Şimdi Ara

İyi Günler. Wifi Çakışması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese iyi akşamlar kolay gelsin öncelikle. Benim sorunum yan dairedeki akrabalırım ile ortak internet kullanıyorum. Modem bizde. onlarda az çektiği için tp linkin wifi çoğaltıcı deniyor sanırım ondan aldık(ayrı modem gibi birşey onuda bizim modeme eşledik ). Kabloluda sorun yok fakat telefon veya tabletten internete girdiğimizde çakışıyor. Bunun var mı bir çözümü. Derdimi tam anlatamamış olabilirim :) şimdiden teşekkürler

• çakışmadan kasıt nedir
  • Yani benim tahminimce örneğin telefon bi o taraftakine bağlanmaya çalışıyor bi evdeki modeme ortada kalıyor :)
  • Arkadasin demek istedigini anladim sanirim. Senin evindeki modemden gelen internete unuta bassinlar. Bu sayede o ağa bir daha sifreyi girene kadar baglanamiyacaktir ve wifi artiricidan gelene baglanirlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: surrealboy

Yani benim tahminimce örneğin telefon bi o taraftakine bağlanmaya çalışıyor bi evdeki modeme ortada kalıyor :)

bu çakışma değil
    bağlanan cihaz iki cihaz arasında geçiş yaparken bu durum ortaya çıkar
    tek ssid de normal bir durum
    repeater cihazda farklı bir ssid kullanın isterseniz
  • benim anladığım iki ihtimal var:
    İki cihazında ssid leri aynı, komşularda sizin modeme bağlanmaya çalışıyo.. Veya
    ip konfigirasyonunda bir problem var ve ağdaki iki cihaza aynı ip gidiyo internet erişimini engelliyor buda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.