Şimdi Ara

Japonya ohal ilan etti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aslında ekonominin isteği de sorunun erken bitmesidir. Gevşek davranma süreci uzatacaktır bu da daha büyük ekonomik sorun demektir
    Mesela 3 hafta çalışmayanlara ve çalışanların yarısına sokağa çıkma yasağı gelse kayıp ne olur Aylık %8.3 yarısı çalışmıyor *1/2= %4.1 3 hafta sürdü *3/4 toplam sonuç= %3 küçülme olur. Normalde yıllık %3 büyüyeceksek %0 büyüme gerçekleşir . Oysa şimdi ne olacak 3-4 ay %60-70 çalışma yüzdesi sonra 1 ay karantina çok daha büyük küçülme ,fakirleşme en önemlisi toplumsal kargaşa oluşabilecektir. Hadi süre 3 ay oldu ve karantina olmadı diyelim 2/3 çalışma oranı olsa bile toplam 1 ay çalışılmaması demektir bu ve yıl 12 ay olduğundan %8.3 küçülme demektir beklenti %3 büyümekti . Direk %5.3 küçülme ile sonuçlanacaktır

3 hafta sokağa çıkma yasağı uygulayıp %50 çalışma oranı olmasıyla 3 ay sıkı tedbir alınmadan %66 çalışma oranı arasında %5.3 yani 42 milyar dolar fark olacaktır. Yani ekonomi zarar görmesin denilerek sıkı tedbir alınmadığında 42 milyar dolar daha fazla zararımız oluyor
    3 haftada ölecek insanla 3 ayda ölecek insanı karşılaştırmıyorum bile

Not: Başka konudaki mesajımdı buraya uyduğu için kopyala-yapıştır yaptım
  • beklediğim haber
    aylarca bu japonların sırrı ne diyordum
  • Geç bile kaldılar aslında. Gerçi bizim geç kalmışlığımızın yanında lafı bile olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bortu bocek yiyen carpik disli kokulu agizli medeniyet dusmani caponlar kadar olamiyoruz...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde ilan edilmesin edilirse ülke batar.

Dalga falan geçmiyorum devletin gırtlağa kadar borcu var.

İflas eder açık ve net. Ve bu krediler yurtdışı kaynaklı olduğu için içeri atacak adamda bulamazlar.

Bakalım kaç kişi ölecek bekleyip göreceğiz .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: YananGülYoldaşlığı

bortu bocek yiyen carpik disli kokulu agizli medeniyet dusmani caponlar kadar olamiyoruz...
    japon böcük yemyo

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Bunlar ne peki, dana eti mi?

https://www.tofugu.com/japan/eating-bugs/

https://www.google.com/search?q=japanese+eating+bugs&client=ms-android-samsung&source=android-browser&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwijiJWQidfoAhWFwuYKHdW7AcIQ_AUoAXoECA4QAQ&biw=360&bih=520

Guney/Kuzey Koreliler, Japonlarin ve Cinlilerin yaninda Avrupali kaliyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 7 Nisan 2020; 22:46:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sissil

Bizde ilan edilmesin edilirse ülke batar.

Dalga falan geçmiyorum devletin gırtlağa kadar borcu var.

İflas eder açık ve net. Ve bu krediler yurtdışı kaynaklı olduğu için içeri atacak adamda bulamazlar.

Bakalım kaç kişi ölecek bekleyip göreceğiz .
    Aslında ekonominin isteği de sorunun erken bitmesidir. Gevşek davranma süreci uzatacaktır bu da daha büyük ekonomik sorun demektir
    Mesela 3 hafta çalışmayanlara ve çalışanların yarısına sokağa çıkma yasağı gelse kayıp ne olur Aylık %8.3 yarısı çalışmıyor *1/2= %4.1 3 hafta sürdü *3/4 toplam sonuç= %3 küçülme olur. Normalde yıllık %3 büyüyeceksek %0 büyüme gerçekleşir . Oysa şimdi ne olacak 3-4 ay %60-70 çalışma yüzdesi sonra 1 ay karantina çok daha büyük küçülme ,fakirleşme en önemlisi toplumsal kargaşa oluşabilecektir. Hadi süre 3 ay oldu ve karantina olmadı diyelim 2/3 çalışma oranı olsa bile toplam 1 ay çalışılmaması demektir bu ve yıl 12 ay olduğundan %8.3 küçülme demektir beklenti %3 büyümekti . Direk %5.3 küçülme ile sonuçlanacaktır

3 hafta sokağa çıkma yasağı uygulayıp %50 çalışma oranı olmasıyla 3 ay sıkı tedbir alınmadan %66 çalışma oranı arasında %5.3 yani 42 milyar dolar fark olacaktır. Yani ekonomi zarar görmesin denilerek sıkı tedbir alınmadığında 42 milyar dolar daha fazla zararımız oluyor
    3 haftada ölecek insanla 3 ayda ölecek insanı karşılaştırmıyorum bile

Not: Başka konudaki mesajımdı buraya uyduğu için kopyala-yapıştır yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 7 Nisan 2020; 22:48:50 >

• quote:

bortu bocek yiyen carpik disli kokulu agizli medeniyet dusmani caponlar kadar olamiyoruz...
    Cinlilerle karistirdin heralde japonlar temiz disiplinli saygili duzenli dakik insanlardir.

