm var 14/07/2010 tarih ve PKG1.741EA sürümü.
    Bu sürümdeki geliştirmeler

* Aktif bir RF girişinin kullanılması durumunda, otomatik ince ayar servisleri atlamaz.(acaba sorun bu mu bilmiyorum,ince ayar servisleri atlamaz diyor.atlıyor mu acaba?
    * EPG'deki durum bilgisi ilgili servislerle doğru şekilde ilişkilendirilmiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuce75

quote:

Orijinalden alıntı: 10kerem

quote:

Orijinalden alıntı: tomacco

quote:

Orijinalden alıntı: yuce75

Biraz önce tam arama yaptırdım, Nat Geo Adv. ve Skynews kanal listesinde dahi çıkmadı. Biberli conax (Technisat) kullanıyorum, televizyonum Sony 40W5710.
    Yer: İstanbul / Bostancı

Bende listede var fakat görüntü yok böyle bir kaç kanal var 46w5500 biberli das orginal conax bunun dışında çok şükür iyi.

sizinle televizyonumuz ve modülümüz aynı.bende sadece nat geo adv ve skynews çıkmıyor.sizde başka çıkmayan kanallar hangisi acaba?
    p.s:bende makine mühendisiyim sizin gibi

Şu an bende 117 tv kanalı + 8 radyo kanalı olmak üzere toplam 125 kanal çıkıyor. Bu kanallar arasında nat geo adv. ve skynews yok (sizden farklı olarak bende kanal listesinde de yoklar). "test" adlı bir kanal çıkıyor, onda da görüntü yok. Diğer kanallardan sadece Ictimai TV'de görüntü yok ama TD'den mi kanalın kendisinden mi kaynaklanıyor bilmiyorum. Öteki kanallar sorunsuz.

Bu sabah önce hızlı tarama sonra da tam tarama yaptırdım fakat yukarıda belirttiğim durumda değişiklik yok. Sadece İçtimai tv'de görüntü gelmiş ama bu sefer de ses yok. Nat Geo Adv. ve Skynews kanal listesinde hala yoklar.
  • evde 2.td aboneliğini hd kutu ile başlattım.
    conax ile çıkmayan nat geo adv ve sky news kutuda çıkıyor.bu nedenle problem teledünyada değil herhalde.ya conaxta ya sony de ya da teledünyanın yayın sinyali conaxa yeterli gelmiyor.bence problem sony+conaxta.

hd kutu ile ilk izlenimlerim çok kötü değil.şuana kadar takılmadı.menüleri de fena değil.8 tane favori listesi oluşturdum.
    1.ulusal ve en çok izlediğim kanallar,
    2.belgesel kanalları,
    3.yabancı kanallar,
    4.müzik kanalları,
    5.çocuk kanalları,
    6.hacı-hoca ve yandaş kanalları,
    7.tanıtım ve trafik kanalları,
    8.sinema kanalları olarak

bilmiyorum ne zaman gidecek bu favori listeleri.güncellemelerde bu favori listeleri uçuyormuş herhalde.

bu arada yeni gelen 3d test kanalı bende çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 10kerem -- 2 Ekim 2010; 13:54:57 >
  • off hala yok yayin ya . Sonylerde problem cikmaz dedik dusdugumuz duruma --bu arada hd settop box tan tvye yayin scartlami gidiyor eger oleyse kalite baya duserde --
  • arkadaşlar

hd kutuyu aldığımdan beri yayınları izlerken lcd den çıt çıt ses geliyo böyle bir problemle karşılaşan var mı
    veya nedeni sizce ne olabilir
  • arkadaşlar, teledünyaya abone olmak niyetindeyim. önümde 2 seçenek var:

-conax modül alıp (90-95 lira dolaylarında) bağlatmak. fakat böyle olunca ilk kurulum ücretleri (yanılmıyorsam 75 lira falan) ödemem gerekiyor.
    -hiç conax modüle falan bulaşmayıp, mevcut hd set top box kampanyasından yararlanarak (teledünya temel paketi + minimum sinema paketi koşuluyla) 105 liraya box cihazı elde etmek ve böylece kurulum ücreti de ödememek (kampanyadan dolayı). fakat bu durumda da minimum sinema paketine de artı olarak üye olacağım için, onun ücreti olan 7,5 lirayı 12 ay boyunca ödeyerek toplamda 90 liralık bir masrafa yol açmış olurum ki bu masraf da ilk seçenekteki kurulum ücreti (75 lira civarı) ile başabaş noktaya geliyor.

işte bu düşüncelerdeyim. fikirlerinizi ve önerilerinizi beklerim. uzun dönemli düşünecek olunursa, hangisi daha avantajlı olacaktır?
  • Merhaba arkadaslar,
    @ahbap

http://www.teledunya.tv/herkeseteledunya-hd.html

Bu yeni kampanya ya bir abkin isterseniz.

