Şimdi Ara

İzmir - Söke - Bodrum yolda nerede mola verelim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
31.667
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İstanbul'dan çıkıp İzmir - Aydın - Muğla güzergahını kullanacağım. İstanbul - İzmir arası yolu biliyorum ama güneyi bilmiyorum. Dolayısıyla bu rotada mola verilebilecek, bir şeyler yenebilecek bir yer önerir misiniz beğendiğiniz? Hatta Muğla - Bodrum civarı güvenilir benzinci öneriniz varsa onu da rica edeyim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quad_65 -- 11 Ağustos 2011; 21:29:14 >

• Ortaklar'da çöpşiş yiyin derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: wurtz

Ortaklar'da çöpşiş yiyin derim
    Bodrum a gidiyorsanız Aydın merkezinden veya Muğla dan geçmiyorsunuz. İzmir Aydın otobanında Söke çıkışından çıkıyorsunuz. Marmaris e gidecekseniz Muğla üzerinden gidersiniz. Çine ilçesinin çıkışında (Muğla ya giderken )sağda çok güzel çorba ve köfte yapan temiz ve uygun fiyatlı bi restoran vardı, adı eniştenin yeri olabilir. Size orayı tavsiye edebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

Bodrum a gidiyorsanız Aydın merkezinden veya Muğla dan geçmiyorsunuz. İzmir Aydın otobanında Söke çıkışından çıkıyorsunuz. Marmaris e gidecekseniz Muğla üzerinden gidersiniz. Çine ilçesinin çıkışında (Muğla ya giderken )sağda çok güzel çorba ve köfte yapan temiz ve uygun fiyatlı bi restoran vardı, adı eniştenin yeri olabilir. Size orayı tavsiye edebilirim.

Alıntıları Göster
    Rota kabaca anlaşılsın diye merkezi yer isimleri yazmıştım. Dediğiniz gibi Aydın otoyolundan çıkıp Söke üzerinden gideceğim.

• İzmir Aydın arası otoban.

Eskiden Ortaklar Beldesinde Çöp şiş yenirdir ama şimdi 110 km Lik otobanı yaklaşık 1 saatte geçip Ortakları by pass ediyorsunuz.

Zaten eski tadı da kalmamış oranın.

Ama size tavsiyem, Aydın merkezde İpek Pide Kebap salonuna gitmeniz yönünde.

Aydından geçerken otogar solda kalır ve bu pideci otogara varmadan az önce yolun sağında bir sokakta.

Kuşbaşılı pide süper.

Üzerine de tahinli pide yiyin.

Parmaklarınıza dikkat edin arada kim yedi ye gitmesinler.

Önceki gidişlerimin birinde menüyü çekmiştim :)

Bu da tahinli pide.

Fiyatlar sizi yanıltmasın.

Büyük şehirlerde iki katı fiyat çekerler ve bunun kadar güzel olamaz.

Mekanda klima da var.

Afiyet olsun.

Bir de şunu hatırlatayım, Aydın'dan sonra yolun sağında solunda aracınıza kalın hortumlardan ve bazen de fıskiyelerden dökülen suyun altına sokabileceğiniz yerler var.

Genelde meyve sebze satan ya da ayran gözleme servisi yapan yerler bunlar ama bu tip duşlar aracınızın iç ısısını anında birkaç derece birden düşürebilip sizi serinletiyor ama uzun yolda çok ısınmış olan fren disklerinin ocağına incir dikmek için de birebir.

Otomobil aşkına itibar etmeyiniz.

İyi yolculuklar.

• quote:

Orijinalden alıntı: haluk 23

İzmir Aydın arası otoban.

Eskiden Ortaklar Beldesinde Çöp şiş yenirdir ama şimdi 110 km Lik otobanı yaklaşık 1 saatte geçip Ortakları by pass ediyorsunuz.

Eski tadının kalmadığı konusunda haklısınız. Tabi ben direk Aydın'dan çıkacağını unuttum. Aydın'dan güzel bir yer önermek gerek. Nazilli'ye yolunuz düşecek olsa bir yer önericem ama düşmüyor.
  • quote:

İzmir Aydın arası otoban.

Ama size tavsiyem, Aydın merkezde İpek Pide Kebap salonuna gitmeniz yönünde.

Aydından geçerken otogar solda kalır ve bu pideci otogara varmadan az önce yolun sağında bir sokakta.

Kuşbaşılı pide süper.

Üzerine de tahinli pide yiyin.

Parmaklarınıza dikkat edin arada kim yedi ye gitmesinler.

Önceki gidişlerimin birinde menüyü çekmiştim :)

Bu da tahinli pide.

Fiyatlar sizi yanıltmasın.