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Japonlar temiz falan degil, birkac karsilastigim japonin cogunda el, yuz, agiz temizligi yok. Karsilastigimiz gunlerde yanimda tasidigim naneli sakizdan birkacini veriyorum heriflere...

Onun disinda duzenli, dakik gibi ozellikler hintlilerde de, Yahudilerde de var...

Ayrica bu da temizliklerinin(!) Ispati sanirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YananGülYoldaşlığı -- 7 Nisan 2020; 23:4:33 >
  • quote:

Japonlar temiz falan degil, birkac karsilastigim japonin cogunda el, yuz, agiz temizligi yok. Karsilastigimiz gunlerde yanimda tasidigim naneli sakizdan birkacini veriyorum heriflere...

Onun disinda duzenli, dakik gibi ozellikler hintlilerde de, Yahudilerde de var...

Ben otelde resepsiyonistim,her turlu milletten yeteri kadar insanla birebir hem muhabbetim hem izlenimim oldu, japonlar ve korelileri herkesten ayri tutabilirim.siz birkac kisiyle karsilasmissaniz ben binlerce kisiyle karsilastim diyebilirim.

Hintliler ve dakiklik ?

Kahkaha atarim.Allah dusmanimin basina vermesin.Istisnasiz her hintli grubu ve munferit musteriyi Balon,tur veya transferi icin saatinde beklerken minimum yarim saat takarlardi.

• sissil S kullanıcısına yanıt
    İster etsinler ister etmesinler her türlü batıcaz bu gidişle.Bir ay sonra başlar.Bence komple kalksın yasaklar herşeye normale dönsün ölen ölür kalan kalır yapacak birşey yok bu şekildede batacak yoksa hiçbirşekilde kurtarır yolu yok bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Ben otelde resepsiyonistim,her turlu milletten yeteri kadar insanla birebir hem muhabbetim hem izlenimim oldu, japonlar ve korelileri herkesten ayri tutabilirim.siz birkac kisiyle karsilasmissaniz ben binlerce kisiyle karsilastim diyebilirim.

Hintliler ve dakiklik ?

Kahkaha atarim.Allah dusmanimin basina vermesin.Istisnasiz her hintli grubu ve munferit musteriyi Balon,tur veya transferi icin saatinde beklerken minimum yarim saat takarlardi.

Alıntıları Göster
    hacım koreli gız tavsiye eder misin

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

hacım koreli gız tavsiye eder misin

Alıntıları Göster
    Etmem,guzellik olarak ortalamadirlar ama saflar,cekingenler.

• quote:

Japonyoda bocek yemek sadece hokkaido da populer (en kuzey adasi) onun disinda garip deniz urunleri falan yerler

• Senin milletin de koç taşağı, kuzu bağırsağı yiyor. Eee?

• jav sektörü varken yayılmasını engelleyemezler
    yok nose licking, yok belly licking
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykut291

İster etsinler ister etmesinler her türlü batıcaz bu gidişle.Bir ay sonra başlar.Bence komple kalksın yasaklar herşeye normale dönsün ölen ölür kalan kalır yapacak birşey yok bu şekildede batacak yoksa hiçbirşekilde kurtarır yolu yok bence.
    Böyle görüşler corona'dan ölümler %1 bile değil yaklaşımın sonucunda çıkıyordu ve devam ediyor anlaşılan

Tv'lerde virüsten gerçek ölüm oranı söylenmiyor hâlâ

Bazı sitelerde bu bilgi var üstelik çin, Kore, japonya gibi düşük oranlı ülkeler nedeniyle bu oran %21

Japonya ohal ilan etti

ülkemiz için %25 desek ( ki kapanan vakalarla hesaplanırsa ölüm oranı %31'dir )sadece virüs nedeniyle 20 milyon kişi ölüyor üstelik bu oran hastaneler ,sağlıkçılar %100 çalışırken. Hastaneler dolu olduğunda insanlar dairelerde,yollarda ölüp başka hastalıklara yol açacaktır bu miktar 20 milyon değil 40 milyon bile olacaktır. Ülkenin yarısı ölüyor salgın nedeniyle

Coronavirus istatistikleri içinhttps://www.worldometers.info/coronavirus/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 8 Nisan 2020; 14:28:38 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.