Saygilar,
    coldasice73
  • @lion23 hocam aynı sorun bizde de vardı önce hdmi kablonu kontrol etmeni öneririm. eğer sorun ondan kaynaklı değilse bazı televizyonlarda tvnin sesi çok açıksa kutudan sesi kısık kullanıyorsanız bu şekilde statik sesler çıkabiliyor önerim tv nin sesini düşük seviyede tutup kutu üzerinden sesi ayarlamanız.

bu arada kocaelide öğrenci evinde kullandığımız sd kutuda bazı kanallar takılarak yayın yapıyor(skynews bbc entertaintment ictimai tv gibi) ayrıca nat geo adventure kanalında da görüntüde problem yok ancak ses saniyede bir git gel yapıyor yayın izlenmiyor bu sorunu yaşayan başkaları var mı acaba?

son olarak sormak istediğim birşey daha var. hd kutuda eurosport, discovery gibi kanallarda 2 kanal ses gelmekte(ingilizce ve dublajlı) ancak sd kutuda sadece türkçe ses alabiliyoruz sd kutu kullananlarda bu şekilde mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fordt -- 3 Ekim 2010; 3:03:40 >
  • yahu bir tane işe yarar bi kampanyası yok. hepsini topla bi işe yaramaz nasıl müşteri, abone kazanmayı düşünüyorlar anlamıyorum. yok hd set top box alacam yok 30 ay taahhüt verecem birde receiverin yarısını ödücem madem abone kazanmak istiyorsun bi cazipliğin olsun vermeden almak peşindeler
  • -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KibreN -- 4 Ocak 2012; 10:51:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekol25
    yahu bir tane işe yarar bi kampanyası yok. hepsini topla bi işe yaramaz nasıl müşteri, abone kazanmayı düşünüyorlar anlamıyorum. yok hd set top box alacam yok 30 ay taahhüt verecem birde receiverin yarısını ödücem madem abone kazanmak istiyorsun bi cazipliğin olsun vermeden almak peşindeler

Aynen katılıyorum. 2 yıl taahüde kablotv bedava. Hiç değilse teledünyayı da 2.5 lira yap 2 yıl taahüde. 1 yıl taahüde SD STB, 2 yıl taahüde HD STB bedava olmalıydı. 2.5 yıl çok uzun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coldasice73

Merhaba arkadaslar,
    @ahbap

http://www.teledunya.tv/herkeseteledunya-hd.html

Bu yeni kampanya ya bir abkin isterseniz.

Saygilar,
    coldasice73

@coldasice73, bilgilendirme için teşekkürler

evet 30 ay taahhüt biraz fazlaymış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahbap -- 4 Ekim 2010; 11:33:51 >
  • sanırım teledünya HD STB ları hızla tüketmesinin sebebi 3D STB çıkaracağı için elindekileri mavi boncuk gib dağıtıyor..dier platformlardaki HD STB lar dünya para en ucuzu TD. türksat gen.müd. 2010 da 3D yayına başlayacağız demişti. benim düşüncem böle..yılbaşından sonra kesin ve kesin 3D STB gelcek...

biraz amerika dan yardım aldım adamlar aşmışlar ESPN 3D olsa yeterdii :P

http://www.directv.com/DTVAPP/content/hd/3d?footernavtype=-1

inceleyinn...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muticoo -- 5 Ekim 2010; 0:46:43 >
  • Bugün teledünya platformunda frekans genişletmesi olacağından kanal numaraları değişecektir abonelere duyrulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SK8KEMAL

Bugün teledünya platformunda frekans genişletmesi olacağından kanal numaraları değişecektir abonelere duyrulur.

boşalsın yerler gelsin yeni kanallar.. =)
  • bu bilgiyi nerden ögrendin ? frekans genişlemesi :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

arkadaşlar, teledünyaya abone olmak niyetindeyim. önümde 2 seçenek var:

-conax modül alıp (90-95 lira dolaylarında) bağlatmak. fakat böyle olunca ilk kurulum ücretleri (yanılmıyorsam 75 lira falan) ödemem gerekiyor.
    -hiç conax modüle falan bulaşmayıp, mevcut hd set top box kampanyasından yararlanarak (teledünya temel paketi + minimum sinema paketi koşuluyla) 105 liraya box cihazı elde etmek ve böylece kurulum ücreti de ödememek (kampanyadan dolayı). fakat bu durumda da minimum sinema paketine de artı olarak üye olacağım için, onun ücreti olan 7,5 lirayı 12 ay boyunca ödeyerek toplamda 90 liralık bir masrafa yol açmış olurum ki bu masraf da ilk seçenekteki kurulum ücreti (75 lira civarı) ile başabaş noktaya geliyor.

işte bu düşüncelerdeyim. fikirlerinizi ve önerilerinizi beklerim. uzun dönemli düşünecek olunursa, hangisi daha avantajlı olacaktır?

Kurulum ücreti mi alıyor artık TD, ben zamanında öyle bir şey ödemedim.Vay canısı
  • 
Sayfa: önceki 393394395396397
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.