Şimdi Ara

İSTİHBARATÇILARIN KULLANDIĞI BAZI SİSTEMLER GİZLİ BİLGİ !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
1.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BİZİM JANDARMA İSTİHBARATININ KULLANDIĞI BAZI TEKNOLOJİLERDEN SİZE BAHSEDEYİM BARİ

Türk İstihbaratı Lazer varya hani milletin elinde anahtarlık diye kullandığı işde onu kullanarak adam konuşmaları dinliyor Nasılmı ?

İşte Böyle :

Lazer ışığını dinlemek istediği binanı camına tutuyor.Buraya ulaşan lazer ışını dalglar halinde gidiyor.Giden lazer ışın dalgaları arkadan gelen lazer ışın dalgalarınıda etkiliyor.Böylece bütün ışınlar cama ulaşana kadar aynı titreşimleri arkdaki dalgaya iletiyor.Bu dalgalanma ışını çıkdığı yere kadar geliyor ve bu ışını yayan cihazın arkasında da bir tür dalga ölçücü var spekturum ( tahminen yanlış yazdım ) ölçüyor ve bunları sese dönüştürüyor.Biliyorsunuzki Lazer ışınları saçılmaya meydan vermeden hedefe ulaşırlar işde bunu Türk Jandarma İstihbaratı Kulllanıyor.

İkinci Bir Örnek Askeri Uydumuz Sirius adlı uyduyu herkes bilir.Buradan Nasıl bizi dinliyor onuda açıklıyayım

Elimizde bulundurduğumuz cep telefonlarını hatta kameralı olanlardan görüntüleri bile uydu ile eline geçirebiliyor istihbaratımız.Cep telefonunuzun pili bile çıkarılmış olsa bunu telefonların anakarları ve devreleri telefonların verici sinyaller yollama özelliğini kullanarak dinleyebiliyorlar.Yada sizin pc nizde web cam takılı olursa bizim istihbaratda dahil amerikada dahil evinizi gözetleyebiliyor ayrıca kameralı telefonlardan evinizde fotoğraf bile çekebiliyorlar.

• pil olmadığı zaman hiç bişey alamaz.Seni keklemişler
  • hada baaaa
  • quote:

Orjinalden alıntı: faruk

pil olmadığı zaman hiç bişey alamaz.Seni keklemişler

sen öyle san Jandarma istihbaratının dergilerini oku araştır gör

Jitem in dergileri var merak edersen bulur görürsün.
  • Vay anasını,bizim istihbarat bu kadar kuvvetliyse iyidir walla..Ama kötüye kullananlar var mı peki?
  • Aslında daha neler var neler ama boşver başımızı belaya sokarız filan.
  • GENELKURMAYBAŞKANI

işte insanlar araştırmadan olamaz diyor ya ona gıcık oluyorum
  • ya pilsiz bi makinayı hangi güçle harekete geçiriyolar ?

aklıma yatmadı hiç
  • sallamasyon başkanı ol sen..
  • quote:

pil olmadığı zaman hiç bişey alamaz.Seni keklemişler

+1

Hemde fena keklemişler.

EDIT: Elektrikle çalışan bir mereti, herhangi bir elektrik kaynağı olmadan g..tüne kazık da soksan çalıştıramazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YBAGCI -- 23 Ocak 2005, 17:12:23 >

• pilsiz kameralı cep telefonunmuza casusluk yaptırıoylar demekki

bende diyorum geceleri benim tel niye ortalıktan kayboluyo bu telefonlar kendi kendinede hareket edebiliyo mu ? özellikle pilsizken
  • quote:

Orjinalden alıntı: lexus

pilsiz kameralı cep telefonunmuza casusluk yaptırıoylar demekki

bende diyorum geceleri benim tel niye ortalıktan kayboluyo bu telefonlar kendi kendinede hareket edebiliyo mu ? özellikle pilsizken

Telefon pil ile çalışırken yaydığı radyasyonu ve oluşturduğu manyetik dalgayı bilmeyeniniz yokdur heralde.

