Şimdi Ara

K770i trkcll-im tuşu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar telefonumda sağ üst tuş türkcelle direk link tuşu olarak ayrılmış durumda, bunu nasıl iptal edebilirim. Yeni yazılım beklemekten sıkıldım. hele yanlışlıkla basmam yüzünden faturamın kabarmasından daha da sıkıldım. acaba orjinal firmware'ini nereden bulabilirim? onu yüklesem düzelir diye düşünüyorum sonuçta bu türkcell temalı telefonlar sadece telpa'dan çıkma galiba.

ayrıca ne aptal bir iştir bu, yut dışında telefon bu durumda olduğunda resmen üstüne para bile veriyorlar bizde yüzlerce milyon para versende reklamdan kurtulamıyorsun...

• quote:

Orjinalden alıntı: taliban

Arkadaşlar telefonumda sağ üst tuş türkcelle direk link tuşu olarak ayrılmış durumda, bunu nasıl iptal edebilirim. Yeni yazılım beklemekten sıkıldım. hele yanlışlıkla basmam yüzünden faturamın kabarmasından daha da sıkıldım. acaba orjinal firmware'ini nereden bulabilirim? onu yüklesem düzelir diye düşünüyorum sonuçta bu türkcell temalı telefonlar sadece telpa'dan çıkma galiba.

ayrıca ne aptal bir iştir bu, yut dışında telefon bu durumda olduğunda resmen üstüne para bile veriyorlar bizde yüzlerce milyon para versende reklamdan kurtulamıyorsun...

orjinal yazılımları bütün se ların imzamdaki konuda mevcut yükleme şekilleride forumda mevcut

istersen güncelleme yap bakalım sonuç değişecekmi

• Çok sağol Farukkk ancak imzandaki linkten hangi dosyayı kurmam gerekiyor, R8A... diye başlayan yaklaşık 10 tane dosya var hangisini kullanmalıyım?
  • quote:

Çok sağol Farukkk ancak imzandaki linkten hangi dosyayı kurmam gerekiyor, R8A... diye başlayan yaklaşık 10 tane dosya var hangisini kullanmalıyım?

cıd numarana göre istediğin yazılımı kur yanlız fs asia olanını kuracaksın türkçe için biraz yazılım yükleme konusunu araştır

imzamda k 790 konusunda detaylı anlatım mevcut

bir internet ayarlarından anasayfa urlsini değiştirmeye çalış yada geçersiz gprs ayarı profili seç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukkk -- 24 Haziran 2008; 9:27:17 >

• Gece neredeyse hepsini denedim ve doğru olanı buldum. Flashladıktan sonra telefonum artık düzgünce çalışır hale geldi. trkcll-im tuşundan kurtuldum sonunda
  • aynı problem bende de var sorunu çözen arkadaşa pm attım tam olarak açıklama yapılmadığı için rica etsem kısaca nasıl yapıldığını açıklayabilirmisiniz
  • quote:

Gece neredeyse hepsini denedim ve doğru olanı buldum. Flashladıktan sonra telefonum artık düzgünce çalışır hale geldi. trkcll-im tuşundan kurtuldum sonunda

Yapabildigine sevindim.
  • flashlamak için xs++ programını kullandım çok kolay ve basit bir program. ( google'da arat direk çıkıyor)
    firmware olarakta;
    K770_R8AA018_FS_C_ASIA_RED52
    K770_R8AA018_MAIN_GENERIC_VI_RED52 kullandım (bunları Farukk nickli arkadaşın imzasından bulabilirsin)

telefonun pilini çıkartıosun tekrar takıosun, programdaki connect tuşuna basıosun, "c" tuşuna basarak telefonu bilgisayara bağlıyosun. program telefonunu algılıyor bu arada.
    bundan sora MAIN_GENERIC yazan dosyayı main bölümüne browse edip flash diyosun, bitince telefonun pilini çıkarıp tekrar aynı şekilde bağlıyosun,
    sonra FS bölümüne diğer dosyayı koyuyosun ve flashlıosun, sonra tekrar pili çıkarıosun c ye basarak bağlıyosun telefonu. en son oalrakta custpacki flashlicaksın ama k770 yerine 790 seçiosun ve flsahlıosun
    hepsi bukadar. eğer gerçekten bir çok kişinin işine yaricaksa resimli bir klavuz ve detaylı anlatım hazırlarım

• xss+ programıda imzamdaki yazılım depomda mevcut
  • yaa gerçekten çok teşşekürler ama ben gene tam olarak birşey anlamadım karşınızda bu işde uzaman biri yok o yüzden anlıyamadım belki problem bendedir ama deniyeceğim inşallah halledirim bence resimli anlatım yaparsan herkes faydalanır tekrardan teşekkür
  • quote:

Orjinalden alıntı: sdcsdt

yaa gerçekten çok teşşekürler ama ben gene tam olarak birşey anlamadım karşınızda bu işde uzaman biri yok o yüzden anlıyamadım belki problem bendedir ama deniyeceğim inşallah halledirim bence resimli anlatım yaparsan herkes faydalanır tekrardan teşekkür

Gerekli programları indir.yazılım dosyalarını indir burada yazılanları iyice oku anlayacaksın.
  • yapamadım daha ilk aşamayı yapamadım xs++ yı indirdim conncent basıyorum telefon kapalı c ye basıyorum bağlanmıyorum lütfen yardım
  • quote:

yapamadım daha ilk aşamayı yapamadım xs++ yı indirdim conncent basıyorum telefon kapalı c ye basıyorum bağlanmıyorum lütfen yardım

telefonu kapalı şekilde c ye basarak bağla usb driveri tanıt bilgisayar teli görecektir
  • ikinizde çok saolun sorunu halletdim valla çok makbule geçti eyw
  • quote:

ikinizde çok saolun sorunu halletdim valla çok makbule geçti eyw

Rica ederim arkadaşım.
  • yaa geene bi problemim var bir gün kullandım telefonu kendi kendine ingilizceye geçti ve turkce olmuyor yukarda ki arkadaşın yaptığının aynısını yaptım ama sonradan niye böyle oldu anlamadım
  • biraz daha kurcaladım şimdi telefonu anladım ki bataryayı çıkarıp takkınca ingilizce oluyor turkce kayboluyor lütfen bu konuda yardım edin şimdiden teşekürler
  • arkadaşlar bendee k770i aldımm bendee ayn ı sıkıntı varrr nasıl çözecezz turkcell imm tuşunu köntür kalmadı telefondaaa düzelten arkadaşlar bir zahmet bi irtaibat kuralımmmm...

emrah--deniz@hotmail.com
  • Imzamda en alttaki konudan turkcelım tuşunu kaldırmanın detayları mevcut.bakmanı incelemeni tavsiye ederim.
  • normalde sonynin sitesinden cihaza firware atmak,yükseltme olmasa bile türkcelim yazısını kaldırmazmı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.