Büyük şehirlerde iki katı fiyat çekerler ve bunun kadar güzel olamaz.

Mekanda klima da var.

Afiyet olsun.

Bir de şunu hatırlatayım, Aydın'dan sonra yolun sağında solunda aracınıza kalın hortumlardan ve bazen de fıskiyelerden dökülen suyun altına sokabileceğiniz yerler var.

Genelde meyve sebze satan ya da ayran gözleme servisi yapan yerler bunlar ama bu tip duşlar aracınızın iç ısısını anında birkaç derece birden düşürebilip sizi serinletiyor ama uzun yolda çok ısınmış olan fren disklerinin ocağına incir dikmek için de birebir.

Otomobil aşkına itibar etmeyiniz.

İyi yolculuklar.
    Galiba başlık yanıltıcı oluyor gerçekten. Değiştirdim başlığı. Öneriniz için çok teşekkür ederim ama Aydın'a uğramayacağım bu yolculukta. Tahinli pide ilginçmiş, tahin de severim, kesin denerim denk gelirsem. :)

Dediğiniz tip duşları biliyorum, Havran - Edremit tarafında da eskiden çok vardı öyle. İstemsiz su sıçramasından hoşlanmam, ne kendime ne arabaya.

• quote:

Orijinalden alıntı: quad_65

Galiba başlık yanıltıcı oluyor gerçekten. Değiştirdim başlığı. Öneriniz için çok teşekkür ederim ama Aydın'a uğramayacağım bu yolculukta. Tahinli pide ilginçmiş, tahin de severim, kesin denerim denk gelirsem. :)

Dediğiniz tip duşları biliyorum, Havran - Edremit tarafında da eskiden çok vardı öyle. İstemsiz su sıçramasından hoşlanmam, ne kendime ne arabaya.

Alıntıları Göster
    Havran Edremit tarafını nereden biliyorsun arkadaşım?

• quote:

Tahinli pideyi mutlaka deneyin derim. 2 kişi gidersiniz ortaya tatlı niyetine 1 tahinli söylersiniz.

Nazilli'ye yolunuz düşerse orada Kısmet Pide var. Size şunun garantisini verebilirim en güzel pide tecrübenizi orada yaşayacaksınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1E1FC651D

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Güzergah artık Söke Milas Bodrum olduğuna göre Sökeden sonra solda Bafa gölünü göreceksiniz.

Süper bir manzarası vardır.

Orada da birşeyler atıştırmalık bir yer bırakın :)

Çekirdek falan da olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1E1FC651D

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    hocam istanbul kuşadası yolunu birçok kez gidip gelmiş biri olarak.söke yolundaki çöpşişçileri hiç bir şeye değişmem oturdunmu 1saat kalkamıyorsun hele birde ailecek 4-5kişiyle gidersen ohoo yiyeyiyebitmiyor.birde yollarda çeşmeler var tatlı su akıyor muhakkak arabaada bidonunuz olsun bu kadar güzel suyu bulamassınız :).ha birde çoğu çöpşişçilerin önünde duş vardır araçlar için 5dakkika bırakın aracı orda kendi kendine bir yıkansın birde güzelce silersiniz :).tozlu oluyor bazen yollar o bakımdan :).

• quote:

Orijinalden alıntı: Johnnie Walkerr

hocam istanbul kuşadası yolunu birçok kez gidip gelmiş biri olarak.söke yolundaki çöpşişçileri hiç bir şeye değişmem oturdunmu 1saat kalkamıyorsun hele birde ailecek 4-5kişiyle gidersen ohoo yiyeyiyebitmiyor.birde yollarda çeşmeler var tatlı su akıyor muhakkak arabaada bidonunuz olsun bu kadar güzel suyu bulamassınız :).ha birde çoğu çöpşişçilerin önünde duş vardır araçlar için 5dakkika bırakın aracı orda kendi kendine bir yıkansın birde güzelce silersiniz :).tozlu oluyor bazen yollar o bakımdan :).

Alıntıları Göster
    bu arada söylemeyi unutmuşum nazilliye veya aydın taraflarına uğrarsanız mutlaka şunları almanızı tavsiye ederim;

süzme yoğurt
    zeytin
    zeytin yağı
    ''TURUNÇ''
    limon

ve son olarakta mutlaka ve mutlaka pide yiyin mümkünse bir kabın içine sonradan yemek için bolca koydurtun .mükemmel bir tadı vardır istanbuldaki pideler gibi değildir.vede gayet temizlerdir aydın-nazillideki yemek yapan yerler hiç tereddütünüz olmasın.ha bu arada şunuda söyliyeyim ''GÖZLEME'' bunsuz olmaz :)

• quote:

Memleket Burhaniye.

quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Sökenin kenarında çöpşişçiler var burda bi güzel yemeğini yersin, 2 km ilerdede meşhur mağazalar var, LEe sinden wranglerine adidasına nike ına kadar oraya da bir uğrar kıyafet bakarsınız.