Bu durum pilsizken şöyle oluyor:

Uydudan yolanan sinyaller ve uydu dan yollanan sinyallerle oluşturulan manyetik alanla bu işlem gerçekleşiyor ister inanın ister inanmayın bu olay gerçekdir.

Telefona gelen sinyaller yoluyla telefonun baz istasyonlarına karşı sinyal yollaması sağlanır normalde işde bunu uydudan yollanan sinyallerle yapıyorlar.Telefona yoğun sinyal yollanıp cihazdan istenen verinin alınması sağlanıyor.Bu yollanan yoğun sinyal telefonun devrelerinde enerji olarak kullanılıyor.Tabi biliyorsunuzki elektronik cihazların kullandığı voltaj ve akım değerleri ne kadar küçükdür.Bilmem anlatabildimmi ???

• Bir şey daha var sayın GENELKURMAYBAŞKANI, başlığı gizli bilgi yazarak açmışsın. Gizli falan değildir bu. Lazerle dinleme konusunda o iş öyle değildir. O anahtarlık olarak kullanılan lazerden sadece anahtarlık olarak faydalanabilirsin. Yani başka bir işe yaramaz. Telefondan resim almak muhabbeti ise zaten bu olay bilinmekte, kameralı cep telefonları üretim aşamasındayken bu konular çok tartışıldı.

quote:

Orjinalden alıntı: GENELKURMAYBAŞKANI

Aslında daha neler var neler ama boşver başımızı belaya sokarız filan.

Yukarıda yazdıklarınla başın falan belaya girmez. Çünkü saçmalıktan başka birşey değildir. Sen fazla film izliyorsun galiba. Gizli olan bilgiler gizlidir ve gizli kalır. Ne Türk istihbaratı, ne de Türk askeriyesi ile ilgili gizli bilgileri senin benim gibi sıradan insanlar bilemez. Türk Milli Güvenliği buna izin vermez.

Şunu da unutma ki, eğer yukarıda yazdıkların veya yazmakta tereddüt ettiklerin başının belaya girmesine neden olacak kadar önemli olsaydı, sen bunları buraya yazmayı bırak, öğrendiğin anda yetkilileri tepende bulurdun.

EDIT: Türk istihbaratı sandığın kadar dandik değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YBAGCI -- 23 Ocak 2005, 17:42:57 >

• quote:

Orjinalden alıntı: [TUTH_ANKH_AMON]

Bir şey daha var sayın GENELKURMAYBAŞKANI, başlığı gizli bilgi yazarak açmışsın. Gizli falan değildir bu. Lazerle dinleme konusunda o iş öyle değildir. O anahtarlık olarak kullanılan lazerden sadece anahtarlık olarak faydalanabilirsin. Yani başka bir işe yaramaz. Telefondan resim almak muhabbeti ise zaten bu olay bilinmekte, kameralı cep telefonları üretim aşamasındayken bu konular çok tartışıldı.

quote:

Yukarıda yazdıklarınla başın falan belaya girmez. Çünkü saçmalıktan başka birşey değildir. Sen fazla film izliyorsun galiba. Gizli olan bilgiler gizlidir ve gizli kalır. Ne Türk istihbaratı, ne de Türk askeriyesi ile ilgili gizli bilgileri senin benim gibi sıradan insanlar bilemez. Türk Milli Güvenliği buna izin vermez.

Şunu da unutma ki, eğer yukarıda yazdıkların veya yazmakta tereddüt ettiklerin başının belaya girmesine neden olacak kadar önemli olsaydı, sen bunları buraya yazmayı bırak, öğrendiğin anda yetkilileri tepende bulurdun.

EDIT: Türk istihbaratı sandığın kadar dandik değil.

İyide benim dediklerimi ben bizzat gördüm orasını karıştırmayalım fazlada neyse sen olayların ne olduğunu bilmiyorsun boşver.

