Şimdi Ara

İstediğim özelliklerde fan bulabilir miyim?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
985
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kasa içini soğutmak için kullanacağim fanlar aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır. BUnlara uygun marka ve model tavsiyelerinizi almak istiyorum.

1-) Ultra ultra sessiz çalışması gerekmektedir. ( <18db)
    2-)Hava debisi yüksek olmalıdır.
    3-) maksimim 92x92 mm ebatlarında olmalıdır.
    4-) uzun ömürlü olmalıdır.

ben araştırdım ve bir kaç model buldum fakat sizlerinde görüşünü almak istedim.

değişikilik yanlış yazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mercilless -- 7 Aralık 2010; 22:55:22 >

• 92mm olacak, 70cfm üzeri olacak ve 18db altı olacak şaka yapıyorsun değil mi?
  • cfm ı 12 mm lık fanları dusunerek yazmısım kusura bakmayın.

92 mm fanda en yuksek debı, db si en düşük ve kaliteli hangi fanı önerirsiniz.
  • 92 mm çok kısıtlı bir seçenek en iyisi bu sanırım.
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2684
  • 80 mm de olabılır. önemli olan hava debısının yuksek, sesınız az cıkması ve kaliteli olması.
  • küçük fan daha sesli olur yüksek hava akımı için çok hızlı dönmesi= gürültü...
  • peki 12 mm fanlarda , önerebileceğiniz maksimum debili, gürültüsüz calısan hangı markaları onerırsınız. noctua dısında.

ayrıca fanın uzun omurlu olması terchı sebebıdır. fıyatı onemlı degıldır.
  • 92mm de hem yüksek hava akımı hem sessizlik çok çok zor elde edilebilecek birşey...şahsen ben öyle bir fan bilmiyorum...

ancak 120mm fanlar ile oldukça sessiz ve yeterli hava akımı sağlamak mümkün...ancak sessizlikle hava akımı ters orantılıdır malesef...120mm de 18 db civarı fanlar vardır...onlardan biri alınabilir ve;

1-) 12v ile çalıştırılarak muhteşem performans elde edilir ancak çok gürültü çıkar
    2-) 7v ile çalıştırılarak iyi bir performans elde edilir ve ses seviyesi bir hayli düşer
    3-) 5v ile çalıştırılarak (fana bağlı olarak) yeterli (bazı fanlarda yetersiz) bir performans elde edilir ancak ses neredeyse kulağa dahi gelmez

malesef fanlar konusunda günümüzde bunlardan birini seçmek zorundayız...gelecekte teknoloji ilerlediğinde buna da bir çözüm getirilecektir...
  • Fan a 20 volt vermiştim süpürge gibi çalışıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: CriticalWave

Fan a 20 volt vermiştim süpürge gibi çalışıyordu

o fan hala çalışıyomu
  • quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

quote:

Orijinalden alıntı: CriticalWave

Fan a 20 volt vermiştim süpürge gibi çalışıyordu

o fan hala çalışıyomu

hızımızı alamayıp 24 volt verdik. yerinde durmuyordu :D
    fan hala yaşıyor:D

tam olarak bilgisayar fanı değil ne fanı oldunu anlamadık 14 cm pervaneleri kalın bi fandı adi bişeye benzemiyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.