Şimdi Ara

Java ile ilgili yardımcı olabilirmisiniz

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben javaya yeni başladım. Yazılım dili olarak ilk deneyimim youtubedan bi der serisi üzerinden çalışıyorum aynı zamanda bir adet kitap edindim.Acaba bu konuda bilgili arkadaşlar yorumda bulunabilirmi şu konularla ilgili. Şimdiden teşekkür ederim..

1.Öğrenme süreci ile ilgili tavsiyeleriniz varmı?

2.Kaynak olarak tavsiyeleriniz varmı?

3.Takip ettiğim kişi şu kod satırlarını çok hızlı açıyor onun bir yolu varmıdır?

4.Birde şu kod yazmadan önce üste girilen bir komut var "public class Deneme {public static void main(String args[])" bu ne ifade ediyor? (İnternette araştırdım ancak çok teknik düzeyde anlatmışlar)

5.Son olarakda Javayı düzenli öğrenmeye devam edersem aktif kullanmam sizce ne kadar zamanımı alır?

Cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum

Edit:İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxdaguman -- 8 Haziran 2016; 0:35:14 >

• 1.
    * Bol bol kod oku. github.com diye bir site var, programcılar yazdıkları kodları burada paylaşıyorlar.
    * İngilizce kaynakları takip et.
    * Mümkünse quora.com'daki java kısmını ve stackoverflow'u kontrol et.
    * Bir şeyleri google'a yazmaktan çekinme.

2.
    * Youtube'da thenewboston'ın derslerini takip edebilirsin.
    * Quora'da gezindikçe önüne gelen bilmediğin teknik kavramların anlamlarını araştır.
    * Dilin temeli bitince çeşitli framework'leri öğrenmeye başlayabilirsin.

3.
    * Spesifik bir yolunu bilmiyorum. Bilgisayarları hızlı olduğundandır muhtemelen. Hızlı olmasını istiyorsan IDE'lerden ziyade metin düzenleyicileri kullanabilirsin (Vim, Atom, Sublime Text gibi.)

4.
    * Java dilinde her şey bir sınıfın içinde olmak zorunda. Dilin yapısı bunu gerektiriyor. public class Deneme kısmında sınıf tanımlaması yapıyorsun, içerideki public static void main(String args[]) kısmında ise programın başlayacağı fonksiyonu belirtiyorsun.

public, o fonksiyona başka class'lardan erişebileceğin anlamına geliyor.
    static, o fonksiyonun tüm sınıflarda ortak olarak ve obje yaratmaya gerek olmadan kullanıldığını gösteriyor. (Bunu sınıflar konusunu öğrendikten sonra daha iyi anlarsın)
    void, main fonksiyonunun dönüş tipini tanımlıyor. Her fonksiyon, yaptığı iş bitince bir değer döndürür. Main fonksiyonunun döndürdüğü veri tipi ise "hiçlik". Yani bir şey döndürmüyor. Aslında "hiçlik" döndürüyor ama o konu da biraz karışık. Sonradan daha iyi anlarsın. Şunu söylesem daha iyi anlarsın: Orası void değil de int olsaydı main fonksiyonun en sonunda bir sayı geri döndürürdü çağrıldıktan sonra işletim sistemine.
    main, fonksiyonun adı. Sadece "main" kelimesi için spesifik. Java'da o sınıfı çalıştırmaya kalkarsan programın başlangıç noktası main fonksiyonu kabul edilir.
    String args[] kısmı işletim sisteminin programa daha açılmadan bazı parametler yollamasına olanak sağlıyor. Mesela komut istemcisini açıp şunu yapabilirsin: explorer.exe "C:\". exe isminden sonraki kısım 1. parametre. Yani explorer.exe'nin açacağı klasörü gösteriyor. Bildiğimiz dosya gezgini. Sen de programda böyle bir esneklik istersen onlara erişeceğin yer o args dizisi olacak.

5.
    * Sıkı bir çalışmayla 3-4 ay

• 3.ye de ben cevap vereyim ötekiler cevaplanmış zaten.

Eclipse kullanıyorsan her daim CTRL+SPACE kombinasyonunu aklında bulundur.

syso yazarsın bu tuşlara bastığında System.out.println("") şeklinde çıkar, ve de cursor yani yazının geleceği yeri belirten belirteç de iki tırnak arasından devam eder, acayip derecede kolaylık sağlar.

Bir fonksiyonu kullanıyorsunuz, ama parametreleri beklediği sırayı unuttunuz, yine CTRL+SPACE yaparsınız yukarıda gözükür vsvs.

Kısaca CTRL+SPACE olmadan 3 kat yavaşlarsınız.
  • Bence kod okumaktan ziyade yaz. Pratik yap.
    Muzik calan Java uygulamasini copy + paste yaparak yazmaktansa Java API'sini okuyarak, metodlari anlayarak kendin yazmaya calis.
    Sonra yazilmis diger orneklerle kiyasla.
    Bol bol pratik, merak ve sabir.
    "Aktif kullanma" dan kastettigine gore degisir ama diger insanlar icin ise yarar bir seyler yapman icin sabir gerekli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hepinize yardımlarınızdan ötürü teşekkür ediyorum.
    Çok doyurucu cevaplar oldu sağolun artık işin gerisi bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.