Şimdi Ara

ithalat yoluyla kaydedilen imei s4 telefon lütfen biri yardımcı olabilirmi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
106.257
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: BerAd

Arkadaşlar konu hortlatmak gibi olacak ama bende bugün aldığım cihazın imeı sorgulamasında bu uyarıyı aldım hemen hemen aynı konu sahibi ile,acaba bu ciahzda aynı yurt içi kayıtlı bir cihazmıdır?

Satın aldığım dükkan sahibi faturası yok ama garantili cihaz dedi,tlf çok çok temiz ama ben hangi garanti firmasına bağlı veya daha ne kadar garanti süresi devam ediyor bilemiyorum..acaba bunu öğrenmemin bir yolu varmıdır?

yani bu cihaz yurt içi cihazıdır değilmi?

imeı resmi de bu şekilde..

ama kvk-genpa v.s bir firma yazmıyor.

ithalat yoluyla kaydedilen imei s4 telefon  lütfen biri yardımcı olabilirmi

son olarak diyelim cihazın servise gitmei gerekti ben bu cihazı hangi servise götürmeliyim?Yada bakan servis hangisidr?

cihaz yurtiçi onda sıkıntı yok.ben 2009 da aldığım telefonun imei sorgusundada böyle çıkıyor ve hiç kapanmadı.

• quote:

Arkadaşlar yardım lütfen.

Sorun yok hocam iki yıldır kullandığım Galaxy Ace'de de öyle yazıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • die_caprio ve Deniz Ali ; teşekkür ederim arkadaşlar o konuda yani yurt içi ve kapanmayacağına dair içim rahatladı.

Peki madem sizin cihazlarınızda böyle yazıyor ise sizin cihazların garanti firması nedir?

Yani ben olurya teknik bir arıza olursa hangi yetkili servis bakıyor bu tür imei kayıtlı cihazlara ?
  • BerAd kullanıcısına yanıt
    Garanti firması telefon kutusunun içinden çıkan garanti belgesinde yazar. Buradan hangi firmanın bakıp bakmadığını söyleyemeyiz. Ancak bildiğim kadarıyla iPhone'un yetkili servisi Bilkom ya da Genpa'dır. Sizinkine hangisinin baktığı garanti belgesinde yazar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 15 Ekim 2013; 18:10:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

Garanti firması telefon kutusunun içinden çıkan garanti belgesinde yazar. Buradan hangi firmanın bakıp bakmadığını söyleyemeyiz.

İşte telefonu 2.el aldığım için telefonun ilk sahibi satarken faturasını v.s vermemiş ama evkurdan alındığını belirtmiş.O nedenle fatura elimizde olmadan öğrenemeyiz yani diyosunuz öylemi?
  • BerAd kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla iPhone'un yetkili servisi Bilkom ya da Genpa'dır. Sizinki anladığım kadarıyla paralel ithalat telefon. Kimbilir hangi servisle anlaştılar garanti için. Bunu Evkur denen firmaya sorarsanız daha iyi olur. Hangi firmayla anlaştıklarını onlar size söyleyebilir.
  • quote:

die_caprio ve Deniz Ali ; teşekkür ederim arkadaşlar o konuda yani yurt içi ve kapanmayacağına dair içim rahatladı.

Peki madem sizin cihazlarınızda böyle yazıyor ise sizin cihazların garanti firması nedir?

Yani ben olurya teknik bir arıza olursa hangi yetkili servis bakıyor bu tür imei kayıtlı cihazlara ?

Kardeş benimki bildiğin Samsung TR garantiliydi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bakın ben apple sitesinde ımeı kontrolü yaptım ve bu ingilizce yazı çıktı...dediğiniz gibi ürün kayıtlı bir cihaz orası anlaşılıyor ama diğer kısımları çözemedim.

ingilizcesi olan bir arkadaş burda ne demek istiyor yazabilir mi acaba..belki garanti süresnini bittiğini v.s yazabilir burda.

• aynı mesajı 2. kez yamışım özür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BerAd -- 15 Ekim 2013; 18:27:07 >
  • quote:

Arkadaşlar bakın ben apple sitesinde ımeı kontrolü yaptım ve bu ingilizce yazı çıktı...dediğiniz gibi ürün kayıtlı bir cihaz orası anlaşılıyor ama diğer kısımları çözemedim.

ingilizcesi olan bir arkadaş burda ne demek istiyor yazabilir mi acaba..belki garanti süresnini bittiğini v.s yazabilir burda.

27 Mart 2014'e kadar garantin var.Sorun yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Ali

quote:

Arkadaşlar bakın ben apple sitesinde ımeı kontrolü yaptım ve bu ingilizce yazı çıktı...dediğiniz gibi ürün kayıtlı bir cihaz orası anlaşılıyor ama diğer kısımları çözemedim.

Vallahamı baba çok saol bayram günde yordum sizi ..son bir sorum ; peki 2014 mart ayına kadar bu cihaza hangi yhetkilinin bakacağını dediğiniz gibi telefonun kutusunda kağıtta yazar değilmi başka bir yolu yok..o kağıdada ulaşamayacağıma göre öğrenmemin bir imkanı yok kısaca budur değilmi ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Deniz Ali

quote:

Vallahamı baba çok saol bayram günde yordum sizi ..son bir sorum ; peki 2014 mart ayına kadar bu cihaza hangi yhetkilinin bakacağını dediğiniz gibi telefonun kutusunda kağıtta yazar değilmi başka bir yolu yok..o kağıdada ulaşamayacağıma göre öğrenmemin bir imkanı yok kısaca budur değilmi ?

Aldığın yere danışabilirsin.

• quote:

Apple'in sitesindeki garanti sorgulaması Türkiye'de Apple'ın kendi resmi servisi olmadığından bir işe yaramaz. Amerika'da olsaydın verirdin Apple servisine. Ancak Türkiye'de hangi servisin baktığını öğrenmen lazım. Bunu da telefonu satan firma hangi ithalatçı firmadan almışsa ondan öğrenebilirsin. Yani Evkur'a danışıp sattıkları telefonları hangi ithalatçı firmadan aldıklarını öğrenmen lazım.

Ayrıca hangi ithalatçı firmanın ithal ettiğini öğrensen bile garanti belgen ve faturan olmadığı için biz senin telefonuna bakmıyoruz dediklerinde bir hak iddia edemeyebilirsin. Çünkü hukuki yollara başvurmak için gerekli olan belge asıl olarak öncelikle garanti belgesi daha sonra ise faturadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemalboran -- 15 Ekim 2013; 18:45:33 >

• hocam en son çare olarak apple ın türkiyedeki telefonlarına teknik servislik eden şirketlere (genpa,bilkom) müşteri hizmetlerini arayıp İMEİ numaran vererek sorabilirsin.kayıtları onlarda mevcuttur.
  • hiç bir sorun yok IMEI kayıtlı
  • Herkese teşekürler arkadaşalr imei kayıtlı ,cihaz yurt içi yani kapanma gibi bir serdi olmayacak e cihazda gerçekten çok temiz ..umarım servislik bir durum olmazda o şeylere gerek kalmaz..çok saolun.
  • Arkadaşım kvk veya genpa vs hangi bayii istersen internette imei sorgularsan çıkar diyelimki genpada sorguladın genpa çıkışlıysa genpa çıkışlıdır diye yeşil bir ibare çıkar::)

• Korkma ithalat yolu ile kaydedilen yazıyorsa sorgulamada için rahat olsun

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.