Ayrıca burayı köy sanıyosunuz galiba güvenilir benzinci falan, merak etmeyin buralarda gayet güzel gelişmiş, benzinciler temiz, şırnak zannetmeyin.

"Güvenilir" benzinci lafından ne anladınız bilmiyorum. Her zaman benzin alıp sorun yaşamadığınız yeri sordum sadece. Başka ne sormuş olabilirim? "Benzini temiz" benzinci arıyorum, gelişmiş temiz vs. olması değil aradığım.

quote:

Orijinalden alıntı: mdnzkrks

Teşekkür ederim, Söke'de durayım ben o zaman.

• quote:

quote:

Memleket Burhaniye.

quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Sökenin kenarında çöpşişçiler var burda bi güzel yemeğini yersin, 2 km ilerdede meşhur mağazalar var, LEe sinden wranglerine adidasına nike ına kadar oraya da bir uğrar kıyafet bakarsınız.

Ayrıca burayı köy sanıyosunuz galiba güvenilir benzinci falan, merak etmeyin buralarda gayet güzel gelişmiş, benzinciler temiz, şırnak zannetmeyin.

"Güvenilir" benzinci lafından ne anladınız bilmiyorum. Her zaman benzin alıp sorun yaşamadığınız yeri sordum sadece. Başka ne sormuş olabilirim? "Benzini temiz" benzinci arıyorum, gelişmiş temiz vs. olması değil aradığım.

quote:

Orijinalden alıntı: mdnzkrks

Teşekkür ederim, Söke'de durayım ben o zaman.

Alıntıları Göster
    Neresinden? :)

• quote:

Dedemler Burhaniye'nin merkezinde oturur, ilçenin eski kısmında, Jandarma'ya yakın. Ben oturmadım hiç.
  • quote:

quote:

Dedemler Burhaniye'nin merkezinde oturur, ilçenin eski kısmında, Jandarma'ya yakın. Ben oturmadım hiç.

Alıntıları Göster
    Ben 5 yaşındayken geldik Burhaniyeye.

İlk - orta - liseyi orada okudum.

Oralıyım yani anlayacağın.

Gerçi 20 yıldır Ankaralı oldum ama Burhaniyenin yeri ayrı.

• quote:

Ben 5 yaşındayken geldik Burhaniyeye.

İlk - orta - liseyi orada okudum.

Oralıyım yani anlayacağın.

Gerçi 20 yıldır Ankaralı oldum ama Burhaniyenin yeri ayrı.

Alıntıları Göster
    İncir çıktıysa bana da 1 kasa yollayın. Dua edivereyim.

Ortaklarda az mı çöp şiş yedik bea.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkemuse

İncir çıktıysa bana da 1 kasa yollayın. Dua edivereyim.

Ortaklarda az mı çöp şiş yedik bea.

Alıntıları Göster
    Bodrum - Marmaris arası ULA diye bir yer var. ULA outletcenterın tam çıkışına doğru bir gözlemeci var. Şahane ötesi gözleme yapıyor. Tertemiz mutfağı falan. Sırf orda gözleme yemek için dururum herdefasında. ULA ilçesinin çıkışına varmadan outletin en ucunda. 3.5 TL mi neydi hatta gözleme ayran. Ayran ULA nın kendi ayranı. Tertemiz ve şahane gözlemeyi o fiyattan sattığı için şaşırmıştım. Kesinlikle tavsiye ederim... Manzara yok ama gözleme şahane...

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖfKeLiKaLaBaLıK

Çiğ köftesi de çok ünlü diye biliyorum oranın, ismi çok bilindik bir yer
  • quote:

Orijinalden alıntı: RaptorFX

Bodrum - Marmaris arası ULA diye bir yer var. ULA outletcenterın tam çıkışına doğru bir gözlemeci var. Şahane ötesi gözleme yapıyor. Tertemiz mutfağı falan. Sırf orda gözleme yemek için dururum herdefasında. ULA ilçesinin çıkışına varmadan outletin en ucunda. 3.5 TL mi neydi hatta gözleme ayran. Ayran ULA nın kendi ayranı. Tertemiz ve şahane gözlemeyi o fiyattan sattığı için şaşırmıştım. Kesinlikle tavsiye ederim... Manzara yok ama gözleme şahane...

Alıntıları Göster
    Gidene kadar 2 kg alıcak bu başlığı okuyan

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.