• istihbarat dedin benim bi arkadaşım vardı babası jndr. sivil istihabarat ta idi bi gün evlerine gittim ortalıkta bi ajanda vardı la böyle tip tip adamların fotoğrafı vardı şu şööle yapmış şu bööle yapmış sonra ankaraya tayinleri falan çıktı manisadan bi daha da görüşemedim şimdi okuyolarsa :P bana pm atsınlar manisadan ankaraya tayini çıkan jndr. sivil istihbarat çıların çocukları :D

ya bi de gene aklıma geldi bi tanıdığımın askerdeyken başına gelmiş adam suriye sınırından çuval içinde yuvarlana yuvarlana geçmiş gitmiş kimse farketmemiş bi 2 km falan yürüdükten sonra TİGEM çalışanları farketmiş. :D:D dedim ki işte istihbarat budur
  • quote:

Orjinalden alıntı: sputnick

ya bi de gene aklıma geldi bi tanıdığımın askerdeyken başına gelmiş adam suriye sınırından çuval içinde yuvarlana yuvarlana geçmiş gitmiş kimse farketmemiş bi 2 km falan yürüdükten sonra TİGEM çalışanları farketmiş. :D:D dedim ki işte istihbarat budur

Şimdi, aklını başına topla ve düşün. Bir çuval içinde yuvarlanıyorsun diyelim;

1- Doğru yöne gitme ihtimalin ne olabilir?

2- Farkedildiğinde kaçma şansın ne olabilir?

3- Çuvalın içinde iken koşma hızın ne olabilir?

4- Koşarken veya yuvarlanırken mayına rasgelmeme olasılığın ne olabilir?

5- Sana bu zırvaları anlatan tanıdığının yalan söylüyor olma ihtimali nedir?

6- Sana bu zırvaları anlatan tanıdığının olma ihtimali nedir?

EDIT: Hepsini boşver, senin olma ihtimalin nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YBAGCI -- 23 Ocak 2005, 22:15:36 >

• iyi de sen nereden bilion bunları degiye yazmışlarmı adamlar resmen biz böyle böyle yapıyoruz diye???
    quote:

quote:

Orjinalden alıntı: lexus

pilsiz kameralı cep telefonunmuza casusluk yaptırıoylar demekki

Telefon pil ile çalışırken yaydığı radyasyonu ve oluşturduğu manyetik dalgayı bilmeyeniniz yokdur heralde.

Bu durum pilsizken şöyle oluyor:

Uydudan yolanan sinyaller ve uydu dan yollanan sinyallerle oluşturulan manyetik alanla bu işlem gerçekleşiyor ister inanın ister inanmayın bu olay gerçekdir.

Telefona gelen sinyaller yoluyla telefonun baz istasyonlarına karşı sinyal yollaması sağlanır normalde işde bunu uydudan yollanan sinyallerle yapıyorlar.Telefona yoğun sinyal yollanıp cihazdan istenen verinin alınması sağlanıyor.Bu yollanan yoğun sinyal telefonun devrelerinde enerji olarak kullanılıyor.Tabi biliyorsunuzki elektronik cihazların kullandığı voltaj ve akım değerleri ne kadar küçükdür.Bilmem anlatabildimmi ???

• LAzer Olayından bi poh anlamadım

Ama telefonda pil yokken kamerası nasıl çalışacak? Çalışması için güzü nerden bulacak? Uydu elektrikmi yolluyo telefona
  • quote:

tabi konuşmamak lazım.Mazallah ordu evi basar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faruk -- 23 Ocak 2005, 18:34:58 >
  • quote:

quote:

tabi konuşmamak lazım.Mazallah ordu evi basar

Akşam evde oturmuş konuşuyosun Arkadaşlarla Jandarma böle Jandarma şöle Lazer tutuyolar camına kim tutuyo ulen diye ayaklanınca Mehmetçik Kapıyı kırıp içeri dalıyo

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.