Şimdi Ara

iyi araba

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    3 yıl aradan sonra yine bir hyundai sahibi oldum.99 accent'im vardı .5500km yol yaptım en ufak bir sorunla karşılaşmadım.şimdi 2004 1.3 admire aldım .klima açık,ortalama 100-110 km/s hızla ve bagaj dolu ,yolcu sayısı 2 yetişkin,2çocuk ve hatta 100 km kadarı şehir içi olmak kaydıyla 505 km yaklaşık 36 litre benzin yakmışım.bu da ortalama 100 km de 7 litre yapar.7*2,85=19,85
    1 km de 200 TL =20 ykrş.bile yapmıyor.klimasız halini merak ediyorum da??????
    yol tutuşu mükemmel olmasada 175R14 lastikle daha sağlıklı yoltutuşu sağlıyor ve yerden yükseldiği için altını çarpma riskiniz yok .
    14000 ytl ye aldım sorunsuz.bence türkiye de bu fiyata bu kalite ,güzellik ve özellikte binilecek en iyi araba.
    kazasız sürüşler...........

• kasasız beşlasız günlerde kullanman dileğiyle..iyi karar vermişin
  • sğl çavuşum,
    90 bin bakımı geldi.servis 290 ytl diyor.özel'de bakım yaptırmanın zararı ve faydası nelerdir...
    karar veremiyorum.servise de gitmek istiyorum çünkü garantili.
    bu konuda fikrini alabilirmiyim.
    saygılar
  • kazasız belasız sürüşler
  • yetkili servis mi,özel servis mi????????????????????yorumlarınızı bekliyorum
  • quote:

Orjinalden alıntı: hocca

slm
    3 yıl aradan sonra yine bir hyundai sahibi oldum.99 accent'im vardı .5500km yol yaptım en ufak bir sorunla karşılaşmadım.şimdi 2004 1.3 admire aldım .klima açık,ortalama 100-110 km/s hızla ve bagaj dolu ,yolcu sayısı 2 yetişkin,2çocuk ve hatta 100 km kadarı şehir içi olmak kaydıyla 505 km yaklaşık 36 litre benzin yakmışım.bu da ortalama 100 km de 7 litre yapar.7*2,85=19,85
    1 km de 200 TL =20 ykrş.bile yapmıyor.klimasız halini merak ediyorum da??????
    yol tutuşu mükemmel olmasada 175R14 lastikle daha sağlıklı yoltutuşu sağlıyor ve yerden yükseldiği için altını çarpma riskiniz yok .
    14000 ytl ye aldım sorunsuz.bence türkiye de bu fiyata bu kalite ,güzellik ve özellikte binilecek en iyi araba.
    kazasız sürüşler...........

Öncelikle yeni aracın hayırlı olsun..
    99 olan önceki 1.5 miydi. Öyle ise şimdiki 1.3 ile karşılaştırırsan yakıt, performans nasıl? Ben de de 99 1.5 var. Ondan soruyorum.

• hayırlısı olsun..
  • aslında yetkilki servisler pahalı olsa da en azından yaptıgı masraflar garantili oluyo.... o nedenle ben onu tavsiye ederim sana
  • önceki 99 modeldi.o da 1.3 dü.yakıtını tam hatırlamıyorum,malum para hesabı yapıyorduk,benzin zamlandı vs.... ancak izmir'den ankara'ya giderken 40 lt ile 600 km gibi birşeyler aklımda kalmış. yani 100 km de 7 litre yapar yaklaşık olarak.ancak klimasız.şimdi aynı değerleri klimalı araçta alıyorum.2004 model.yol tutuşu fena değil,içi oldukca geniş,önceden de dediğim gibi fiyatına göre iyi ve tasarruflu araç.konfor ve performans iyi.

fakat yine de tavsiyem 1.3 almaman.şehir içi performansına laf yok ancak şehir dişında biraz zayıf .rampada zorluyor,klima açıksa bir küçük vites istiyor.şehir içi 25 krş yakıyor ,şehir dışı 20 krş altında.(klima açık ve 2 yetişkin 2 çocuk)

herşaye rağmen parasına göre iyi araba..........
  • Ne zaman önceki arabanızdan daha yeni model bir araba alsanız, o araba size hep harika görünür. Arkadaşım adına sevindim ama. Kaza vermesin Allah.
  • tabi herkes ilk aldığı arabasını daha çok sever

neyse hayırlı olsun...
  • ben normal servisten yanayım yeni araç olsa neyse insan kıyamıyo ama sizin aracınız artık bir hayli yol kat atmiş.güvendiğiniz bir serviz varsa ona götürün.zaten ne yapıyolar ki yağ,yağ filitresi,hava filitresi,polen filitresi,rot balans ayarı,gerekiyosa egzoz değişimi işlemleri yapılıyo sıkılıcak yerler sıkılıyor,lastik havalarına bakıyolar,elektirik aksmına bakıyolar(farlar ,vs),suyuna tuzuna bakıyolar hadi yallah.ama içim rahat etmez ben garantili iş yapiyim maliyetide kabul ediyorum diyosanız kendiniz bilirsiniz.sizede hak veririm illada ne gerek var gitmeyin demiyorum.aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın kazasız belasız inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L-O-R-D -- 26 Ağustos 2007; 13:51:08 >
  • Kazasız belasız sürüşler dilerim

Admire başlığı altında bizim bölümümüze beklerim

Ayrıca yetkilide yaptırmanı şiddetle tavsiye ederim ve mutlaka serverlarına işlettirirken izlemeni..Bizim sorunumuz çıkmıştı aman kimsenin başına gelmesin..
  • serviste kampanya varmış.en iyisi servise gitmek.hazır kampanya da varken.tşk.

ayrıca bir sorum olacak.arabayı çalıştırırken ses geliyor.marş dinamosundan olabilir mi?marşa basıp bırakıyorum ,1,2 saniye daha ses geliyor.bilen varsa beni bilgilendirsin lütfen.
  • Hayırlı olsun bende de 1.6 sı war. Çok ciğerli araba.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hocca

serviste kampanya varmış.en iyisi servise gitmek.hazır kampanya da varken.tşk.

ayrıca bir sorum olacak.arabayı çalıştırırken ses geliyor.marş dinamosundan olabilir mi?marşa basıp bırakıyorum ,1,2 saniye daha ses geliyor.bilen varsa beni bilgilendirsin lütfen.

marş otomatiğin bırakmıyor olabilir büyük ihtimalle dişliyi bozmadan hemen servise git arkadaşım
  • AYNEN ÖYLE .BENDE ÖYLE DEDİM SERVİSE.ONLAR.TRİGER RULMANINI DEĞİŞMİŞLER.BÜGÜN YİNE SERVİSTEYİM.HATTA ŞUAN SEVİSTEYİM.MOTOR SOĞUKKEN TEKRAR BAKTILAR.HAKLIYMIŞIM.SĞL DOSTUM.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.